Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben hazudjak az...

Ebben az esetben hazudjak az önéletrajzba?

Figyelt kérdés
Budapesten akarok munkát vállalni, de 200km.re lakom onnan, de ha kapnék munkát odaköltöznék. Akkor írja be a jelenlegi lakhelyem, ne írjak semmit, vagy írjam be hogy Budapesten lakom?

2014. okt. 6. 09:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Oké, akkor odaírom hogy Budapest. Oda tudok költözni akár mikor.
2014. okt. 6. 13:42
 12/16 anonim ***** válasza:
33%
a 10-es hozzászólónak üzenem hogy egy HR-es általában ha lassan dolgozik akkor 15mp-et néz egy önéletrajzot, a motivációs levelet meg se nyitja. Ez külföldi munkavégzésnél divatos meg ilyen egyetemi munkáknál... Az értékes munkavállaló nem pályázik hanem megkeresik.
2014. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
22%
hazudj. ha nem látják hogy budapest, be se hívnak. a hres aki majd adatot rögzít enm fog utófelvételiztetni. ha mégis belekötne megmodnod hogy az a hivatalos de pesten albérletben vagy.
2014. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Beírhatod, hogy Budapest, bár én címet nem írtam anno. Értelemszerű, hogy aki oda pályázik, ott lakik. Amiből gáz lehet, az az, hogy interjúkra be tudsz-e menni, sokszor másnap reggelre, 200 km-ről... Mert akkor már nem nyafoghatsz, hogy jajj, neked utaznod kell, stb. Sokszor nem túl rugalmasak az időpont tekintetében.
2014. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
26%
én volnék a 9-es és 10-esnek írnám, hogy aláírom és én is pontosan így gondolom, hogy a kommunikáció részét képezni a motivációs levél. Nem is igazán értem, hogy lehet valakit csak az önéletrajza alapján behívni. A levél tükrözné a jelentkező személyiségét ami mérvadó egy pályázat elbírálásnál. De sajnos a tény akkor is az, hogy ritkán olvassák el, inkább multiknál van előnye ahol van erre külön egy személy de egy kisebb családiasabb vállalkozás ahol mindenki mindenes ott nem fogják elolvasni. No csak azt szerettem volna tisztázni, hogy én is fontosnak tartom de nem releváns, hogy minden önéletrajzhoz motivációs levelet kell csatolni.
2014. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha nem is a motivációs levéllel kezdik, de ha tetszik az önéletrajz, biztosan elolvassák. Az ő érdekük is és ők is írják elő sok esetben, hogy küljön a jelölt.


A másik, hogy tévedés azt hinni, hogy az az értékes munkavállaló, akinek pályáznia sem kell. Szerited az olyan kezdő pozíciók, mint egy bolti eladó, egy ügyfélszolgálatos, egy recepciós nem értékes? Pedig a csapat egyik legfontosabb tagjai, ők kommunikálnak ugyanis az ügyféllel, ők az első benyomás. Ha ők nincsenek ott a toppon, akkor baromira nem fog senkit sem érdekelni, hogy a marketinges egy sztár, vagy hogy a vezérigazgató a legjobb szakember az országban, mert ha a az ügyfél sarkon fordul, akkor bizony nekik sem lesz fizetésük.

2014. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!