Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék? Munka, pénz,...

Mit tehetnék? Munka, pénz, iskola, stb

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésben nem tudtam megfogalmazni jól. Anyukám tavasszal kórházba került, kirúgták a munkahelyéről emiatt, ahol több, mint 10 éve dolgozott. De ugye a táppénzen lévő ember nem jó munkaerő... 18 éves kora óta dolgozik, (most 53) egyedül nevelt fel, én még tanulok nappali OKJ-s képzésen, az egyetemet már ott kellett hagynom az anyagiak miatt, pedig színötös érettségim van, nyelvvizsgával... Mellette naponta dolgozok - reggel iskola, délután és hétvégén munka. Azóta sem talált anyukám munkát, a leszázalékolása folyamatban van, emiatt nem veszik fel sehova, mert ha megkapja, akkor nem alkalmaznák... 30.000 ft-ot sem kap, mert lejárt a 3 hónapos munkanélküli, már családit sem, az adókedvezményt nem tudja mire igénybe venni, ebből hogy lehet megélni? Van egy kis panellakásunk, de rezsije ennek is van. Az én fizetésemből és az árvaellátásomból élünk, de neki ez borzasztó érzés, hogy csak otthon ül. Keres munkát, de 50 felett hol? Úgy szeretnék neki segíteni, hogy erőre kapjon, vagy legalább valamiféle támogatást elérjen, hogy ne érezze azt, hogy eltartom. Én is kezdek kimerülni, hónapok óta minden nap dolgozok, nagyon szeretnék továbbtanulni is, de amellett nem tudnék így dolgozni. Én sem keresek sokat diákmunkával, a mindennapos munka mellett 100.000 a maximum... Szégyen, nem szégyen, néha úgy érzem, nem bírom tovább. Kimennék külföldre, de nem tudnám itt hagyni ebben a helyzetben. Mit tegyek?


Ui: mielőtt megkérdeznétek és támadnátok... az internetet megengedem magamnak a fizetésemből, ez az egy szórakozásunk van 2600 ft-ért, inkább nem veszek magamnak új ruhákat...



2014. okt. 21. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha 18 éves kora óta dolgozik, és most 53, akkor kb 35 év munkaviszonya van, esetleg kivéve 1 év miattad. A gyerekszülésre is kap asszem 1 év engedményt, így még 4-5 évet kell várnia a nyugdíjig. Nehéz, az én apukám sem talál munkát 3 éve, 55 éves.

Külföldön sem egyszerűbb, ráadásul komoly anyagi befektetéssel tudnál kimenni más országba - gondolom, nincs többszázezer forintod erre.

Ketten egy pici panelban a te százezreddel és az ő rokkantnyugdíjából már ki tudtok jönni. Rengeteg spórolós tipp van a neten, ételen, rezsin, ruhán spórolni. Ne add fel :)

2014. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Külföldön sokkal egyszerűbb, de alaposan át kell gondolni. Akár ketten is kimehettek, ha van nyelvtudásotok, vagy legalább neked. De ha nem tud dolgozni, akkor egy fizetésből ott sem lehet úgy megélni, hogy lakást béreltek, rezsi, kaja, stb. És azt sem tudjuk, hány éves vagy, mit tanulsz?
2014. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Külföldre nagyon sok pénzt kell vinni. Nagyon ritkán van olyan, hogy innen munkát és lakást is intéz, és még kauciót sem kell fizetni, és azonnal lesz munkája.


Nálunk Dániában nagyjából egymillió forint alatt nem is érdemes elindulni Magyarországról, mert annyi a költség.


Aki ilyen helyzetben van, mint a kérdező, honnan teremtene elő többszázezer forintot, hogyan induljon a teljes ismeretlenségbe? Vakmerőség őt külföldre bíztatni így.

2014. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
3 Nem bíztatom semmire, ő írta, hogy ez is felmerült benne. Mellesleg szerinted miből szoktak kimenni a magyarok külföldre? Hitelből, amit általában röhögve visszafizetnek onnan. De azért, mint ahogy az előbb is írtam ez egy nehezebb ügy, ha nagykorú lenne a kérdező, nem járna suliba, lenne nyelvtudása, képzettsége, akkor nagyobb esélyt látnék a külföldi munkalehetőségben, mert Magyarországon van olyan szitu, amiből tényleg nem lehet könnyen kimászni és ez éppen olyannak tűnik, legalábbis az anyuka részéről, nem fog itthon senki alkalmazni egy leszázalékolás előtt lévő ötvenes nőt. Egyébként külföldön sem, de ott legalább a lány össze tudna szedni komolyabb összeget.
2014. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Menjen Munkaügyi Bíróságra. Táppénz alatt nem lehet kirúgni senkit. Ebben az ügyben van a számára pár millió kártérítés.
2014. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Te pedig menj be az önkormányzathoz és igényeld, amiket lehet, lehet havonta lakásfenntartási támogatást kapni, 4100 Ft, évente 3x eseti támogatást, egyszer fűtéstámogatást, családsegítőnél 300 000 Ft adósságrendezési támogatást. Iylesmiket.
2014. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

hát, ha pár millió nem is, de pl a bíróság kötelezheti a munkáltatót a visszavételre, és kártérítés fizetésére.


De jól mondja az előző, Táppénz alatt/miatt nem bocsáthatják el. Nyert ügy, és a leírásod alapján a Jogi Segítségnyújtó Szolgálat ingyen eljár az ügyben.

2014. okt. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom, nem túl régi szabályozás (1-2 éves), de már táppénz alatt is felmondhat a munkáltató.
2014. okt. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Mihez ért anyukád, és hol laktok?
2014. okt. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Aha. De akkor is érdemes megvizsgálni, tényleg teljesen jogszerű volt-e az a felmondás: megfelelő időben kezdődött (a táppénzt leteltével) és megvolt az előírt időtartama is? Azért elég szembetűnő az, hogy valakinek pont akkor kell felmondani, amikor 1-2 hétre távol van, vajon mitől olyan sürgős, ami nem várhat még néhány napot, hetet, pláne egy 10 éve ott dolgozó munkatárs esetén? Amúgy is csak a táppénz leteltével történhet a felmondás, mitől érte meg nekik mondjuk 3 munkanappal korábban dokumentálni az egészet??

És 10 év után már jár végkielégítés is, az is törvényszerű volt-e.

2014. okt. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!