Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezdjek bele külföldi...

Hogyan kezdjek bele külföldi (EU) álláskeresésbe?

Figyelt kérdés

Környezettudomány MSc szakon végeztem, az ELTÉn (jöhet a fika..). Nincs szakmai tapasztalatom. Angolul felsőfokon beszélek, németül alapfokon. (nyelvvizsga mindkettőből középfokú). Körülbelül 1.000000 Ft-ot kuporgattam össze az egyetem (BSc Msc) alatt (a végzett munka címkézés raktári munkák, "csavarszámolás" és társaik szóval nem releváns tapasztalat). Már az érettségi napján (7 éve) tudtam, hogy el akarok költözni, ezért kezdtem el a spórolást és ezt az összeget teljes egészében erre szánom.


Hogyan kell a folyamatot elkezdeni? Tudom, hogy nem mérnök és nem EÜ végzettséggel nehéz, mégis szeretném ezt a spórolt pénzt nem kockára tenni és kidobni az ablakon így tutira akarok menni...


25/F


2014. okt. 28. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon tudom mit takar a végzettséged, de pl Skandináviában sokat foglakoznak a környezettel. Ott pl angolul is elhelyezkedhetsz. Szerintem érdemes álláshírdető oldalak nézegetned, pl az eures oldalát vagy egyéb oldalakon. Küldözgethetsz szét önéletrajzot is. Ilyen "csavarszámolásos" munkára ne számíts, mert külföldön dögivel vannak rá ott élő jelentkezők.
2014. okt. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A neten tudsz tajekozodni. De arra ne szamitsz hogy a szakmadban fogsz kulfoldon elhelyezkedni nulla tapasztalatta.


Nalad ott sokkal jobb jeloltek vannak.

2014. okt. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nalad ott sokkal jobb jeloltek vannak."

Ezt sosem lehet biztosan tudni, jelentkezni mindenesetre lehet.

A szakod alapján én sem tudom, hogy milyen munkakörök valód neked, de hát tele a net fejvadász és álláskereső honlapokkal, nosza, keresgélj. De elképzelhető, hogy érdemes itthon elindítani a karrieredet, és 2-3 év múlva költözni, ha a tapasztalatoddal már könnyebben találsz melót kint. De mondom, szerintem most pályázz meg minden releváns állást minden szóbajöhető országban, csak Magyarországot se hagyd ki a szórásból egyelőre. :)

2014. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felejtsük már el ezt a tévhitet, hogy angolul elmakogva majd megtaláljuk álmaink állását Skandináviában.

Ha hiányszakmára (pl. szakorvos) jelentkezel, amelyre végképp nem találnak embert, akkor el lehet lenni pár hónapot, de kint akkor is intenzíven el kell kezdeni a nyelv tanulását.

Aki Skandináviába készül, legyen szíves tanuljon meg egy skandináv nyelvet.

2014. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!