Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit takar az, ha egy álláshird...

Mit takar az, ha egy álláshirdetés kiköti az elvárásai között, hogy "alvállalkozó", ez mit takar pontosan?

Figyelt kérdés

Ez most mi? Egyáltalán hogy működik ez? Nem vagyok vállalkozó, sem alvállalkozó, valójában azt sem tudom, hogy mit takar az alvállalkozó fogalom, és hogy mit jelent, ha az állás betöltéséhez kritériumot jelöl.


(1-2 perces gondolkodás)


Tehát egy kis átgondolás után, ha jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy nekem az adott szakmában vállalkozóként kéne tevékenykedjek egy ideje, azaz a vállalkozói hátteremmel biztosítom a céget arról, hogy megbízható vagyok, s így alkalmaz engem a cég, tehát kezdőként ne is próbálkozzak. Viszont akkor is, csak azért is, mert egy kötekedő alak vagyok, "alvállalkozó" van odaírva.


Tudna valaki nekem segíteni, hogy kiigazodjak ezeken?


2014. nov. 13. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem alkalmazottkent akarnak felvenni, hanem alvallalkozokent megbizni. Ehhez szamlakepesnek kell lenned vagy egyeni vallalkozokent, vagy vmilyen tarsas cegformaban.
2014. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt takarja, hogy ez nem egy álláshirdetés.

Ha "felvesznek", akkor nem munkaviszonyban lennél alkalmazottként, hanem mint vállalkozó egy szolgáltatást nyújtanál nekik, amiért számlázhatnál.

Ezt ara találták ki, hogy kevesebbet kelljen adózni, ugyanis a munkabért elég magas adók és járulékok terhelik, míg így sokkal jobban ki lehet ügyeskedni. Viszont ha jól tudom, ezt a NAV simán büntetheti adott esetben, "színlelt munkaviszony" címszóval.

2014. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A járulékokat és adókat magadnak kell megfizetni, mert nem ők akarják - és ezek horrorisztikusan magas és kötelezően fizetendő összegek.

Azért akarják így, mert valószínűleg minuszos lenne az egész "munka" és max izzasztó ügyeskedéssel élnél csak meg, ami meg nagyon rizikós és sokan le is buknak.


Tehát aki ilyen ajánlattal keres meg, azt hajtsd el, mert ő is pontosan tudja, hogy alkalmazottként nem tudna téged eltartani.

Persze vannak kivételek, pl a nagyon specializált és ritka munkaköröknél.

2014. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!