Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó hálozatépítőnek...

Szerintetek jó hálozatépítőnek lenni?

Figyelt kérdés
Egy MLM cégnél

2014. okt. 7. 06:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

"Vásárlói oldalról ez pedig azt jelenti, hogy ha én akarok ilyet vásárolni, akkor elmegyek a megfelelő kereskedőhöz, megveszem és kész."


Na és honnan tudsz arról, hogy ez a valami, amit te akarsz vásárolni, melyik kereskedőnél kapható? Honnan tudsz egyáltalán a termékről, hogy létezik? Honnan tudod meg, hogy mire képes? Mondok egy példát. A 30%-os állami támogatott lakáselőtakarékosság szerinted piacképes dolog? Most menj vissza 10 évet. Hogyan tudtál hozzájutni ehhez, ha akartál? Elmentél a megfelelő kereskedőhöz, megvetted és kész?


Vagy esetleg jött valaki, aki megmutatta neked a "szemetét", és elmagyarázta, hogyan tudod a legjobbat kihozni belőle?

2014. okt. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes, hogy egy olyan fogalomra amit te dobtál be még mindig nem mondtál egyetlen példát sem, de ha ezen múlik legyen.

Szerintem ami piacképes:

Pénzügyi területen egy olyan termék, amit egy pénzintézetben, bróker irodájában "vásárolok meg", egy pénzügyi területen végzett szakembertől.

Személyesen ismertem nem egy "személyi bankárt", több ilyen MLM-től, akik attól lettek bankárok, hogy elvégezték a 2 hetes gyorstalpalót, meg kiváltották az EV-t.

Mind olyan terveket adtak elő hónapokban mért időtávra, hogy azokat elnézve nem hogy mások pénzügyeit nem bíznám rájuk, hanem a sajátjaikat sem.

Persze ez lehet azért, mert én ismerek sz@r embereket, de hogy ezt se hozhasd fel, voltam is ilyen cégnek a rendezvényén. Hallottam olyan, magas szinten lévő "vezetőt" "beszélni", aki olyan tirpák szinten adta elő magát, hogy felért bármelyik restiből előkukázott kocsmatöltelékhez. Állítólag ő is havi szinten talicskázta haza a millákat, érdekes módon szünetben nem azt mondta, hogy a beosztottjait meghívja egy italra az étteremben, hanem a kocsija csomagtartójából kólás üvegből osztogatta a pálinkát. Én is csináltam ilyet, középiskola másodikban.

Volt szerencsém a Burger Kingben végighallgatni a szomszéd asztalnál személyi bankárok "értekezletét" is, nyilván egy komoly pénzügyi cégnél ezt így szokás.


Az miért van vajon, hogy a legtöbb helyre minimális felelősséggel rendelkezdő dolgozónak is elvárás főiskola végzettség, de személyi bankár bárki lehet aki le tudja írni a nevét?


Hogy mennyire piacképes a termék, pontosan lemérhető abból, hogy eladható-e anélkül, hogy neked mint a termék kvázi viszonteladójának azzal kell-e foglalkoznod, hogy kiszolgáld a vásárlókat, vagy szervezz magad alá minél több palimadarat, akik majd házalnak vele.


Az meg hogy én nem forgalmaztam terméket, az nem feltétlen azt jelenti, hogy nem tudom megkülönböztetni az értéket a szeméttől, hanem nem találtam olyat, amibe belevágtam volna az én anyagi lehetőségeimmel és kockázattűrésemmel. Vagy csak simán megélek az alkalmazotti fizetésemből, válaszd ki amelyiket könnyebben megemészted.


Leírtam nagy vonalakban nekem mit jelentene, de most már oszlasd el a kételyeket, hogy mi az amiből te havi számra értékesítesz milliókért, és annak ellenére hogy ez egy komoly tuti üzlet, valamiért inkább szégyelled úgy látom.

2014. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy mennyire piacképes a termék, pontosan lemérhető abból, hogy eladható-e anélkül, hogy neked mint a termék kvázi viszonteladójának azzal kell-e foglalkoznod, hogy kiszolgáld a vásárlókat"


Ööööö tehát szerinted akkor lesz csak valami "piacképes", ha valamit úgy eladnak, hogy közben nem foglalkoznak az ügyfelek kiszolgálásával?


Ezt hogy érted pontosan? Pl. autót vettél már? CNC megmunkálógépet? Repülőt? Ingatlant? Senki nem foglalkozott a kiszolgálásoddal?


