Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű közalkalmazot...

Határozott idejű közalkalmazotti kinevezés felmondása hogyan lehetséges? (fizeti nem szeretnék természetesen)

Figyelt kérdés

Határozott idejű 2 éves kinevezésem van, egy projekt team munkatársa vagyok, még 11hónap van a projektből hátra.

Milyen indokkal tudok felmondani határozott idejű kinevezésem esetén? Az MT szövegét kérem ne idézzétek, mert ismerem, és konkrét okokra vagyok kíváncsi amit indoklásként elfogad egy bíróság is, ha netán munkaügyi perre kerülne sor. Valós okom az lenne, hogy most szeptembertől kezdem egyetemen a mesterképzést, levelező tagozaton. (egyébként nem érzem magam jól a munkahelyemen, nagyon alacsony a fizetésem, pedig 2 alapszakos diplomám is van, a bánásmód meg kritikán aluli) Sajnos a szakomon a levelező tagozatos konzultációkat hétköznapokra szervezik, minden hónapban 6-8 munkanapot érint szorgalmi időszakban, és a vizsgák napjára minimum legalább egy nap szabadság kell(ene). Értelemszerűen ennyi fizetett szabadságom nincs egy évben. Ergo akkor tudom elvégezni a mesterszakot ha munkáltatóm támogat(na) benne vagy munkanélküli vagyok. Még nem történt meg a beiratkozás, csak a sikeres felvételi eredményt tudom. Amennyiben a munkáltatóm azt a választ adja kérelmemre az elkövetkező hetekben, hogy nem támogat a tanulásban (egyébként szakmába vágó az MSC szak ahova felvételiztem) akkor ez megfelelő indok a felmondásra határozott idő esetén? Kimeríti annak fogalmát, hogy számomra a munkaviszony fenntartása lehetetlen vagy a körülményekre tekintettel aránytalan sérelemmel járna?



#lemondás #felmondás #HR #munkaügy #határozott idejű kinevezés
2014. aug. 25. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Én is hasonló cipőben járok. Szeretnék érdeklődni, hogy megoldottad-e a problémát? Ha igen, hogyan?
2014. dec. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!