Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te beavatnád a főnöködet a...

Te beavatnád a főnöködet a munkahelyváltási terveidbe?

Figyelt kérdés

Első hallásra öngólnak tűnhet, de egy kicsit kifejtem bővebben.

Szóval van jelenleg egy munkahelyem (egy multicég magyar gyártó egysége, helyileg vidéken az Isten háta mögött), ahol viszonylag jól keresek, és elégedettek a munkámmal.

Rengeteg munka van, és baromi nehéz szabadságot kivenni, az év végi leállásra próbálják meg kinyomni az összes szabit az én részlegemen. Gyakran előfordult, hogy "csak úgy" nem tudtam egy napot kivenni, de sohasem háborogtam rajta, gondoltam magamban ez van.

A barátnőm fél éve felkerült Pestre, én szeretnék utána menni, összeköltöznénk.

Két hete szórom az önéletrajzom, már 3 helyre is behívtak volna, de csak egyre tudtam eddig elmenni.

Ha elmondom a főnökömnek, hogy mi pontosan az oka, szerintetek megértő lenne?

Emberileg nagyon jó fej, gyakorlatilag ugyanazt a munkát végezzük, csak őt nevezték ki főnöknek, sokszor húztam ki egymást a szarból az alatt a pár év alatt, mióta ott vagyok.

Ti ilyen előzmények után elmondanátok neki, hogy magánéleti okból szeretnétek munkahelyet váltani?

Aki volt hasonló helyzetben, mit javasolna?

Nekem ez az első munkahelyem főiskola óta (26 éves vagyok), szóval még nem váltottam egyszer sem életemben.


2014. nov. 25. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem szívesen válik meg egy jó munkaerőtől, nem hiszem hogy nagyon örülne és szívesen elengedne állásinterjúra ha tudja hogy lelécelsz hamarosan. De persze embere válogatja...
2014. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jó viszonyban vagy a főnököddel, szerintem nyugodtan beavathatod. Multinál még az sem kizárt, hogy tudnak segíteni. Egyik volt osztálytársam Budapesten dolgozott multinál, összejött egy müncheni sráccal (azóta már házasok), és ugyanannak a multinak az ottani egységéhez vették át.
2014. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ennek a cégnek ugyan van egy budapesti irodája, de ott csak néhány felsővezető és az asszisztenseik vannak, az az iroda kb. azért van fenntartva, hogy Pesten fogadják a külföldi fejeseket.

Amúgy a munkám jellegéből adódóan nem helyhez kötött, tul.képp csak számítógép és telefon kell hozzá, de elég meredek kérés lenne, ha oda kérném az áthelyezésemet.

Úgyhogy ezért csak a váltás jöhet szóba.

2014. nov. 25. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

ha csak szám.gép és telefon kell, akkor azért egy próbát megér. normális helyen nyugodtan el lehet mondani, hogy magánéleti okokból költözöl, és ezért vagy új állás kell, vagy a cég ottani telephelyén szeretnél dolgozni. és ha megmondod, hogy szíved szerint maradnál a cégnél, ha megoldható lenne az áthelyezés, mert szeretsz ott dolgozni stb., akkor kimondottan segítőkész hozzáállása is lehet a cégnek.

Anno egy kolléganőm Prágából költözött haza Indiába, és meg tudta beszélni a céggel, hogy ugyanazt a melót Indiából csinálhassa tovább...szóval semmi sem lehetetlen, de cég- és főnökfüggő a dolog erősen. Én megpróbálnám ezt az utat a helyedben.

2014. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!