Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnököktől kérdezném:...

Gépészmérnököktől kérdezném: mely dolgok mennyire fognak beleszámítani abba, milyen állást és milyen fizetést kapok majd?

Figyelt kérdés

Sok egymásnak ellentmondó infót olvasok és hallok, ezért megkérdezném itt, hátha tisztul a kép.

Mi az, ami igazán számít?

-Milyen jegyekkel végzem a tantárgyakat, egyetemi tanulmányaim

-Diplomamunka

-Diplomajegy

-Egyetem előtti tanulmányi eredményeim

-Nem érdekel senkit a jegyeim és eredményeim (mert nem biztos, hogy tükrözik teljesen a tudást), csak a színtiszta tudásom érdekel

-Nyelvtudás

-Tapasztalat, gyakorlat

-Személyiségem, képességeim

-BSC vagy MSC végzettség


Ha az is számít, milyen szakirányon végeznék majd ezen belül: alkalmazott mechanika ( = tömör elmélet)



2014. jún. 4. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

-Nyelvtudás

-Tapasztalat, gyakorlat

-Személyiségem, képességeim


Igaz én villamosmérnökként végeztem, de ezek a mérvadóak. Ha 2-essel bukdácsolod végig sem érdekel senkit. Soha nem fogják kérdezni, hogy Mechatronika III-ból 5-ös voltál-e.

2014. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

amíg egyetemre jársz a lehető legtöbb tudást kell magadra szedned (tehát MSC mindenképp jól jön sztem).

kellenek:

- jó jegyek

- angol minimum valami erős konyhanyelv, de inkább középszint és mellé még vmi alapfoktól kicsit jobb német nyelv (azt később úgyis tudod tovább "erősíteni", de valami alap nem árt ha van)

- az iskolában nem árt, ha valami plusz munkát is csinálsz (TDK, valamilyen szakosztály tagja vagy stb.)

- hol szerezted a diplomádat

- legyél talpraesett

ezek számítanak mikor kilépsz az egyetemről.


később:

- munkatapasztalat

- alapképességek (ezalatt azt értem, hogy pl. valaki nagyon jó vezető képességekkel rendelkezik például, valaki másban jó)


És persze nagyon sok múlik a szerencsén. Mivel rengeteg "fajta" gépészmérnök van, ezért lehet, hogy te valamit nagyon magas színvonalon művelsz, de ha nincs ilyen betöltetlen állás, akkor nem fogják megfizetni neked ezt a tudást.


Most így hirtelen ezek jutottak eszembe

2014. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!