Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Örökre gyárban kell dolgoznom?...

Örökre gyárban kell dolgoznom? Vagy van még valami remény változtatni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem az egész életem félresiklott... Érrettségi után jártam fél évet egyetemre, de sajnos annyira nem ment, hogy ott kellett hagynom, fizetősön voltam és szüleim látták mennyire nem megy, így nem támogattak tovább. Én magam is utáltam az adott szakot, csak kényszerből mentem oda, mert a saját városomban kellett maradnom. Utánna elvégeztem 2 szakmát, hogy azért legyen valami mégis a kezemben. És aztán jött másfél év munka keresés... De mindenhol azt a választ kaptam, ha kaptam egyáltalán, hogy nincsen gyakorlatom, ők pedig olyat keresnek. Sulis gyakorlatot se tudtam felmutatni, mert pár hónapos Okj-n végeztem el, ahol erre nem volt lehetőség, tulajdonképpen a lényeg az volt, hogy fizetsz és cserébe kapod a bizonyítványt. Ezt sajnos a munkáltatók is egyből tudták. Természetesen nem csak a szakmákban kerestem egy idő után, de a többi állásra még annyira sem adtak esélyt végzettség nélkül. Szóval beálltam gyárba dolgozni, amit nagyon nem bírtam soha elviselni, egyikből mentem a másikba. Jelenleg ez a 3.munkahelyem ahol vagyok, ez is gyár, itt már 1 éve bírom, nem olyan szörnyű mint az előzőek, csak a fizetés nagyon kevés ahhoz hogy bármilyen jövőt építhessek magamnak. Pedig lassan el kellene költözni szülőktől stb. Mióta dolgozok szintén nem adtam fel a munkakeresést, de fura dolgot tapasztaltam... Ahová behívtak beszélgetésre, rosszallóan kérdezősködtek erről hogy miért dolgozok már a 3 gyárban, nem is próbáltam soha a szakmámban elhelyezkedni? Szóval valami motiválatlan buta embernek gondolnak már, szerintem semmi esélyem nincs, ezt mutatja a több év munka keresés. Úgy érzem csak az segíthet ha valami újba kezdek, valami új szakmát tanulok, de elképzelésem sincs hogy mivel tudnék utánna elhelyezkedni. A lehetőségeket leszűkíti hogy mellette itt kell maradnom dolgozni. Szóval nappali képzések, meg más városba költözés kilőve. Ti mit tennétek a helyemben?
2014. aug. 24. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Visszaforgatnám az időt, hogy bekerüljek állami egytemi képzésre.


Most már remekül látod, vagy vért izzadsz és meló mellett elvégzel egy értelmes szakmát / egyetemet (gondolom nem támogatnának szüleid) vagy maradsz örökre gyári melós.

2014. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Én a középiskolát hagytam félbe, 10. osztályban ragadtam 18 évesen, áprilisban kiiratkoztam. Elkezdtem dolgozni a Tesco-ban árufeltöltőként, 34 napot bírtam a megaláztatást, aztán hála istennek megelőztek engem, és kirúgtak indoklás nélkül (szerintem azért, mert amikor közölte a főnök, hogy "Ma még a sz*rt is kihajtom belőled" akkor a képébe nevettem). Aztán a kirúgásom után 1 hónappal sikerült elhelyezkednem egy KFT-nél, fizikai munka volt végig, karbantartás volt egy közel 40 hektáros területen, fűkaszálás és egyéb munkák... Adta az ég, behívtak interjúra egy kihalásos alapon működő helyre, irodai munka, magas fizu, végzettségem ugyebár nincs, de mindent megmutatnak... Szóval ne add fel, én kiléptem a KFT-től is, helyrejött az életem, neked is helyre fog jönni, csak soha ne add fel. Keresgélj, nézz körül, kérdezz meg ismerősöket és sikerülhet egy jó helyet találnod! Sok sikert!
2014. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Diákhitel2 és egy jó egyetemi képzés.


