Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményed a családsegítő...

Mi a véleményed a családsegítői munkáról?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, és többek közt a szociális munkás szak, ezen belül is a családsegítés iránt érdeklődöm. Vagy legalábbis azt hiszem, mert jól hangzik, de nem tudom, hogy a gyakorlatban milyen a munkájuk. Tudna valaki mesélni róla?

2014. dec. 4. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kezdő fizetés kb. nettó 85 ezer forint. Szerintem nem szakadnak bele a munkába, de aki lelkiismeretes az sokat dolgozik. Általában napi nyolc óra a munkaidő,hétköznaponként. Olyan családokkal vagy egyénekkel foglalkoznak, akik valami nehézségbe kerülnek, ez lehet anyagi vagy kapcsolati, ill egyéb nehézség, ezeket segítenek megoldani a családsegítősök. Akár úgy hogy támogatásokhoz segítik hozzá az ügyfeleket, akár úgy hogy ügyintézésbe segítenek, vagy egy problémát illetően konzultációt tartanak (néha jó egy ismeretlennel ugyebár beszélni valakiről, hátha úgy könyebb a rálátás- de ettől ez még nem pszichológusi munka). Azért írtam, hogy nem rázós a munkakör, mert az ügyfelek itt mindig önként jönnek segítséget kérni, az ügyfelekre van bízva, hogy meddig tartson ez a segítség. Nem kell konfrontálódni sem. Ha a családsegítős kolléga a gyerekes családokban valami veszélyeztetést tapasztal a gyerekre nézve, akkor szól a gyermekjólétis kollégának (akik szintén szociális munkások) de itt már kötelező az ügyfélnek együttműködni, konfrontálódni kell, így ez egy lényegesen megterhelőbb munkakör.
2014. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2014. dec. 10. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!