Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy programozó hogy induljon...

Egy programozó hogy induljon el a nagyvilágban?

Figyelt kérdés

Nincs diplomám,szakmai papírom, de van valami, ami talán a legfontosabb mindennél: akaraterő és motiváció.


Most készülök elmenni egy idegen országba dolgozni, de nem lehetek rögtön programozó, mivel még tanulói fázisban vagyok, magamat tanítom. Hogy kellene elinduljak?


Kezdhetném akár takarítással is, de akkor egész mást csinálnék, mint ami a szakmámhoz kell.


Erre egy olyan példát mondanék, hogy valaki testépítő akar lenni, de még csak 2 hónapja gyúr, de tudja, hogy az lesz, csak idő kell hozzá. Az elmehet recepciósnak akár egy konditerembe, és onnan mindig tovább tud egy kicsit lépni, mert közelebb van a végcéljához. De egy programozó mit tudna csinálni, hogy közelebb kerüljön a szakmájához? Azon kívül hogy elmegy egyetemre vagy iskolába... (mert azok csak alibik)



2014. aug. 16. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, alibik... csak a sok hülye meg ezt nem tudja.


De láthatóan Te sem tudod, hogy kellene. Csak annyit, hogy programozni. Hogy ennyi a célod, az minden elárul arról, mennyire lehet jelenleg komolyan venni, és csak halvány fogalmad van az egészről. Különben írtad volna, konkrétan mit csinálnál (nem mindegy, hogy webprogramozó leszel, csak mosógépek programját írod stb.)

Amíg ennyire gyerekcipőben vannak az álmaid, elég annyi, hogy hobbi szinten utána olvasol, hogy kiderüljön, egyáltalán mit szeretnél. Ha már az egyetem számodra csak alibi.

2014. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az "egyetem csak alibi" nézeted majd fejtsd ki a HR-esnek is, aki azzal a lendülettel fogja a CV-det a kukába dobni, ahogy a kezébe vette...


Aki kitartó, az végzi az egyetemet és MELLETTE képzi magát ill. már tanulmányai alatt elkezd bedolgozni cégeknek vagy egyetemi projectekbe száll be.

Ehhez kell az akaraterő, hogy egyetem után hazaérve még tanuljon/dolgozzon az ember (ráadásul nem "kötelező" dolgot) ahelyett, hogy Facebookozna vagy elmenne inni a haverokkal.


Az hogy valami valóra válik, csak mert erősen akarod, már inkább a hollywoodi bullshit kategóriába tartozik...

2014. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

mert az mit számítana, ha kiírom hogy eddig javaztam most c++. Szerintem nem változtat semmin, és én járok gyerekcipőben? aha... Csak annyit kérdeztem, hogy érdemes elindulni. De amúgy szerintem meg te nem értesz hozzá, mert a mosógép programját és a webprogramozást is megtudná csinálni 1 ember, itt nem kell szakosodni.


És a papírok meg azért alibi, mert végigszophatod az egyetemi éveket, átcsúszhatsz a vizsgákon, de a végén lehet nem az lesz belőled az 5 év után, mintha 5 évig mindenféle korlátok és utasítások nélkül magadat tanítottad volna. Nekem ne mondják meg hogy tanuljam, mit tanuljak. Én azt tudom, hogy mit akarok. Persze ha 1 céghez kerülök ott lesz főnök, de ő nem a tanulási módszereimet fogja majd megszabni, hanem hogy mivel kell késznek lennem. Sok léhűtő elmegy érettségi után egyetemre, addig se kelljen dolgozni, aztán vannak akikből takarító lesz. Ismertem már ilyen embert... Ide tudás kell, nem papír.

2014. aug. 16. 22:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
S mégis milyen nyelveken tudsz programozni? A motivációs és akaraterős nyelveken kívűl. Egyébként ha van referenciád, akkor jó eséllyel kapsz állást is. Programozz valami szépet és jót, s akkor akár már Magyarországon is kaphatsz zsíros állást. Most úgyis olyan nagy divat lett ez a startup dolog, sok okos gyerek aki "alibiből" elmegy egyetemre kezdő vállalkozást akar sikerre vinni, csak általában pont programozójuk nincs. Hajrá, csak rád várnak. De megnéztem a kedvedért, nagyobb cégek sem mindig kötik ki a diplomát a feltételek közé, csak hogy egy manapság közismert példát hozzak, a Prezinél sem kérnek semmilyen papírt, csak programozni tudj: [link]
2014. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most aztán nagyon megmondtad... tudod, annyi éve foglalkozom egyetem és munka mellett programozással hobbi szinten, hogy azóta egy alapszakos diplomát már megszereztem volna. De a tudásom, még mindig messze van attól. Persze erre most jön a válasz, hogy a hiba benne van, én vagyok túl fogyatékos... különösebben nem érdekel a véleményed.