Nem hiszem, hogy a városodban egyetlen szak indul csak.

2014. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell örökre gyárban dolgoznod. Van remény.


Mit tennék?

Először is lenyugodnék. Nem kapkodnék össze vissza. Pozitívumként értékelném, hogy van munkám. Ha úgy ahogy megfelel a mostani hely maradnék. Hoztál döntéseket fiatalon, ezzel nincs gond, de tanulj belőlük.


Elkezdenék gondolkodni mit szeretnék:

-mit szeretnék csinálni, mivel foglalkoznék úgy általánosságban: természet, gyerekek, alkotás, mozgás, beszéd,utazás, evés stb. (mi a hobbid egyébként/gyerekkorodban mi kötött le nagyon?)

-milyen képességeimet szeretném használni: számolás, térlátás, empátia, segítőkészség, monotonitástűrés, nyelvtudás, írás stb.

-milyen képességeimet akarnám fejleszteni: nyelvtudás, számítógép, kommunikáció stb

-ezekből összetennék egy (határidős) távlati célt

-tanácsot kérnék egy hr-estől ahhoz az úthoz amit be akarok járni---->jobangel.blog.hu (ő nem hr-es, de segít)

-a holtidőket összeírnám és olvasásra, tanulásra használnám, még akkor is, ha az esetenként 5-10 perc


Ennyit tudtam most mondani, remélem hasznodra válik.

2014. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Álmélkodok, hogy értelmes emberek milyen helyzetbe kerülhetnek 1-1 rossz döntés nyomán. Látszik a kérdező meg a 2. válaszoló szövegén is, hogy értelmes emberek, normálisan fogalmazna, helyesen írnak. Mégis gyárban meg ilyesmi helyeken kényszerülnek dolgozni valami fiatalkori rossz döntés miatt. Sajnálom igazán, nem érdemlik meg.
2014. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanez a problémám.Elmentem adminisztrátornak közigazgatásba agrármérnök diplomával.

Igaz nem volt más választásom mert ugye munkanélkül voltam pályakezdőként már lassan egy éve,és mindehol úgy kezdik,hogy 3-5 év gyakorlat.Gondoltam,sebaj,ez is valami,majd lesz jobb.A baj csak az,hogy ettől még ugyanúgy nem lett releváns szakamai tapasztalatom,és ugyanúgy nem kellek sehová.Továbbképzésre/átképzésre nincs pénzem.Mostmár örökké 85 ezer forintot fogok keresni(hacsak nem emelnek jelentősen a bértáblán)?Elekserítő....Nem tudok enyiből önálló életet kezdeni,elköltözni végleg otthonról(pár évig a barátomnál laktam,de amikor szakítottunk kénytelen voltam hazajönni). Pedig már 28 éves vagyok...Ja és senkinek nem kell egy olyan nő aki ennyi idősen még otthon lakik(ma már ez nem csak a pasiknál van így),ráadásul a korom miatt is félnek tőlem mert biztos "rögtön" szülni akarok.

2014. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

milyen szakmáid vannak?

az a megoldás pedig. nincs pénzed egyetemre, se új szakmára, mindig nem kezdhetsz új életet, és ha lenne is vaami, ugyanúgy ott tátong a 1,5 év.


mindegyik munkáltató rosszallóan fog kérdezni ha látja menyni időt vesztegettél el, egyszerűen mondd meg, hogy eddig nem vettek fel sehová mert keveselték a tapasztalatod. ha már unod a hazudozást, egyszer mond meg őszintén, lehet másképp állnak hozzád.


gondolkozz munkáltató fejjel, hogy mit akarnál látni egy önéletrajzon napi 100 pályázó között, hallani magadtól egy interjún napi 10 interjú között.

és legfőképp ne dobozban gondolkozz, hanem mindig próbálj új lehetőségeket


"Jobb, ha úgy élünk, mint ahogy gondolkodunk, különben úgy fogunk gondolkodni, mint ahogy éltünk. - Paul Bourget"

2014. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!