Amennyiben lehetséges, TESCO-s árufeltöltős munkakörről tapasztalatokat kérhetek?
Azzal tisztában vagyok hogy szar hely. Magyarországon vagyunk, itt nincs "Jó" munkahely. protekció nélkül legalább is. Akárhogy is, az áru feltöltés jobbnak tűnik mint a gyárszolga a plasztikokban.
Főleg olyan részletek érdekelnének mint munkarend, műszakok, van-e kötelező túlóra, kifizetik-e a kötelező túlórát, stb, és hogy a nyilvánvalón kívül miből is áll ez a dolog. Előre is köszönöm.
3 részre lehet osztani az árufeltöltőket:
- szárazáru
- frissáru
- nonfood
A szárazárun a nagyobb boltokban szinte kivétel nélkül éjszaka történik az árufeltöltés egy műszakban (21:30-6:00) 30 perc kötelező szünet van, ami nem opcionális, mert egy forgóvillás kapu logolja, kötelező kivenni úgy, hogy 20 percet egybe és a maradék 10 percet ahogy akarod.
A kisebb boltokban van nappali árufeltöltés (ilyen esetben nincs éjszakai műszak), akkor 2 műszak van:
délelőttös 6-14:30 vagy délutános 14-22:30. Áruháza válogatja, néhol fél órával előbb van kezdőés és értelme szerűen befejezés is.
Műszakpótlék 18 óra után +30% ha nappalos vagy. Ha éjszakás vagy akkor éjszakára +15%, ha bármiért be kéne jönni nappal (önkéntes alapon) akkor +30%.
Kötelező túlóra nincs, vagy vállalod vagy nem - de amúgy is ritka, mert szigorú a bérkeret és nem szeretik nagyon osztogatni...
A nonfood területen gyakorlatilag mindenhol csak nappali (délelőtt vagy délután) munka van.
A frissáru területen van 3 műszak (zöldség, tej), itt lehet éjszaka, délelőtt vagy délután is. De nagyon ritka, hogy forgatnák az embereket heti szinten nappal és éjszaka között. Egy részt mert szemétség, más részt mert drágább alkalmanként 30% pótlékot fizetni, mint mondjuk egész hónapra beosztani valakit éjszakára 15% pótlékért.
A frissáru pultok éjszaka nem üzemelnek - kivétel a csemege pult, ott is csak háttérmunka folyik (pl.: sajtpult).
Minden ledolgozott percet kifizet a Tesco, "ingyen munka" a szóbeszéddel ellentétben nincs, főleg 2013 év vége óta mióta bevezették a beléptető kapu rendszert. Hullottak már fejek igazgatói szinten is, mert trükközni próbáltak vele, így senki nem kockáztat.
A munkáról túl sok tudnivaló nincs. A szárazon általában kapsz egy sort - mondjuk az alapvető élelmiszert - megmutatják, hogy a raktárban hol találhatóak azok a termékek, fogsz egy rolikocsit és kitöltesz mindent, amit tudsz. Van pár szabály (szavidőre vonatkozóan, sztenderdek), de azt kb. egy 30 perc alatt el fogják a helyi vezetők mondani.
A nonfood kicsit bonyolultabb, de ott is elég kb. 2 óra átvenni mindent.
A legösszetettebb talán a frissáru terület, mert ott nagyon kell figyelni a szavatossági időkre (főleg mondjuk a zöldség osztályon), hogy ne maradjon kinn rossz minőségű vagy lejárt termék a polcon, illetve több HACCP nyomtatványt is vezetni kell (szárm. ország, szavidő, ilyesmi, húsnál eredet, stb...)De abba is bele lehet jönni hamar.
Ne aggódj barátom, nem lehetelen, amit ott kérnek. Ha jól bedolgozod magad, akkor még lehet, hogy át is vesznek. Gondolom, hogy ügynökség által mész oda.
A non food részen belül, legalábbis nekem a szórakoztató elektronikai, valamint háztartásigép na meg a barkácsosztály jött be.
A hölgyek kedvence a ruha és az illatszer részlegek voltak.
Sok sikert! Menni fog!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!