Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában 19 évesen a minimálb...

Angliában 19 évesen a minimálbérből mennyit kapok kézhez?

Figyelt kérdés
Heti 40 óra munkával.azt írják hogy a nekem járó órabér 5.13 lenne ennyi idősen
2014. nov. 18. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól írták: Ennyi idősen 5.13 font/óra lenne béred.

Ha találsz heti 40 órát (mosogatás, takarítás nagyon ritka esetben full time) akkor a bruttó órabéred heti 205 font. Havi 820 font. Adót nem vonnak le de TB-t igen. Levonás után kevesebb mint 800 fontot kapnál kézhez.

Ez nagyon kevés főleg ha London a cél.

2014. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

820,8 font a BRUTTÓD, amit megkapsz ebből az pedig NETTÓ: 802 font.


Nagyon nagyon kevés. Sanszos hogy nem is kapsz heti 40 órát, lévén minimálbéreseknél elterjedt az ún. 0 órás szerződés.(zero-hour contract)tehát csak akkor dolgozol,ha kellesz, és ezért itt csak az órabér van megadva, nincs kötelező heti 40 óra. A legtöbb minimálbéresnek pont ez a gondja, hogy nem kapnak elég órát, így pénzük is kevesebb, pedig heti 40 órával sincsenek túlizetve. Közel 6 év tapasztalatával azt kell mondjam, hogy minimálbérért ide kijönni csak annak éri meg, akinek otthon tényleg nincs semmije, szó szerint.

2014. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is minimálbért kapok 19 évesen, és én heti 40 órát dolgozom. (takarítok egy lakáskiadó ügynökségnél, így mindig van munkám) havonta kapom a fizetést (mert már az ügynökség alkalmazottja vagyok, nem kirendelt dolgozó)

820, 8 fontot kapok, és a I.N levonása után 798 font a netto összegem. Mondjuk nekem megéri mert párommal élek kint, és ő nagyon jól keres. Amíg a nyelvet nem tudom addig nem panaszkodom.

2014. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!