Ha Magyarországon a többség nem tud rendesen megélni, akkor hogy vannak állandóan tele a kávézók, mozik stb?
Figyelt kérdés
Vagy a kisebbség is ennyire sok, hogy (legalábbis Budapesten) megtöltik a színházakat, mozikat, plázákat, éttermeket, mindenhol tömegek vannak, rengeteg új nyugati autó rohangál, olyan, mintha mindenkinek lenne pénze mindenre, akkor most mi a valóság?2010. jan. 14. 12:53
1/12 anonim válasza:
Amit mondasz elégedetlen emberek vagyunk mindenkinek több kell annál ami van.
2/12 anonim válasza:
"Vígan megyünk tönkre." Az emberek szeretnek többet mutatni, mint ami valóban megfelelne az anyagi körülményükhöz képest.
3/12 anonim válasza:
A bevásárlókp-ok is tele vannak állandóan.Olyan nagyon rosszul azért biztosan nem élünk.
4/12 anonim válasza:
Nem tudom, nekem nincs pénzem, ezért nem is megyek ilyen helyekre!
5/12 anonim válasza:
Sztem meg inkabb erre a koltik a penzuket, minthogy felreraknak, sporolnanak. Kevesebb penzem van azt jelentheti, hogy kevesebb marad a zsebben, mert ugyanazt csinalom amit eddig (moziba jarok, szinhazba stb) csak sajnos mar dupla, tripla annyi aron... Amugy rengeteg jarnak a plazakba melegedni, nezelodni, mert sajnos ugy gondoljak, hogy nincs mas lehetoseg, de vegul semmit nem vesznek.
6/12 anonim válasza:
Budapesten lehet hogy így van,de itt vidéken azért nem ilyen a helyzet..
7/12 anonim válasza:
Én vidéki vagyok, és nem élünk rosszul. De nem is panaszkodunk, jó hazai szokás szerint...
8/12 anonim válasza:
Elüldögélnek 1 pohár sör mellett, 1 csésze KV mellett és 1 bögre tea mellett 2-3 órát.
Aztán jönnek a GYKra, hogy hogyan tudna szerezni 2 hónap alatt a 16 éves gyerek 100000 Ft-t.
9/12 anonim válasza:
Jellegzetes magyar szokás, hogy szégyeljük, ha nincs pénzünk. Társasági életet viszont attól még élünk. Nem vállaljuk fel a barátok, munkatársak előtt, hogy nincs egy vasunk se, ezért olyan dolgokra is költünk, amire egyébként nem tellene, dehát nem éghetünk le a másik előtt, valahogy kihozzuk a dolgot. Így gondolkodnak a magyarok. Egyébként valamilyen színten én is ugyanezt gondolom, mint a kérdés kiírója, hogy hajlamosak vagyunk arra, hogy ha sok a szegény ember és gazdasági válság van, akkor úgy vesszük, mintha mindenki más is szar helyzetben lenne, mint mi. Elfelejtjük, hogy nem mindenki szegény, és sokakat nem érint a gazdasági válság. Ezért nézzük értetlenül, hogy akkor mégis miből jut továbbra is a luxus? dolgokra, mint pl. egy kávéra a Plázában.
10/12 anonim válasza:
Úgy, hogy nagyságrendekkel kevesebb vendéglátóhely van mindenhol, mint a gazdagabb országok hasonló méretű településein. Budapestet meg ne számold bele, mert ott az évi több millió turista nagyban hozzájárul a kávézók eltartásához. A legtöbb helyen magyar szót alig hallasz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!