Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazakoltozes kulfoldrol, megeri?

Hazakoltozes kulfoldrol, megeri?

Figyelt kérdés
3 evet eltem kint, unom mar, otthon szeretnek elni es dolgozni, de mindenki hulyenek nez. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy azert masok is boldogulnak valahogy, es egyszerubb egybol kulfoldre menni (ahogy en is csinaltam annak idejen), ahelyett hogy az ember kicsit tovabb probalkozna. 3 eve kb ket hetes allaskereses es 3 sikertelen interju utan dobbantottam, es kb mindossze 7 vagy 8 jelentkezest kuldtem el, kint pedig kb meg azon a heten lett munkahelyem, ahogy leszalltam a geprol. Szoval lehet, hogy csak jobban kene probalkozni?
2014. nov. 8. 19:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

Mi is ebben vagyunk benne párommal 5 év elteltével.

3 év után még a végleges kivándorlás volt napirenden, most az itthoni dolgok és az új életünk, amit 2 év alatt kellett a külföldi munkával párhuzamosan felépíteni, előkészíteni.


Egyik napról a másikra nem megy, és a vége nagy csalódás lesz, azután ahogy sokan mások újra kint leszel.


Ha haza is jössz, tudd hogy mit és miért akarsz csinálni. koncepció nélkül könnyen az lesz a vége, hogy visszamész, mert még mindig könnyebb kint.


Ennek pedig az előbb is leírt egyszerű okai vannak:


1. A munkabér ha alkalmazott vagy itthon, 3 hónapig majdnem ugyanazt kapod a munkaügyitől munkanélküliként a külföldi munkád után, mint itthon minimálbéren.

Mi motiválna?


2 . Ha kényszerből vállalkozol felemészt a járulék és adófizetés, hacsak nem valami olyasmivel foglalkozol, ami még így is megéri.


+ nálunk további adalék, hogy ha kint is vagyunk és a kinti fizetést vesszük + megélhetést, akkor sem tudunk többet félre tenni, mint itthon, mivel párom a jelenlegi egy, jövőre várható második gyerek mellett nem fog tudni dolgozni. 1 fizetésből (kb. 2000 Euro)finanszírozni mindent nehéz lenne.


Ha megnézzük az itthoni gyerektámogatási lehetőségeket és figyelembe vesszük, hogy hitelmentessé tudjuk magunkat tenni abból az összegből, amiből kinti életünket alapoztuk volna meg, akkor az jön ki, hogy azt jól befektetve - reális piacra építve - itthon egyszerűbben élünk meg önfoglalkoztatóként (őstermelő + egyéni vállalkozás), mint egy idegen országban szakmunkásként, vagy piacképes friss diplomásként.

2014. nov. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
31%
Személyi asszisztensként felsővezető mellett, nagy cégnél nettó 2-300 ezret kereshetsz.
2014. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Személyi asszisztensként felsővezető mellett nálunk bruttó 300e ft a bérezés (mondjuk úgy igencsak nagy cégnél dolgozom..) Ez nettó 196,500 ft, azaz 635 EUR. Biztos van benne szórás cégenként, de nem hiszem, hogy +/- 20%-nál több.


Ennyiből esélyed nem lenne ugyan azt az életszínvonalat megtartanod, mint németországban 2,500 EUR-ból.


És akkor ugye arról még nem beszéltünk, hogy nem könnyű egy ilyen munkát megcsípni (jelenleg semmilyen munkát nem könnyű MO-n megszerezni), ha pedig nem egy multi felsővezető mellé kerülsz akkor ennek töredéke lenne a béred.

2014. nov. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszi a valaszokat. Egyaltalan nem ragaszkodok a kinti eletszinvonalamhoz, tisztaban vagyok a kulonbsegekkel Magyarorszag es a nyugat kozott, bar teny, hogy konnyu hozzaszokni a johoz. Egyetertek azzal a hozzaszoloval, aki szerint elokeszuletek nelkul csalodas lesz. En is teszek elokeszuleteket ezugyben, kb fel evet szanok ra, es nem tartomkizartnak, hogy visszajojjek meg egy kis idore a kesobbiekben. Csak kintragadni nem szeretnek.
2014. nov. 9. 12:33
 15/15 anonim válasza:

Szia,


hazaköltöztel vegul?

2017. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!