Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után kinek kell...

Felmondás után kinek kell intéznie a papírjaimat és mikor kapom meg a fizetést?

Figyelt kérdés

próbaidőn belül mondtam fel, 3 hetet dolgoztam a cégnél.

Én nyújtottam be a felmondást, amit aláírtam, és annyit mondott a titkárnő (a főnök külföldön volt), hogy majd hívnak, értesítenek a papírjaimat illetően, a béremet viszont senki se tudja mikor, hogy kapom meg... a cégnél össze-vissza fizetnek, hol utalják, hol a másik fele kézbe megy, volt hogy 2 hónapot is csúszott a bér.. de ahogy olvastam 3 napon belül meg kéne kapnom az összeget?!

a szerződésben minimálbér volt feltüntetve, de 130ezer ft-ba egyeztünk meg. Ilyenkor a főnök gondolom a szerződésben foglaltak alapján fizeti ki a 3 heti munkát?! tehát a minimálbérből számolja el.


4 napja történt a felmondás, és nem tudom, hogy mennyit szoktak várni papírokba mások, vagy bérfizetésre?!... de írnék nekik egy levelet (telefonszámot nem tudok, mert nem hívtam a titkárnőt soha se, sőt többieket se), hogy a bérem és papírjaim merre járnak?! ez korrekt? vagy szerintetek személyesen menjek be érdeklődni? hogy szokás?

első munkahelyem volt.


2014. nov. 13. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

5 munkanapon belül kell megkapnod. Hogy az adott cég mikor és hogy fizet, az már más kérdés.

Az, hogy a főnök éppen aznap külföldön volt, vagy esetleg még ott is van, nem számít semmit. Van titkárnője, odaadja a bérszámfejtésre a papírokat, ott pedig intézik a kilépő papírjaid és a kifizetésed. Ha valami gondjuk van, a főnököt külföldön is fel tudják hívni.

2014. nov. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ott a telefonszámom náluk, de senki se értesített még..

viszont a főnök, ha nem fizet, és kilépő papírjaim se adja ide, akkor kihez fordulhatok? én nem fogok könyörögni, nekik kell rendezni...

2014. nov. 14. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne könyörögj, de járj utána. Ha nem tudod őket felhívni, akkor menj be a titkárságra érdeklődni.
2014. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Munkaviszony megszűnését követő 5 munkanapon belül meg kell, hogy kapd a papírokat, fizetésed. Mivel személyesen nem vagy köteles bemenni értük, ezért a címedre kötelesek postázni ezen a bizonyos 5 munkanapon belül. A posta lassú, de azért kérdezz rá, hogy feladták-e már.


Ha belátható időn belül nem kapod meg, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség helyileg illetékes szervéhez fordulj panasszal. A kormányhivatalban találod meg őket.

2014. nov. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5 munkanap...
2014. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!