Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék? Munka, pénz,...

Mit tehetnék? Munka, pénz, iskola, stb

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésben nem tudtam megfogalmazni jól. Anyukám tavasszal kórházba került, kirúgták a munkahelyéről emiatt, ahol több, mint 10 éve dolgozott. De ugye a táppénzen lévő ember nem jó munkaerő... 18 éves kora óta dolgozik, (most 53) egyedül nevelt fel, én még tanulok nappali OKJ-s képzésen, az egyetemet már ott kellett hagynom az anyagiak miatt, pedig színötös érettségim van, nyelvvizsgával... Mellette naponta dolgozok - reggel iskola, délután és hétvégén munka. Azóta sem talált anyukám munkát, a leszázalékolása folyamatban van, emiatt nem veszik fel sehova, mert ha megkapja, akkor nem alkalmaznák... 30.000 ft-ot sem kap, mert lejárt a 3 hónapos munkanélküli, már családit sem, az adókedvezményt nem tudja mire igénybe venni, ebből hogy lehet megélni? Van egy kis panellakásunk, de rezsije ennek is van. Az én fizetésemből és az árvaellátásomból élünk, de neki ez borzasztó érzés, hogy csak otthon ül. Keres munkát, de 50 felett hol? Úgy szeretnék neki segíteni, hogy erőre kapjon, vagy legalább valamiféle támogatást elérjen, hogy ne érezze azt, hogy eltartom. Én is kezdek kimerülni, hónapok óta minden nap dolgozok, nagyon szeretnék továbbtanulni is, de amellett nem tudnék így dolgozni. Én sem keresek sokat diákmunkával, a mindennapos munka mellett 100.000 a maximum... Szégyen, nem szégyen, néha úgy érzem, nem bírom tovább. Kimennék külföldre, de nem tudnám itt hagyni ebben a helyzetben. Mit tegyek?


Ui: mielőtt megkérdeznétek és támadnátok... az internetet megengedem magamnak a fizetésemből, ez az egy szórakozásunk van 2600 ft-ért, inkább nem veszek magamnak új ruhákat...



2014. okt. 21. 23:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos az mt. változása miatt már táppénz alatt is fel lehet mondani a munkavállalónak. Köszi mindenkinek, aki a fideszre szavazott!
2014. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
70%

"Mellesleg szerinted miből szoktak kimenni a magyarok külföldre? Hitelből, amit általában röhögve visszafizetnek onnan."


Hát, te sem vagy képben nagyon... :)

2014. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A cég 3 hónapos határozott idejű szerződéseket adott (régen határozatlan volt, de 'megszűnt' 2 éve és névváltoztatás mellett ez lett az újítás), így szimplán nem adtak neki újat, hanem amíg kórházban volt, megkapta, hogy nem újítják meg és ennyi volt. Nyugdíjig még van pár éve és ki az, aki idősebb embereket alkalmaz? Szabolcsban élünk, az ország egyik legjobb, leggazdagabb megyéjében :( Egyébként cipőfelsőrész készítő a szakmája, ebben dolgozott egész életében főállásban. Én 20 éves vagyok, angolul közép-felsőfokon beszélek, szerettem tanulni. Adósságunk, hitelünk nincs, inkább nem eszik anyukám, de a lakást nem akarja elveszíteni, amiért megdolgozott és csak ennyit tudna rámhagyni. Tudom, hogy 100.000-ből el lehet éldegélni, csak én is keresek más megoldást, mert egyre nehezebben bírom a sulit és a munkát (ráadásul siralmasan kevés pénzért). Ha találnék más megoldást, hogy anyagilag jobban legyünk, tudnék félrerakni egy kicsikét és akkor mehetnénk. Vagy legalább én, és tudnék hazaadni pénzt. Tanulásra úgysem lenne pénzem, itt pedig egyre nehezebb megélni, nemhogy jól élni... :(
2014. okt. 22. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!