Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen repülőtéri állások vannak?

Milyen repülőtéri állások vannak?

Figyelt kérdés

Üdv,

Régóta tanulmányozom a repülőket, és érdekelne, hogy milyen reptéri állások lennének, ahol a repülőkkel kapcsolatos munka van, nagy érdekel engem az ilyesmi. Fizetés,meg hogy milyen nehéz oda bekerülni az most mellékes. Tudom, hogy van légiformalmi irányító,stewardess(ez inkább nők szoktak lenni),pilóta,akik tankolnak,akiknél belehet checkelni.Van még valamilyen adminisztrációs munka esetleg? Csak ezekről a munkákról hallottam. Nagyon jó lenne reptéren elhelyezkedni/bár tudom, hogy nehéz/. Kicsit felszeretném mérni a terepet. Köszönöm minden értelmes válaszadónak a választ! 16/F



2014. aug. 11. 21:01
 1/5 anonim válasza:
88%

Hát ez elég sokfajta. Tankoló, csomagpakoló ne legyél, kulimnuka, annyit keresel mint az utcaseprő csak mondjuk messzire fogsz járni, 45 plusz papír kell, mintannap komoly ellenőrzések. A checkinelős emberek általában "légitársaságé", nem egyszer az utóbbi időben az volt a stewardess aki checkinelt. Egyébként eddig amiket utaztam a stewardessek 1/3-a férfi volt, sőt volt ahol csak 1 nő volt. Azonban ez elég megterhelő tud lenni, részeg turistákat kezelni, napi 3-4x repülni.


Légiforgalmi irányító: nagyon nagy monotonitás és stressztűrés, de jobban keres mint a pilóta, hazánkban őket fizetik meg a legjobban (600 eFt nettó felett kezdenek, és nincsenek eszméletlen túllórában alkalmazva mert emberi képtelenség bírni és kockázatos). Egyébként miért akarsz reptéren dolgozni? Akkor is max benn, kinn kurv.zajos.


Egyébként még lehetsz mondjuk határőr és vámos is reptéren, egyik ismerősöm pl vámos volt, férje rokonom meg ott volt rendőr (ott jöttek össze).

2014. aug. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz parkolóőr is...:) Nyugisnak nyugis, de nem egy nagy karrier...:)

Sok függ a végzettségedtől!

2014. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy légiirányító legyen valaki, valamilyen komoly iskola kell, vagy inkább készségek,képességek meg valami szirszar tanfolyam?
2014. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld!:) Gimnáziumba járok, szeretnék egyetemre menni. Leginkább komolyabb munkákat szeretnék végezni :) Csak ismereteim szerint a légiformalmi irányító komoly a reptéren, esetleg még van valami, amit tudok ajánlani? Tankolós meg ilyen nem igen lennék, csak felsoroltam azt is, hogy ismerem :)
2014. aug. 12. 21:04
 5/5 A kérdező kommentje:
1.: Azért szeretnék reptéren dolgozni, mert kiskorom óta foglalkoztatnak a repülők,és szeretnék a munkámat összekötni velük. :)
2014. aug. 12. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!