Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy programozó hogy induljon...

Egy programozó hogy induljon el a nagyvilágban?

Figyelt kérdés

Nincs diplomám,szakmai papírom, de van valami, ami talán a legfontosabb mindennél: akaraterő és motiváció.


Most készülök elmenni egy idegen országba dolgozni, de nem lehetek rögtön programozó, mivel még tanulói fázisban vagyok, magamat tanítom. Hogy kellene elinduljak?


Kezdhetném akár takarítással is, de akkor egész mást csinálnék, mint ami a szakmámhoz kell.


Erre egy olyan példát mondanék, hogy valaki testépítő akar lenni, de még csak 2 hónapja gyúr, de tudja, hogy az lesz, csak idő kell hozzá. Az elmehet recepciósnak akár egy konditerembe, és onnan mindig tovább tud egy kicsit lépni, mert közelebb van a végcéljához. De egy programozó mit tudna csinálni, hogy közelebb kerüljön a szakmájához? Azon kívül hogy elmegy egyetemre vagy iskolába... (mert azok csak alibik)



2014. aug. 16. 22:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Csak annyit szeretnék ehhez hozzátenni, hogy Londonban dolgoztam 1 évet programozóként, és egyetlen HR-est sem érdekelte hogy milyen végzettségem van. Mit tudtam felmutatni ? Referenciákat, saját projecteket. Igen, vállaltam előtte projecteket amit teljesen ingyen csináltam meg csak azért, hogy használhassam a nevüket az önéletrajzomban. Sőt, az egyik cégnél 2 hetet napi 8 órában vállaltam "kaja" és "utazási költségek" megtérítéséért, 0 fizetés. Nagyon szar volt, indiaiak elbaszott kódjait kellett javítgatnom. Mikor kérdeztem hogy miért outsourceolták ki Indiába a projectet "háát mer az ócsó" ... Na mind1, a lényeg hogy használhattam a cég nevét az önéletrajzban. Jobb volt mint a semmi. Egyik HR-est sem érdekelte a végzettség vagy papír, mindegyiket a tapasztalat érdekelte. Igaziból 2 éve programoztam már (tanulóként) mikor elkezdtem munkát keresni, ezért mindig 2 év tapasztalatot mondtam. Habár némelyik HR-es konkrétan "munka tapasztalatot" kérdezett, erre 1 évet mondtam, pedig nem dolgoztam sehol sem egy évet. Az önéletrajzom nagyon meggyőző volt, ezért sorra hívtak be interjúkra. Az egyik interjún 6 órát kaptam egy matematikai feladat leprogramozására, amit hibátlanul megoldottam, így fel is vettek évi 22 000 GBP-re Juniorként. Nos ha érdekel jelenleg már nem Angliában vagyok hanem Tajvanon, mivel meguntam az életet Angliában. 1 hét alatt találtam munkát itt is. Elindulni nehéz, de ha elindultál akkor szinte bárhol el tudsz helyeszkedni a világon programozóként.


Az elején nem probléma ha nem minden igaz az önéletrajzodban. Tényleg ami fontos, hogy legyen valami cég neve az önéletrajzodban, tudj felmutatni valamit amit csináltál. Nézd át melyek a legkeresettebb skillek az adott pozíción belül ( nyiss meg vagy 50 állást, összegezd mindegyikben hogy melyik skilleket keresik a legjobban, nézd át és simán írd bele az önéletrajzodba)

Csinálj valami projectet ezekkel a skillekkel amiket fel tudsz mutatni. Itt most nem egy programozási nyelvről beszélek, például attol hogy egy PHP programozót keresnek, attól még tudni kell sok másik skillt is mint peldaul Javascript, jQuery, különböző frameworkok stb...

Én még ingyen munkát is bevállalnék (ahogy tettem is) csak azért hogy használhassam a cég nevét. Más különben belekerülsz az ördögi körforgásba ami diplomás pályakezdőkkel is megesik -> mivel nincs tapasztalatod, nincs munka. Munka nélkül viszont nincs tapasztalat.

2014. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"De az infó nem ilyen...Ahova meg csak kő kemény szempontok alapján vesznek fel, az régen rossz, mert ott olyan diktatúra is van. Játékfejlesztésben gondolkodok, arra törekedek. De a világ semmi pénzéért nem állnék be olyan zsidó cégekhez, mint az EA vagy Ubisoft vagy ezek, akármennyit is fizetnek..."


Eddig is elég furcsán néztem a kérdésed, de most már túl lépett a vicc kategórián. Játékfejlesztés? Ez kb 14 éves korban el szokott múlni. Egy játékhoz egy bsc-n kapott matematikai tudás is seggvakarásnak elég. Mert igen matek nélkül nem viszed semmire egy teljesítmény orientált területen.


Ráadásul az egyetemmel kapcsolatban láthatóan komplexusod van, nyilván nem volt lehetőséged menni vagy kirúgtak. Ez a te dolgod, nem érdekel. De az egyetem nem azért van, hogy programozót csináljon bárkiből is. Hanem azért, hogy egy irányvonalat mutasson és megadja a szükséges elméleti és alapismereteket. Amire később tudsz ÖNÁLLÓAN építeni. Gondolom otthon rengeteg időt fordítasz az optimalizációra,algoritmusokra és a matekra is. Architektúra ismereteid az egódat csapdossa.


"Nekem ne mondják meg hogy tanuljam, mit tanuljak. Én azt tudom, hogy mit akarok. Persze ha 1 céghez kerülök ott lesz főnök, de ő nem a tanulási módszereimet fogja majd megszabni, hanem hogy mivel kell késznek lennem."


Ezt nagyon ROSSZUL látod. Meg fogja mondani milyen képzésekre mész el és még azt is, hogy milyen stílusban KÓDOLSZ.

2014. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!