Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten jobb a fizetés,...

Budapesten jobb a fizetés, mint vidéken?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy ottani munkahelyeken ugyan annyi e a fizetés,mint bárhol máshol ?illetve mennyire könnyebb ott munkát találni,mint vidéken?

2014. okt. 21. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Roviden: igen, de erosen fugg attol, mihez ertesz.
2014. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen sokkal jobb a fizetés, de drágább a mindennapi élet is. Mint ahogy az urbanizálódás útjára lépett társadalmunk egészében, munkát is könnyebb találni, ha megvan a megfelelő végzettséged, hiszen itt koncentrálódik a tudás, a tőke és a piac. Persze itt sem fenékig tejfel semmi, láttam én már elég városszéli lepukkant munkásszállót. Akkor vágj bele ilyesmibe, ha már van ismerős, van egy kis megtakarítás és van amiben versenyképes lehetsz a munkaerőpiacon. A közmunkás bér ugyanis nem jobb itt sem.
2014. okt. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Két hónapja jöttem haza onnan.Én is ezért költöztem,mert azt hittem milyen jól fizetnek majd.Hát NEM!És ráadásul azért a kevésért is könyörögni kell,ráadásul be sem jelentenek. ! munkahelyem volt fél év alatt,az egyik munkáltatót fel is nyomtam a Navnál.
2014. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
*4
2014. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
#2 Miért drágább a mindennapi élet? Én ezt egyáltalán nem tapasztalom. A fizetés több, valóban, és a kiadásaim nem nőttek, mióta a fővárosban lakom. Leszámítva a lakhatást, persze, de amúgy nem drágább egyáltalán.
2014. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem jellemző a magasabb fizetés, de ahol igen ott is csak annyival adnak többet, mint amit pont elvisz a drágább albérleti díj.
2014. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

A fizetés valamivel több főleg kis és középvállalkozásoknál.

Az ingatlanok ára jóval drágább.

Az egyéb termékek (étel/ital, benzin, ruházat stb.) megint csak olcsóbbak. (Legalábbis úgy mondanám meg vannak a helyek ahol jóval áron alul tudod beszerezni ami kell)

2014. okt. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Bárhányszor járok vidéken (általában az egyetemen szerzett vidéki bnőimhez megyek le, nem rosszra gondolni én is lány vagyok! :-) ), mindig feltűnik, hogy jóegypár tétel olcsóbb, mint itt. Elsősorban a szórakozás, élvezeti cikkek, kevesebbe kerül a sör, a bor, a pizza, a hambi, a gyros, olcsóbb a cukrászda, a belépőhely szórakozóhelyekre, moziba, az egész érezhetően olcsóbb.

Lakhatást még nem tudom, egyelőre a szüleimmel élek :-)


Aztán persze vannak az olyan dolgok, amik az egész országban ugyanannyiba kerülnek, cigi, bevásárlóközpontok árai (Tesco, Lidl, Spar, Auchan, stb.), műszaki áruházak, ruhaboltok (Media Markt, Deichmann, H&M, stb.).


De egyébként az sem mindegy hogy az I. az V. vagy a XX. XXI. kerületben vásárolsz. De itt meg visszaérünk oda, hogy egy VII. kerületi szórakozóhelyen jobb a társaság, nyugodtabb szívvel eszek gyros-t Dunaparton, mint az Orczy téren :-D


Fizetés? Az oké, hogy átlagban itt nagyobb, de vedd bele, hogy mennyi gazdag, politikus, vezérigazgató, külföldi él itt a sznob-kerületekben (I., II., V., XII.), az azért meghúzza felfelé az átlagot. De pl. anyukám óvodai dajka, apukám esztergályos és a IV. kerületben (Újpest) lakunk a kilencedik emeleten, van egy húsz éves corvinusos (volnék én) és egy 16 éves középsulis (volna a húgom) lányuk. Nem hiszem, hogy sokkal rosszabbul élnék, hogyha ugyanezeket a sorokat egy szegedi vagy győri panel kilencedik emeletéről írnám, ugyanilyen családi háttérrel :-)


Ja és hogy a vidék olcsóbb. Igaz, de azért mit értünk "vidék" alatt? Elég sokfelé jártam az országban, vidék és vidék között is lehet hatalmas különbség. Miskolc és a környéke pl. borzasztóan olcsó, Sopron és az osztrák határ vidéke néha még az újpesti pénztárcámnak is sok volt :-)

2014. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!