Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség az építész,...

Mi a különbség az építész, építőmérnök vagy az építészmérnök között? Például hogy mit épít pl. hidak, házak stb.

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Részben átfedő fogalmak, részben a köznapi szóhasználat is elmossa a különbségeket. Az építész általában főiskolai végzettségű szakember. Az építészmérnök többnyire épületeket, házakat tervez (egyetemi végzettséggel). Az építőmérnök (egyetemi végzettséggel) meg műtárgyakat (hidak, gátak stb.).
2014. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

építészt manapság sokszor dizájnernek hívják.

Magasépítéssel foglalkozik (épületek első sorban családi házak stb.) Ritkán foglalkozik az épület statikájával inkább csak a formát álmodja meg.


Építő(esetleg statikus): Építő mélyépítés,építmények hidak,gátak,csarnokok az építő foglalkozik a statikával, hogy az épület meg is álljon. (illetve építőmérnök lehet továbbképzéssel statikus de az alapképzésen is több a statika mint építészeten ha jól tudom)

2014. nov. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a nagypapám mérnök és azt mondta hogy az építész meg az építészmérnök ugyanaz
2014. nov. 8. 20:56
 4/4 traktor 2 válasza:

Én építőmérnökire járok , nálunk rengeteg a statika és a számolás , építészen ez nem így van , ott inkább a makketezéssel megy el az a kevés szabadidő , ami rendelkezésére van az embernek.


Egyébként az építész és az építészmérnök szinte ugyan az , csak az építész az osztatlan képzés az építészmérnökkel szemben amennyire én tudom.

2014. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!