Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit érek a magyar munkaerő...

Mennyit érek a magyar munkaerőpiacon, ha BSc gépész végzettséggel a következőkben szereztem tapasztalatot?

Figyelt kérdés

A cég, ahol dolgozom, egy korábban nagy és a jelentős állami nagyvállalat volt, ami bár privatizálva lett, de mára sajnos jelentősen összezsugorodott.


Fejlesztés egyáltalán nem folyik, az alsó hangon 20-30 éve lefektetett know-how-val dolgozunk jelenleg is.


Kicsi a létszám, tehát mindenkivel mindent próbál elvégeztetni a vezetés.


Én még csak fél éve dolgozom itt, de egy igen zűrös személyi változás miatt olyan munkakörbe kerültem (persze papíron és a pénztárcámban ennek semmi nyoma), amit egyébként fél év alatt nem tudtam volna elérni.


Konkrétan arról van szó, hogy én lettem az egyetlen gépész tervező a helyen, nekem kell kezelni a rajzokat, összerakni belőlük a gyártási tervrajzokat és számításokat, dokumentációkat amiket a TÜV-vel hagyatunk jóvá. Nekem kell a gyártásnak kiadni a alkatrészrajzokat, összeállítási rajzokat és újakat készíteni, ha szükséges.


Ajánlati rajzokat is nekem kell készítenem.


Ezeken a területeken mondjuk túl nagy munkát nem kell beleadnom, hiszem mint mondtam, már mindent kitaláltak az elődeim, nekem csak használnom kell ezeket, és mindig hozzáigazítani az igényekhez. Olyan szinten bejáratott dologra kell gondolni, ami mellett még az is lehetséges, hogy úgy meg tudom csinálni a tervdokumentációkat, hogy egy oldalt nem olvastam el még a tervezéshez alapul vett európai direktívából és a vele összhangban alkalmazott szabványból.


Továbbá nekem kell bizonyos beszállítókkal egyeztetnem (3rd-party kütyük is vannak a termékben). Mivel kis szériás, vagy sokkal inkább egyedi gyártás folyik, ezért szinte minden terméknél egyedi ajánlatokat kell kérni a beszállítóktól is.


Na meg hát persze az általános irodai sürgés-forgás, a telefon felvevés, fénymásolás, emailezés, szkennelés, főnök hülyeségei után járkálás, festékkazetta rendelés, informatikai segítségnyújtás, stb.


Rendszeresen jönnek TÜV-től vizsgálóbiztosok, gyártásközi ellenőrzéseket végeznek, adnak plecsnit. Őket is nekem kell leszervezni.


Esetenként külföldi vizsgálóbiztosok is jönnek, ezekkel is nekem kell foglalkoznom, étterembe vinni őket, elkísérni a szállodáig őket, stb.


Lehet tippelni egyébként a jelenlegi nevetséges összegü havi béremre is.


2014. okt. 11. 21:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Látom azóta sem tanultál meg helyesen fogalmazni.... :D
2014. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

na jo, ez a visszaszologatási stilus kb 15 évesek közt megy el, de ott se esik hasra töle senki...


irjak esetleg pár személyes dolgot magamról, hogy be tudj szólogatni hatásosabban? Mert anélkül tényleg csak sablon dolgokkal lehet dobálózni...bár neked látom még ez is szellemi szárnyalást jelent.

2014. okt. 12. 20:05
 13/13 anonim válasza:
ne a külső okokra fogd, tényleg annyit érsz, amennyiért el tudod adni magad. Ez egy magabiztos (minimum C1) angol és lehetőleg még hozzá német nyelvtudással, és PROAKTÍV HOZZÁÁLLÁSSAL, szerintem netto 300 megvan (Magyarországon, külföldön nyilván több).
2014. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!