Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben hazudjak az...

Ebben az esetben hazudjak az önéletrajzba?

Figyelt kérdés
Budapesten akarok munkát vállalni, de 200km.re lakom onnan, de ha kapnék munkát odaköltöznék. Akkor írja be a jelenlegi lakhelyem, ne írjak semmit, vagy írjam be hogy Budapesten lakom?

2014. okt. 6. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Inkább ne írd be. Ha beírod hogy Budapest, és kérik a címed, akkor rábsztál.
2014. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajzba írd a valós címet.

A motivációs levélbe meg esetleg utalj arra, hogy mindenképp Pestre akarsz költözni, ezért jelentkezel ottani állásra...

2014. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem szoktam írni motivációs levelet.
2014. okt. 6. 10:15
 4/16 A kérdező kommentje:
Eddig úgy csináltam, hogy nem írok róla.
2014. okt. 6. 10:15
 5/16 anonim ***** válasza:

Valami kísérőlevelet csak írsz...

Vagy csak odadobod az adataidat és vársz a csodára???

2014. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
1-2 sor az e-mailbe.
2014. okt. 6. 10:26
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Csak simán hagyd ki a címet! Szerintem senkit nem érdekel, hogy "majd odaköltözöm, ha…". Amikor már felvettek, akkor mond be a címedet, és kész. Ha még nincs albérleted, akkor az állandó lakcímedet mondod, aztán szépen odacuccolsz, és később megadod az új címedet, ha egyátalán szükség van rá.
2014. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Hat, en meg eletemben nem jelentkeztem sehova motivacios level nelkul.
2014. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

#8 és hányszor vettek fel ? ugyan annyiszor mintha csak önéletrajzot küldtél volna.


Ahol kérnek motivációs levelet ott külön ki is emelik. Ahol nincs külön HR-es ott ált. nem szoktak mivel nem fogják munkaidőben a motivációs leveleket olvasgatni. Egyszerűen bekéri a vázlatos önéletrajzot megnézi szakmailag megfelelsz-e van-e tapasztalatod többit majd interjún.


Kérdésre válaszolva : Ha pikk pakk betudsz költözni akkor ne írd bele sőt írd oda nyugodtan, hogy Lakhely: Budapest. Ha még csak utána kezdenél el összeszedni rá valamennyi pénzt meg lakást keresni akkor inkább vagy mond meg nekik, hogy szeretnél odaköltözni de még nem ott laksz vagy előbb költözz el. Nagyon nehéz megfizethető áron, jó környéken lakást találni manapság és ugye a fizetésed 1 hónap munka után kapod csak meg ( ha albérletben gondolkodsz )

2014. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%

9

Nem sok elutasitasban volt eddig reszem, sem otthon, sem kulfoldon, legyen szo kutatasokrol, egyetemi osztondijakrol, vagy foallasrol. A motlevel annyira alapvetoen a kommunikacio reszet kepezi, hogy szerintem nem is kell kulon kiemelni. Persze ha kozmunkasnak vagy arufeltoltonek jelentkezik az ember, akkor nem kell, de talan a kerdezo nem ezert koltozik masik varosba.

2014. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!