Állásinterjún voltál már? (Ezt átfogalmazom neked: házaltál már cégeknél, szórtad már tele a lehetséges vevőid, aka munkáltatóid "postaládáját" levelekkel? Megjelentél már náluk személyesen, hogy eladd nekik a "szemetedet"? A napi 8 órádra gondoltam most...)


Nos, ha senki nem kopogtatott be hozzád csak úgy, hogy szeretne alkalmazni téged, tehát nem csak "bement a vevő, megvásárolt téged, és kész", akkor a te tudásod, munkád nem piacképes az értelmezésed szerint?


Sajnálom, nem tudok megfelelni neked. Olyannyira idióta értelmezését adtad a piacképesség fogalmának, hogy szerintem nincs is megfelelő termék egyáltalán. Fogalmazd át szerintem. Mitől lesz szerinted valami piacképes?

2014. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

ma 20:25


Az a baj, hogy te azon a szinten vagy, hogy az MLM-ben tukmálni kell a terméket. Na pont ez nem igaz. Mivel az MLM hálózatoknak pont az a lényege, hogy a vásárlók nagy része magától vásárol és nem kell őket folyamatosan hívogatni, hogy "vásárojáá má bakker" na jó ezt kifiguráztam.

Én csak vásárló vagyok, de engem senki nem hívogat nemhogy hónapok, de már évek óta sem. Mégis megveszem rendszeresen a termékeket. Egyszerű van egy törzsvásárlói kártyám arra leadom a rendelést a futár meg kihozza. Kész ennyi.

De ha már ott tartunk, hogy tukmálás. Bekapcsolom a TV-t, a rádiót és nyomják orrba-szájba, hogy ezt vagy azt vedd meg. De be sem kell kapcsolni, mert a postaláda is tele van az ezt vedd meg reklámfüzetekkel. Ráadásul, hogyha segítségre van szükségem, akkor meg van adva 5-6 orvos telefonszáma és őket szinte bármikor tudom hívni. HA meg bemegyek egy üzletbe, akkor kb az "eladó" annyit tud kinyögni, hogy mennyibe kerül a termék, meg jobb esetben megnézi a gépben, hogy van-e belőle raktáron máshol, hogyha ott nem kapható éppen. Szakmai kérdésekre csak pislogni tudnak.

2014. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Na de hogy érted azt, hogy jó? Jó érzés, jó buli? Jó, mert pénzt keresek? Jó, mert…

A hálózatépítés egy szakma. Mitől jó egy szakma vagy tevékenység? S ha jó, miért lenne mindenkinek jó? A hálózatépítés jó, de csak akkor, ha a következő dolgok megvannak:


- hajlandó vagy megtanulni, mint minden más szakmát

- hajlandó vagy vállalkozóként gondolkodni

- van célod, motivációd az életben (amivel kapcsolatban látod, hogy alkalmazottként nem vagy képes megvalósítani)

- megfelelő céghez csatlakozol (tudod, hogy mi mindent kell nézni, hogy mik azok a dolgok, amitől egy cég stabil, s nem kell attól félned, hogy „rossz lóra teszel”)

- van benned empátia az emberek iránt – igen, empátia. A jövőben az ilyen emberek fogják sikerre vinni ezt az üzletágat. Mert ők tudják, hogyan lehet magvalósítani az elvet: úgy segíthetsz magadon, ha minél több embernek segítesz…


Ha ezek nincsenek meg, akkor nem jó hálózatépítőnek lenni.

2014. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
6%

Az utcaseprés tiszteletre méltó: nem használ ki, vezet meg másokat, szükség van rá és látszik az eredménye!

A nagy hálózatépítő batátainak előbb - utóbb hűségpróbája is lesz. Remélhetőleg minél előbb minél többen belefáradnak az építkezésbe, miután elfogy az átverhető közönség és csak egymást tudják megcélozni...

2014. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%

"nem használ ki, vezet meg másokat"


Hálózatépítő vagyok. Most azt akarod sugallni, hogy engem kihasználtak és megvezettek? Ajjaj... De legalább segítettek elindítanom a vállalkozásomat. Aki meg a szponzoromat "használta ki és vezette meg", az meg nem keres semmit az üzletével. Hogy van ez?

2014. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%

"Halozatepito vagyok. Több pénzem van, mint előtte volt, több időm van, mint előtte volt, több barátom van, mint előtte volt."


Hogy bírsz ilyen mocskos módon hazudozni? Komolyan azt hiszed hogy ezt valaki bekajálja?

2014. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A Ponzi-sémába beszervezett kretének akkor se mondanának igazat, ha az életük múlna rajta. MLMzombiéknál ez az etalon.
2018. szept. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!