Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne, ha kidekorálnám az...

Mi lenne, ha kidekorálnám az önéletrajzomat?

Figyelt kérdés
Mondjuk rajzolnék a szélére, szépen kidekorálnám:)) Amelyik munkaadó ezért kidobja, azzal valószínű úgyis utálnánk egymást, aki viszont megtartja vagy felfigyel rá, esetleg tetszik neki, vagy bejön a gesztus, ott jó helyen lennék. Szerintetek megcsináljam?

2014. máj. 9. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Normális HR-es komolytalannak fog gondolni és olvasás nélkül kidobja.
2014. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Szóval telerajzolnád szívecskékkel és rózsaszín pillangókkal? Hajrá!


Vannak kimondottan szellemi fogyatékosok alkalmazására pályázatok, támogatják a munkáltatókat is, ha őket veszik fel. Szerintem ilyen szituban kimondottan előnyt jelentene az ötleted. Hajrá vágj bele és érd el a céljaid!

2014. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mivel kézzel rajzolnám, nem egy sokszorosított, 100 példányban nyomtatott lapot adnék oda, hanem egy olyat, amin látszik, hogy minimum fél óráig elvoltak vele, konkrétan azért, hogy nekik adjam oda, = fontos nekem, hogy megkapják, foglalkoztam a dologgal, nem kiszórtam 50 helyre 50 lapot. Lejön még belőle a kreativitás, talán még egy adag bátorság is, és az, hogy nem érdekel a "lelketlen munkaadó" réteg, mert nyilván elfogadom ezzel, hogy ők kidobják, szóval célzottan azokhoz szól, akiket megragadna mondjuk ez az ötlet. Plusz jó tükör arról, hogy amit kitalálok és szeretek, azzal törődök és elbabrálok vele. Szerintem tök jó:) De a véleményeitekre is kiváncsi vagyok.
2014. máj. 9. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
a munkahelynek munkavállaló kell. hacsak nem rajzolónak, vagy valamilyen kreatív akárminek jelentkezel, le fogják szarni, és ki fogják dobni. tudod, vannak bizonyos szabályok, amelyekhez alkalmazkodni kell. azt se fogják értékelni, ha mondjuk tornacipőben mész, csak miattuk..
2014. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindegy, hogy milyen módon dekorálod ki, és az sem mindegy, hogy milyen munkahelyre jelentkezel, meg milyen jellem az, aki elbírálja, hogy behívjanak-e interjúra.

De jobb, ha tudod, hogy a kreativitást és az egyéniséget, főleg ha külön HR-es szelektálja a beérkező pályázatokat, a munkahelyek 98%-ában nem értékelik. Lehet persze bizonyos helyeken próbálkozni kreatív önéletrajzzal, de csak kevés olyan hely van, ahol tényleg ezt jó néven veszik.

2014. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Lejön még belőle a kreativitás, talán még egy adag bátorság is, és az, hogy nem érdekel a "lelketlen munkaadó" réteg, mert nyilván elfogadom ezzel, hogy ők kidobják, szóval célzottan azokhoz szól, akiket megragadna mondjuk ez az ötlet. Plusz jó tükör arról, hogy amit kitalálok és szeretek, azzal törődök és elbabrálok vele."

Ezt gondolod te. Tény, hogy igazad van, de ők nem azt fogják benne látni, hogy neked mennyire fontos ez a munkahely, és hogy nem egy sablon izét küldtél, hanem azt, hogy "na, ez a őrült meg mi a fenét adott be? Még arra sem volt képes, hogy rendesen kinyomtassa". Még talán azt is hozzágondolják, hogy biztos egy Word-dokumentumot sem bírsz értelmesen megszerkeszteni, azért írtad kézzel.

Tudom, ez negatív hozzáállás, de egy szimpla, munkáját mechanikusan végző HR-est (mert akárki akármit mond, mechanikusan szelektálják az önéletrajzokat) ez nem fogja érdekelni. Ha közvetlen a főnök kezébe jut, akkor TALÁN, de akkor is csak azon ritka esetben, ha a főnök tudja értékelni az egyéniséget, és nem csak egy emberi géppé butítható rabszolgát keres.

2014. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem biztos...Most írtam a diplomamunkámat biológus szakon,az összefoglalóba beraktam egy témába illő karikatúrát,sokan modták,hogy biztos el fognak küldeni a búsba,hogy mit képzelek ez egy tudományos dolgozat,és nem képregény.Erre a konzulens külön kiemelte,hogy milyen jó,és egy másik ember aki megnézte a tanszéken,neki is nagyon bejött.
2014. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan rossz ötlet!

Legalább különbözik a többitől !

Én az elmúlt évben kb. 100 önéletrajzot küldtem el , nagyjából 20 - ra válaszoltak vissza , a többire nem reagáltak.


Szóval nem az a legjobb megoldás , ha mindig a klasszikus önéletrajz-mintát követed , jobb , ha saját álláskeresési stratégiát alakítasz ki , személyre szabottat , úgy több esélyed van.

2014. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A HR - esek meg forduljanak fel ott ahol vannak , elegem van

a cuki kiskosztümös ,laptopos , mosolygós csajszikból a hülye kérdéseikkel , meg a " majd értesítjük " szövegükből...

2014. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!