Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig nézik, hogy hol végzett...

Meddig nézik, hogy hol végzett az ember?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha egy állásra jelentkezik két ugyanolyan végzettségű ember, de az egyik egy jobb nevű iskolában végezte ugyanazt, mint a másik. Gondolom ha olyan a pozíció, hogy mindkettőnek több év tapasztalata van már, akkor nem nagyon nézik az iskolát, nem ?
2014. máj. 15. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:

"Jobb nevű iskolát" én még soha nem tapasztaltam, hogy nézték volna.


Persze, ha az egyik jelöltnek érettségije van, a másiknak meg adott szakirányú BSC diplomája, akkor lényegesen jobb helyzetből indul az utóbbi.

2014. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mondjuk 2 BSc között ?
2014. máj. 15. 22:37
 3/8 anonim ***** válasza:
UGyanazzal a szakkal? Nem lesz különbség köztük.
2014. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De lesz. Pl. ugyvedi irodakban ELTE kaszal.


Gabor Denes foiskolassal szoba sem allnak sok helyen pl. onkormanyzatokon sem.


Meg van meg valoszinuleg jopar ilyen osszehasonlitas, de ezeket kozeli ismerosoktol hallottam.

2014. máj. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gábor Dénes hírhedten rossz nevű, ezt több helyről hallottam. De azon kívül, pl informatikai szakoknál tesznek különbséget a többi egyetemen végzett között ?

Jognál mire érted, hogy ELTE kaszál?

2014. máj. 16. 01:21
 6/8 anonim ***** válasza:

minden szakmánál megvan,hogy hol a legerősebb a képzés az országban. az előző arra gondolt,hogy az ELTE-n a legnívósabb a jogi diploma, de mondhatnám,hogy közgázban a BGF,és a Corvinus a legjobb.

Informatikánál nekem PTE-vel van tapasztalatom, de elég erős a képzés,és elismert a munkáltatók által

2014. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam a kérésemmel, hogy pozitív vagy negatív értelemben mondja, hogy kaszál. Én még nem szereztem diplomát, csak közelítek felé, de ahogy eddig tapasztaltam, 1-1 munkahelyen töredék idő alatt többet lehet tanulni, mint egyetemen. Ezért kérdeztem, hogy ha már az embernek van szakmáján belül valamennyi tapasztalata, nézik-e egyáltalán, hol végzett ?
2014. máj. 16. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:
ha már van tapasztalatod akkor nem valószínű. de az első munkahelyen mindenképpen ha nem vm kamu bölcsészszakról van szó. így igen, szerintem mérvadó lehet,hogy mikor és hol tudsz elhelyezkedni,és fontos,hogy hol szerzed azt a diplomát
2014. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!