Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit érek a magyar munkaerő...

Mennyit érek a magyar munkaerőpiacon, ha BSc gépész végzettséggel a következőkben szereztem tapasztalatot?

Figyelt kérdés

A cég, ahol dolgozom, egy korábban nagy és a jelentős állami nagyvállalat volt, ami bár privatizálva lett, de mára sajnos jelentősen összezsugorodott.


Fejlesztés egyáltalán nem folyik, az alsó hangon 20-30 éve lefektetett know-how-val dolgozunk jelenleg is.


Kicsi a létszám, tehát mindenkivel mindent próbál elvégeztetni a vezetés.


Én még csak fél éve dolgozom itt, de egy igen zűrös személyi változás miatt olyan munkakörbe kerültem (persze papíron és a pénztárcámban ennek semmi nyoma), amit egyébként fél év alatt nem tudtam volna elérni.


Konkrétan arról van szó, hogy én lettem az egyetlen gépész tervező a helyen, nekem kell kezelni a rajzokat, összerakni belőlük a gyártási tervrajzokat és számításokat, dokumentációkat amiket a TÜV-vel hagyatunk jóvá. Nekem kell a gyártásnak kiadni a alkatrészrajzokat, összeállítási rajzokat és újakat készíteni, ha szükséges.


Ajánlati rajzokat is nekem kell készítenem.


Ezeken a területeken mondjuk túl nagy munkát nem kell beleadnom, hiszem mint mondtam, már mindent kitaláltak az elődeim, nekem csak használnom kell ezeket, és mindig hozzáigazítani az igényekhez. Olyan szinten bejáratott dologra kell gondolni, ami mellett még az is lehetséges, hogy úgy meg tudom csinálni a tervdokumentációkat, hogy egy oldalt nem olvastam el még a tervezéshez alapul vett európai direktívából és a vele összhangban alkalmazott szabványból.


Továbbá nekem kell bizonyos beszállítókkal egyeztetnem (3rd-party kütyük is vannak a termékben). Mivel kis szériás, vagy sokkal inkább egyedi gyártás folyik, ezért szinte minden terméknél egyedi ajánlatokat kell kérni a beszállítóktól is.


Na meg hát persze az általános irodai sürgés-forgás, a telefon felvevés, fénymásolás, emailezés, szkennelés, főnök hülyeségei után járkálás, festékkazetta rendelés, informatikai segítségnyújtás, stb.


Rendszeresen jönnek TÜV-től vizsgálóbiztosok, gyártásközi ellenőrzéseket végeznek, adnak plecsnit. Őket is nekem kell leszervezni.


Esetenként külföldi vizsgálóbiztosok is jönnek, ezekkel is nekem kell foglalkoznom, étterembe vinni őket, elkísérni a szállodáig őket, stb.


Lehet tippelni egyébként a jelenlegi nevetséges összegü havi béremre is.


2014. okt. 11. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor váltsál talán...

Legutóbbi állásbörzén, ahol voltam a legtöbb cégnél a gépész volt bepipálva a keresett emberek között.

2014. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és szerinted az, hogy gépészmérnököt keresnek, az annyit jelent, hogy megvan a diplomád és akkor már kellesz? Ez nagyon nem igy megy ám!
2014. okt. 11. 22:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Annyit er, amennyiert el tudod adni magad. Ezt nem lehet igy beloni.


Kinezel nehany allasajanlatot, megpalyazod, aztan ha eleg jo vagy, kiderul mit ajanlanak erted.

2014. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát ebben viszont benne van az is, hogy a HR-es kispiccsáknak mennyire jön be a pofám.


ugyanis lássuk be ők elönyben részesitik a jóképü srácokat.

2014. okt. 11. 23:26
 5/13 anonim ***** válasza:
baromsag.
2014. okt. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na látod ez az a hozzáállás, ami miatt nem fognak felvenni.

Azért írtam ezt, mert ha a gépészmérnök most a keresettek között van, akkor nagyobb eséllyel találsz egy céget, ahova felvesznek tapasztalat nélkül, pályakezdőként, ha az ezen a szinten elvárható tudásod megvan. És itt nem csak az iskolai tudásról van szó...

De akkor inkább álljál így hozzá, hogy úgyse téged akarnak a HR-esek, és nem is lesz munkád. Önéletrajzokat szétküldeni semmibe sem kerül, és nagyon vesztenivalód sincs.

Én egyetem két féléve között nyáron mikor munkát kerestem elküldtem több mint 30 helyre, és lett is eredménye.

2014. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nha megint a személyiségzavaros gépész gyerek..... :D

Én fél évvel ezelőtt megmondtam neked, amikor telehánytad az oldalt a kérdéseiddel, hogy soha nem lesz normális munkát, normális fizetéssel, és lám eddig bejött.... :D

Ilyen hozzáállással semmi esélyed az életben!

2014. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
sajnos szerintem maradj le...mert hiába ugatsz, látod van munkám! Ugyhogy tök mindegy mit mondasz, mert ugysem ugy lesz! Hiába gondolod magad olyan kva bölcsnek...egyébként meg rólad is lehet feltételezni egy két dolgot, ha MÉG MINDIG ITT ESZ a fene téged is és ennyire képbe vagy...
2014. okt. 12. 19:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Természetesen, itt vagyok, mert minden érdekel, ami az üzlettel és a pénzzel kapcsolatos... Csak veled ellentétben és sikeres ember vagyok! :D


Amúgy gratulálok a munkádhoz, mondhatom neked bejött az élet... Gondolom csajod azóta sem volt.... :D

2014. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát gondolhatsz amit akarsz...


meg ugyanugy rólad is bárki gondolhat amit akar, már ha egyáltalán bármennyire belexarnak is, hogy ki vagy te meg mire vered itt magad. Én mondjuk speciel annyira nem...

2014. okt. 12. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!