Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első munkahely. Mi lesz így a...

Első munkahely. Mi lesz így a vége?

Figyelt kérdés
Most töltöttem el az első hetemet a legelső munkahelyemen. 23 éves pályakezdő srác vagyok. Szerintem látták rajtam, hogy elég gyámoltalan vagyok, többen is a szárnyuk alá vettek. Csak attól félek, hogy a főnök, illetve a többiek nem jó szemmel nézik ezt (a főnökön egyébként nem látom ezt), és emiatt kitehetnek próbaidő végén. Esélyes, hogy ez történik majd, vagy nem olyan szokatlan látvány egy cégnél a gyámoltalan pályakezdő, és elnézik?
2014. dec. 5. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ mivel foglalkozol és van-e tapasztalatod...


Ha olyan munkát végzel amelyben van tapasztalatod mondjuk minimum fél/1 év, akkor szerintem egy kicsit igen. Ha olyan munkát végzel amiben még nincs tapasztalatod, akkor azt mondom nem az.

2014. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért csinálják ezt, hogy megszokd az új környezetet. Ha a próbaidő végére azt látják, hogy megszoktad és jól dolgozol, nyilván nem fognak kitenni.
2014. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mérnök vagyok. Most még a betanításom végzik. Ami abból áll, hogy a munkaidő 80%-ában lent vagyok a termelésben, hogy megismerjem a részleget, amivel majd foglalkoznom kell. Mint mondtam, 0 a tapasztalatom ezen a területen(de ezt ők is tudják, már interjúkor is tudták.)
2014. dec. 5. 18:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj, mindig így kellene. Kedvesek, segítőkészek.
2014. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
és mi lesz a feladatod mérnökként?
2014. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
folyamatoptimalizálás, gyártásoptimalizálás. Egy pesti cégnél vagyok.
2014. dec. 5. 22:54
 7/12 anonim ***** válasza:
ok, és kicsit részletesebben le tudod írni? azért kérdezem, mert érdekel, hogy mennyire érted te magad, hogy mi lesz a dolgod, és pontosan hogyan fogod végezni. hogyan fogod optimalizálni a folyamatokat? milyen eszközöket használsz?
2014. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pl rajzokat kell átnéznem, mert sokszor hibásan küldi el a megrendelő. Kiderül, hogy az általa küldött rajz alapján sokszor meg sem lehet építeni az adott terméket. na pl ezeket a hibákat kell nekem kiszúrni és javítani.


plusz a dolgozók munkáját segíteni pl olyan módon, hogy pontosan meg kell jelölnöm az adott alkatrészt, hogy azt hová kell betennie. Vagy ha keres 1 alkatrészt a sok közül, akkor egyből tudja majd, hogy miről van szó, hiába néznek ki ajdnem ugyanúgy.


Gyátási dokumentumok frissen tartása, rendezése. Pl egy adott alkatrész ne fusson SAP-ban 5 féle cikkszámon.


Megfelelő, optimális anyagáramlás biztosítása, pl a gyártósor átrendezésével.


Munkautasítások készítése, oktatási anyagok készítése a dolgozók számára.


Új termékek tesztelése, az eredmények dokumentálása, a termékek jóváhagyása


ilyesmik jutnak eszembe így nagy hirtelen.

2014. dec. 5. 23:05
 9/12 anonim ***** válasza:
ok, azt kell, hogy mondjam, hogy külső szemmel nem tűnsz elveszett léleknek, szerintem menni fog. :)
2014. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

a feladatok megoldása szerintem is menni fog. azt mondanám, hogy ha 2-3 hetes távlatban nézzük, a beilleszkedéssel sem lesz gondom. viszont kicsit nehezen nyílok meg, szóval tényleg kel majd az a 2-3 hét, mire teljesen jól beilleszkedek. a kérdés is erről szólna tulajdonképpen, hogy normális-e ez az állapot, vagy pedig jó lett volna ha már az első pár napban mindenkivel bratyizok..?

alapvetően elég félénk gyerek vagyok egyébként.

2014. dec. 5. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!