Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány milliót keres havonta...

Hány milliót keres havonta egy cserépkályhás?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 17:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Hát úgy néz ki a vállalkozások világában nem sokat mozogsz...


e-beszamolo.kim.gov.hu


Keress rá cégnevekre a neten akik csak ezzel foglalkoznak és nézd meg az eredmény kimutatásukat + a kiegészítő mellékleteket.


Én találomra választottam ki kettőt, hasonló volt az eredmény, persze van közte 13 főt foglalkoztató cég is telephely fejlesztéssel, de az ugye nem a kezdők szintje...

2014. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nyilván csak az foglalkozik cserépkályhákkal, akinek a cégnevében benne van a cserépkályha szó, igaz? Ráadásul véletlen se egyéni vállalkozóként csinálja a többség szerinted, igaz? Ráadásul nyilván mindent leszámláznak és nagy nyereségességet mutatnak, hogy sokat adózhassanak, és mindezt Magyarországon, igaz?

Téged honnan szalajtottak am?

2014. nov. 21. 07:32
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

téged lehet hogy innen szalajtottak, de sose voltál vállalkozó...


egyéni vállalkozónak lenni kb havi 40 ezer bevételig éri meg lenni, utána jobban megéri a KFT

2014. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Mert te talán vállalkozó vagy? Szerintem valami iskolapadban hagyott okostojás aki semmihez se ért. Nem a kft éri meg a szakembernek, hanem az offshore cég...ezen se gondolkodtál még, lefogadom.
2014. nov. 21. 13:10
 25/30 anonim ***** válasza:
70%
Válaszaidból ítélve jobb ha felkeresel egy könyvelőt, mielőtt belekezdesz egy olyan dologba amiben nem vagy jártas (értsd: vállalkozás).
2014. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
A félrebeszélés látom megy. Van egyébként őstermelő vállalkozásom, de csak a te fajtádnak tűnik ez hihetetlen nehéz és misztikus dolognak, de nem is magyarázom.
2014. nov. 21. 14:25
 27/30 anonim ***** válasza:
70%

A 7-es adószám mióta számít vállalkozásnak? Magánszemélyként adózol vele. :-))


Mondom célszerűbb, ha a könyvelőddel egyeztetsz a "fejlesztési terved" kapcsán kompetencia hiányában.


Bár felételezem ő sem azt fogja mondani, hogy ezentúl legyél "őstermelő és cserépkályha" LTD, vagy SRO, vagy GMBH., aminek maximum adóoptimalizálási célja van, ahogy Nálad is például egy kft-vel is lehetne, ha lenne rálátásod a vállalkozásokra.

2014. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nem foglalkozok a témával, az igaz, bár azt Te se írtad, mivel foglalkozol. A kft nekem nem tűnik túl jó választásnak, lévén hogy kb a nyereség fele az adó lesz, másrészt nagy az indulási és havi költsége.
2014. nov. 21. 15:28
 29/30 anonim ***** válasza:
79%

Ezért célszerű egyeztetni a könyvelőddel, mivel ugye a már említett anyag- és eszközök költsége sem ingyen van az induláshoz.


Ugyanakkor a bevétel és a kereset nem egyenlő. A kereset bér -és járulék formájában fizeted a vállalkozásból, aminek van járulékvonzata is. Ha havonta akarnál X milliót keresni, közel annyi x másik milliót fizethetnél be az államnak járulék formájában.


Míg vannak megoldások más legális módon is "kivenni" a pénzt a cégedből, kevesebb adóval.


Ugyanakkor amíg egyéni vállalkozóként személyes közreműködőként fizetsz 16% SZJA-t meg 27% Szocho-t, egy kft-n belül szabad vállalkozási zónában munkaviszonyosként mentesülsz a 27% szocho alól és a társasági adód is 9%. Ergo, mitől fizetne egy kft több adót, mint egy egyéni vállalkozás?


A megfelelő cégformát is több tényező befolyásolja, ahogy azt is, hogy a tevékenységi kör és az anyag beszerzésének helye szerint is elgondolkodtató, hogy adómentesnek érdemesebb lenni, vagy áfakörösnek és még lehetne ezt sorolni...


Én mivel foglalkozok? Induló vállalkozások támogatásával többek között.

2014. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
70%
10%, nem 9% bocs elírtam.
2014. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!