Amit írsz az egyetemről, mutatja, hogy valami súlyosan sérült képed van az oktatásról. Az oktatás nem csak beszabályozás, hanem egyben támogatás olyanoktól, akik nálad tapasztaltabbak, nagyobb a tudásuak. Te most pont olyanokat vársz itt válaszként, amit rendszeresen zúdítanának rád egyetemen. Az egyetem nem mondja meg, mit csinálj, merre indulj el, mire lesz szükséged, de ismeretlen válaszolók igen?


És egy szóval nem mondtam, hogy ne tudná egy ember megoldani a két feladatot, csak annyit, hogy nem mindegy mi ÉRDEKEL téged. De ha ennyire nem tudsz szöveget értelmezni, akkor megértem, miért ódzkódsz az egyetemtől. Ha kijártál már volna egy egyetemet, tudnád, mekkora munkával jár, és nem a egyetemistákat szapulók népes táborát növelnéd.

2014. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég egoista a szemléleted, mások nézőpontja eszedbe se jut... Sőt, a józan "paraszti" logika se megy a leírtak alapján, márpedig ez IT területen fontos.


Íme a történeted egy cégvezető szemszögéből:

Hála Istennek jól megy a szekér, de az X termékünk újabb változatának programját nem bírja a jelenlegi csapat, mert az Y termék nagy kapacitásokat köt le, vagyis embert kell felvenni. Szól a szakmai vezetőnek és HR-esnek.

A szakmai vezető elmondja, hogy ilyen-olyan területen kell tapasztalat és ehhez meg ahhoz értsen (magyarul, ez szerepeljen az álláshirdetésben, amit a HR-es ad fel). Mivel az egyszerűbb pozíciókra is tódulnak az önéletrajzok, ezért bőven ki tudja a bejövő 20-50ből mazsolázni azt az 5-10et, akiket behívnak mélyebb (szakmai) interjúra. És itt jön a lényeg: ilyenkor főleg iskolai végzettség, nyelvtudás, korábbi munkatapasztalat alapján válogatnak.


Neked nincs végzettséged, ergo pályakezdő helyekre se hívnak be, mivel 20 diplomás is jelentkezik...

Mivel pályakezdő helyekre se vesznek fel, ezért munkatapasztalatod se lesz. Tapasztalat nélkül pedig szinte sehová se hívnak.


Márpedig papír és/vagy referenciák nélkül állíthatsz bármit, de nem tudod állításod semmivel se alátámasztani. A cégek pedig nem szeretik a bizonytalanságot, mivel a toborzás is idő+pénz, ezért a biztosra mennek.


Hétköznapi példa, ami kicsit szélsőséges:

Hirtelen elkezd fájni a hasad, mozdulni se bírsz a fájdalomtól, és még be is lázasodsz. Abba se vagy biztos, hogy megmaradsz holnapig, mit csinálsz?


Hívod a:

A) mentőket

B) körzeti orvost

C) a füvesembert a szomszéd faluból, aki a piacon szokott zellert árulni, de állítólag már látott 5 Vészhelyzet epizódot és a neten ilyen-olyan noname oldalakat olvasgatott hobbiból és állítása szerint mindent gyógyít, legyen az hasmenés, TBC vagy myeloma multiplex... Mert az orvosok azért tanultak egyetemen és azért specializálódtak egy szűkebb területre, mert hülyék.


Na, kit is hívsz?


Ugye...

És hasonló a helyzet akkor is, amikor milliók múlnak azon, hogy minél hamarabb megtalálják a tökéletes jelöltet egy adott feladatra. Nem fognak azzal b*szakodni, hogy noname emberek állításainak valóságtartalmát ellenőrizgessék, amikor az idő pénz és amúgy is megbízhatóbb jelölt is.

2014. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondlom tudsz angolul ugorj neki a googlenek és fejleszd magad, ha erre sem vagy képes magadtól akkor nem vagy alkalmas programozónak, mert ennél csak nagyobb problémákkal fogsz szembe kerülni.
2014. aug. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A #4-essel alapvetően egyetértek, de szerintem a kérdező az "a Prezinél sem kérnek semmilyen papírt, csak programozni tudj: [link] mondatrészt félreértelmezheti...


Mivel a minimum követelmények között 3x is szerepel az "experience" szócska, ezért jó eséllyel kőkemény referenciákat is fognak kérni. Márpedig manapság "papír" nélkül senki se jut be olyan helyre, ahol ilyen tapasztalatokat tud összegereblyézni.


Az atomfizikus álláshoz se írják be követelményként az érettségit, de ez nem jelenti azt, hogy aki atomfizikus akar lenni, annak nem kell érettségi...

