Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha eleve mínusz szabadsággal...

Ha eleve mínusz szabadsággal indítok, akkor mik a jogaim? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Áprilisban kezdtem az új munkaheéyemen, az időarányos szabadságom napjai 15 nap. Igen ám, de van nyári leállás a cégnél, karácsonyi szünet, és még pár nap, amit szabadásként adnak ki. Így már az elején mínusz négy nap szabadsággal kezdtem. El akartam menni július közepén pár napra, plusz lenne még szeptemberben is pár nap, amit szeretnék kivenni. A főnököm azt mondja, hogy mivel nincs szabadságom, nem mehetek. Utánanéztem, a szabadság egyharmadával a munkavállaló kell rendelkezzen, ezt írja a jogszabály. Azt viszont nem találtam sehol, hogy mi van akkor, ha valaki leállások egyéb kiadott szabik miatt eleve mínusszal v nulla szabival indul,mint én? Tud valaki segíteni?

Más: leállásra a főnököm kiadott pár munkát, amit haza kéne vinnem. Elég sok munka, rámenne, minimum 2-3 napom. Én viszont nem akarok ingyen dolgozni a szabadságom alatt. Erre valami ötlet?


2014. júl. 26. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:

A dolgozó az évi szabadságos napjainak nem egyharmadával rendelkezik, hanem pontosan 7 nappal. Mindenki.


A szabadságod kivételét előtte legalább 15 nappal köteles vagy kérni, és nem árt, ha írásban engedélyezi a főnököd, hogy utólag jogi vita ne legyen belőle.


Abban az esetben, ha nincs már igénybe vehető szabadságod bármi oknál fogva, és "kötelező" leállás van a cégnél, akkor vagy mégis adnak Neked valamilyen munkát a cég telephelyén, vagy nem kell bemenned, de állásidőre járó távolléti díjat fizetnek alatta. Ez a két varia létezik. Ilyenkor szoktak még olyannal előhozakodni a munkáltatók, hogy fizetés nélküli szabadságra küldenek, de ilyet a munkáltató nem tehet, ugyanis fizetés nélküli szabadságot a dolgozó kérhet, nem pedig a munkáltató ad ki.

Tehát ilyenbe ne menj bele!


Ha leállás időre kiadott a főnököd munkát, akkor azt köteles vagy elvégezni, de bért is kell rá fizetnie! Mivel nem vagy szabadságon (hiszen, mint említetted, már nincs), tehát munkát végzel, így bért is kell rá fizetnie.


Az Ő dolga ezt megoldani, vagy felvállalni a vele járó plussz költséget...

2014. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!