Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon igy is lehet külföldön...

Vajon igy is lehet külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem és ha tudtok légyszíves segítsetek! Németországba szeretnék kimenni dolgozni. De a német nyelvet nem tudom angolul is csak egy nagyon kicsit. Egy ismerösöm kint él aki megígérte hogy segít nekem munkahelybe ott elhelyezkedni. Eddig csak azt hallottam hogy még egy mosogatáshoz meg takarításhoz is kérik a német nyelvtudást. Ez tényleg igy van? Köszönöm a válaszokat elöre is.


2014. júl. 26. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
hogy értenéd meg hogy mit mondanak, ha nem tudsz idegen nyelven? Aki tud azt előbb felveszik
2014. júl. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kicsit gondolkozz. Hogy kommunikálnál a kollégákkal? Munkaszerződést hogy írnád alá ha el sem tudod olvasni? Hogy boldogulnál a mindennapokban? A németek nem hülyék, inkább keresnek egy másik vendégmunkást aki valamennyire ért németül.
2014. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a kedves ismerős már lassan két hónapja segít? :D
2014. júl. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te Magyarországon alkalmaznál mondjuk a hoteledben olyan embert, aki semmilyen nyelven nem tud kommunikálni a kollégáival?
2014. júl. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen így van, de ne csodálkozz, ha olyan szerződést írsz alá, amivel a vesédet adtad el.
2014. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az adott ország nyelvének legalább középfokú ismerete nélkül felejtsd el ott a munkavállalást. Pláne óvakodj az olyan közvetítőktől, aki nyelvtudás nélküli munkát ajánl, mert 101%-ban ki leszel neki szolgáltatva.
2014. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Én tudok pozitív példát. Az egyik az anyukám. Én a párommal Németországban élünk már egy ideje. Anyukám (most lett 50 éves) hozzánk jött ki, nálunk lakik, pénzt nem kérünk tőle. Németül sem és angolul sem beszél. Ismertük itt az egyik hotel tulaj lányát, tőle megkérdeztük, hogy van-e felvétel, elmondtuk, hogy az anyukámnak keresünk, aki nálunk lakik. Addigra én már a Rathaus-nál (együtt mentünk) bejelentettem a címünkre s ráírtam a postaládára a nevét. Természetesen a főbérlőnkkel ezt meg kellett beszélni, de nem volt gond. Szóval kezdett a hotelben, mint szobalány délelőtt, délután meg mosogatott. Nyilván az elején meg kellett mutatni neki a dolgokat, de utána már semmi gond nem volt. Mivel azonban ez csak részmunkaidős volt, ezért 2-3 hónap után elkezdtünk neki teljes munkaidőset keresni. Sokszor voltunk egy étteremben mint vendég, és feljött az ötlet, hogy megkérdezzük ott, hogy keresnek-e valakit a konyhába. Kerestek. :) A konyhafőnökkel volt az interjú, ahová 3-an mentünk el, anyám, a párom és én. Felvették. A nyelvtudás nem volt akadály. Krumplit pucol, mosogat, pakolászik, kávét készít, perecet süt. Az étterem tradícionális német, a konyhafőnök és a felszolgálók németek, a tulaj cég kínai, és anyum munkatársai thai-ok :) multikulti. A thai-ok közül volt egy pár aki szintén nem beszélt németül, az évek alatt tanult meg. Szóval egy szó mint száz, anyum boldog, megbecsülik a munkahelyén, segítőkészek. És pár hét múlva már saját lakásba költözik:)
2014. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
A másik példám: Mikor anyum még a hotelben dolgozott, megismerkedett ott egy 30 év körüli magyar sráccal, aki szintén ott dolgozik, szobát takarít, mosogat. Igen, férfi létére úgy bizony. (1600 körül keres netto..ennyiért talán más is mosogatna úgy gondolom..). Ő sem beszél németül. Valami már itt az évek alatt ráragadt, de nem sok. Ő úgy tudott kijönni, hogy a gyerekkori jó haverja már pár éve itt él, szakács és konyhafőnök. Ő segített neki, beszélt a tulajjal, hogy a haverja idejönne dolgozni, segített neki a papírjait elintézni. A hotel mellett volt egy kis kialakított lakrész, abban lakik, bérleti díjat nem kérnek tőle, ellenben ő amolyan mindenes is, ha szólnak neki hogy menni kell ezt meg azt elintézni, akkor menni kell. A hotel tulaj egy idős hölgy, ha valami baj van az autójával és meg kell nézni, azt is ez a magyar srác csinálja. Egyébként ő is autóval rendelkezik és ez nagy előny. Szóval a kérdés csak az, Kérdező hogy mennyire közeli ismerősöd az az ismerős, aki felajánlotta a segítségét és mennyire bízol meg benne. Sok sikert. ;)
2014. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előbb tanulj nyelvet, aztán keress külföldön melót.
2014. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!