2014. aug. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ez megint olyan dolog, hogy vannak szakmák, ahol elvárás, sőt, kötelező papírnak lennie, és kurzusokat végigjárni. Pl ügyvédek, orvosok. Nem mennél olyan maszek orvoshoz, aki azt mondja hogy tök sokat tanultam a sebészkedést youtubeon, bízz bennem :D


De az infó nem ilyen...Ahova meg csak kő kemény szempontok alapján vesznek fel, az régen rossz, mert ott olyan diktatúra is van. Játékfejlesztésben gondolkodok, arra törekedek. De a világ semmi pénzéért nem állnék be olyan zsidó cégekhez, mint az EA vagy Ubisoft vagy ezek, akármennyit is fizetnek...


És vannak olyan "kis" cégek, ahova csak tudás kell, onnan tudnék szerezni referenciát, akinek meg a referencia meg tudás sem elég, mert kell a papír, az akkor vegyen fel valami agyoniskolázott sznobot.


Nem tudom megérteni, miért kell ilyen ellenségesnek lennetek, mindjárt nekem ugrotok, csak mert nem azt a tendenciát követem, ami nektek evidens. Habár ez Magyarország, nem véletlen akarok kihúzni mint a vadlibák...Azért köszönöm a kedves szavakat, de erre csak azt tudom mondani, hogy nem csalódtam senkiben.


Most már csak azt mondom, hogy aki TÉNYLEG tud valami hasznosat tanácsolni, és nem rest még jó kedvet is mellécsapni, az írjon privátot, mert inkább nem nézek ide vissza többet, pukkadjatok csak meg. (akinek nem inge, nem veszi magára... ez a TIPIKUS magyar programozó zseniknek szólt, akik a felhők felett helyezkednek el a ranglétrán [irónia])

2014. aug. 17. 00:06
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Mivel írtad, hogy nem fogsz visszanézni ide (amit én kétlek, max. csak nem válaszolsz) és későre is jár, ezért az észrevételeimet csak pontokba szedve írom le:


1. A válaszolók nagy része alapvetően építő jellegű kritikát fogalmazott meg, de az tény, hogy nem a legfinomabb stílusban.


2. A nyersebb hangnem annak köszönhető, hogy "zöldfülűként" olyanok felett ítélkezel, akik többet tettek le tőled az asztalra...

Jómagam nem vagyok IT-s, de nem hiszem, hogy ott bárki le tudna diplomázni minimális energiabefektetéssel.


3. Alapvetően könnyen ítélkezel, pár példa tőled:

"alibi egyetem", "sok léhűtő elmegy érettségi után egyetemre", "zsidó cégek", "elvárások=diktatúra" "xy szakmához kell papír, de infóhoz nem", "agyoniskolázott sznob", "ez Magyarország", "TIPIKUS magyar"


Ezt mifelénk úgy hívják, hogy "Mindenki hülye, csak én vagyok a helikopter"-jelenség...


4. A leírásod alapján kb. 18 év körül járhatsz, de mindenképp az Y-generáció tagja vagy, és legfőbb baja téged is megfertőzött: az overprotektív szülők és/vagy a média elhitette veled, hogy te különb vagy mindenki másnál, TE KÜLÖNLEGES VAGY, neked jár a mesés élet...

Olvasd ezt el, igaz angolul van és főleg az USÁ-ra vonatkozik, de Mo-ra is megfeleltethető:

[link]


"Unfortunately, the funny thing about the world is that it turns out to not be that easy of a place, and the weird thing about careers is that they're actually quite hard. Great careers take years of blood, sweat and tears to build -- even the ones with no flowers or unicorns on them -- and even the most successful people are rarely doing anything that great in their early or mid-20s. "


Miután elolvastad, hátha rájössz, hogy a válaszolók többsége REALISTA, nem pedig "pesszimista, csak fikázni tudó, tipikus magyar".


Szóval a válaszom a kérdésedre: menj egyetemre (Mo-n vagy külföldön), egyetem mellett képezd magad és emellett még próbálj meg olyan extra munkákat is elvállalni, melyek hasznos tapasztalatot és értékelhető referenciát adnak. És így is lehet, hogy csak egy "közepes" kategóriájú állást sikerül eleinte megcsípned...


De ha a "jó kedvet is mellécsapó" válaszra vagy kíváncsi, ami tojik a realitásokra:

Olvasgass bármit, amit kidob a Gugli a "programozás" kulcsszóra, ha kedved van, de mellette járj el kocsmázni is, mert úgy fogsz összeakadni egy olyan vállalkozóval, aki éppen IT-st keres, majd együtt egy garázsból indulva a Fészbuknál is 100x nagyobb céget hoztok létre és ti lesztek a következő Cukkenberg+Sztívdzsobsz páros, dollárcsilliárdokkal*. Merj önmagad lenni, neked sikerülni fog, hisz van benned akaraterő! Képes vagy rá!



*Your experience may be different.

2014. aug. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!