Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik változat...

Szerintetek melyik változat lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Befejezem a gimnáziumot és 1-2 évre elmegyek egy hajóra szolgálni ( óceánjáró hajó, a bejutási módszer számotokra lényegtelen ) VAGY gimnázium, egyetem és utána a hajó.

A hajó azért kell mert félévenként kötnek szerződést, kezdőnek havi 500.000 Ft, viszont ugye így nem lehet családja az embernek, igazi karrierje ( bár itt is befuthat ), stb, tehát ez csak pénz gyűjtés. Arra elég hogy vegyek egy házat / lakást, bebútorozzam és akár vegyek egy autót ( nem újonnan ).

Lényeg a lényeg: egyetem előtt gyűjtsek vagy egyetem után?


2014. jún. 2. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Elötte. Egyrészt miből finanszírozod az egyetemet, másrészt, a nyelvismereted is jól fog jönni.

Tanulni még 40 évesen sem késő, de ezt a munkát csak fiatalon lehet csinálni.

2014. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, magam is hasonló cipőben vagyok, igaz, én már most kicsit idősebb vagyok. Én úgy tervezem, hogy először egyetem, ahol programozónak tanulok, aztán hajózás, ahol ott közben is gyakorolgatom, fejlesztgetek softwareket (elvileg van elég idejük az ott dolgozóknak). Utána már egyből úgy kezdem az új karrierem a hazajövetel után, hogy megvan készen a diploma, és van mellé 3-4 év komolyabb hobbi gyakorlat.
2014. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az óceánjárón dolgozók 16 ( néhány helyen 12-14 ) órában dolgoznak, miden kikötésnél szabad elfoglaltságot kapnak. Tehát van ideje, de nem sok.

Én azért gondolkoztam el, mert gimnázium után még "friss" lesz az agyam, nem felejtek el annyi mindent, mint néhány év után ( ahol nem gyakorlom a tudásom ).

2014. jún. 3. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, mennyit dolgoznak, pont ezért írtam. 12 órázásnál napi 4 óra simán maradna programozni.
2014. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!