Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazakoltozes kulfoldrol, megeri?

Hazakoltozes kulfoldrol, megeri?

Figyelt kérdés
3 evet eltem kint, unom mar, otthon szeretnek elni es dolgozni, de mindenki hulyenek nez. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy azert masok is boldogulnak valahogy, es egyszerubb egybol kulfoldre menni (ahogy en is csinaltam annak idejen), ahelyett hogy az ember kicsit tovabb probalkozna. 3 eve kb ket hetes allaskereses es 3 sikertelen interju utan dobbantottam, es kb mindossze 7 vagy 8 jelentkezest kuldtem el, kint pedig kb meg azon a heten lett munkahelyem, ahogy leszalltam a geprol. Szoval lehet, hogy csak jobban kene probalkozni?
2014. nov. 8. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha itthon ugyanannyit kereshetsz a munkáddal (vagy többet) mint külföldön és úgy látod hogy az, adók és járulékok illetve ezek alapján az ellátások rendszere is jobb itthon...akkor nem kérdés, valóban költözz vissza Magyarországra.

2014. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
...nem lehet hogy "túlzott" honvágyad van család vagy itthon lévő ismerősök miatt?
2014. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De igen, masfel eve szinte elviselhetetlenul. Ha felet megkeresnem otthon, mar azert is haza koltoznek, szoval annyira extra igenyeim nincsenek, csak lenyeg hogy otthon elhessek.
2014. nov. 8. 19:23
 4/15 anonim ***** válasza:
A döntésedhez azt kell tudnod, itthon milyen álláslehetőségeid lennének, és abból a fizetésből milyen életszínvonalat tudnál fenntartani.
2014. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lebeszélni akarlak.(de?)

Mindenképp vedd figyelembe a kinti és az itthoni lehetőségeidet!

Tudom,átérzem a dilemmádat.

Építs odakinn új kapcsolatokat ismerkedj,barátkozz.

Ha hazatelepülsz egyre nagyobb az esélye annak hogy pl,:(ha még nincs)családalapításnál és fenntartásnál megbánod ezt a döntésedet.

Tényleg nem lebeszélni szeretnélek csak külföldön kicsit jobban "eloszlik"(nagyobb államok...stb) az a gazdasági súly és arány ami Magyarországon egyre jobban ellehetetleníti az átlagember-középosztály- kilátásait.

2014. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ mit melózol és mennyit keresel vele kinn (bármelyik ország is legyen).


Mert ha teszem azt java progrmozó vagy és keresel most 3,000 EUR-t németországban akkor akár haza is jöhetsz, itthon meg fogsz keresni 2,000 EUR-t amiből kb. ugyan azon az életszínvonalon élhetsz majd, mint kinn.


Viszont ha pl.: pincér vagy angliába és keresel 1,300 fontot (510e) akkor ne gyere haza, mert nagyon fog fájni, hogy itthon a 100e-t is alig keresed majd meg ha nem jön a jatt és az életszínvonal a béka segge alatt lesz (már ha nem halsz éhen).

2014. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van diplomam, de kint uj szakmat is tanultam, meg szakmamban is dolgoztam egy evet, kozben letettem egy felsofoku nyelvvizsgat is, es most csinalok egy szakiranyu masoddiplomat. Most kb 2500 eurot keresek egy honapban. Ha hazamennek, ennek a fele is eleg lenne. Csaladalapitason nem gondolkozok:), de szerintem egy egyedulallonak sem egyszeru az elet. Nagyon sok baratom jott ki idokozben, vagy mar eleve kint voltak, otthon szinte alig maradtak, vagyis nem a magannyal van a gondom, hanem a honvagy keszit ki. 100 ezer ftos havi fizetesert sajnos viszont nem fogok tudni maradni :(Koszi a valaszokat, mennek a kezek.
2014. nov. 8. 20:34
 8/15 anonim ***** válasza:
De mi a diplomád és a szakmád? Sajnos a mai helyzetben igen kevés munkakörben tud az ember megkeresni 1300 EUR nettót (400,000 ft)
2014. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Termeszettudomanyos vegzettsegem van (biologus), de egyaltalan nem gondolkozok ilyen iranyban elhelyezkedni, megcsak nem is nezem az allashirdeteseket. Sok olyan hirdetest lattam viszont, ahol x diploma, de felsofoku nyelvtudas kell. Biologuskent viccen kivul, de szaz alatt keresnek. Szoba nem jon. Orvoslatogatas is megfordult a fejemben, oda is jo a diplomam elvileg.
2014. nov. 8. 21:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Most szemelyi asszisztenskent dolgozok.
2014. nov. 8. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!