Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki segíteni felmondási...

Valaki segíteni felmondási levél mintával kapcsolatban? Nem tudom hogy írjam meg és mi szerepeljen benne.

Figyelt kérdés
Szeretném beadni a felmondásom. Igazából nem tudom hogy rendkívüli vagy sima felmondás legyen. A rendkívüli felmondásnál milyen hátrányaim lehetnek???Segítségeteket előre is köszönöm!!!

2014. máj. 6. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Ennek eldöntéséhez feltétlenül szükséges lenne tudni, hogy MIÉRT, mi okból szeretnél felmondani.

A rendkívüliségnél kell lennie valamilye olyan lényeges oknak, ami miatt valóban lehetetlenné vált számodra a munkavégzés (az, hogy már nem akarsz a cégnél dolgozni, nem elég indok, itt valóban komoly dolognak kell ehhez történnie).


Fő szabály szerint a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a munkáltató lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Ráadásul ezesetben még határidő is köt: a tudomásszerzésedtől 15 napon belül tehetsz ilyen felmondást, illetve max. 1 évig vagy amennyiben bűncselekmény az ok, akkor a büntethetőség elévüléséig.



...gyanítom egyébként a kérdésedből, hogy itt rendes felmondás lesz- vagy kérlek írd már le, hogy mi az ok, amiért felmondanál!

2014. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Azért szeretnék felmondani mert jelenleg reggeltől estig dolgozom egy plazaban és van egy két éves kislányom aki most kezdte a bölcsit, de sajnos nem viseli jól a távollétem és nagyon sokat sír. Senkivel nincs el csak én vagyok a jó neki.

2014. máj. 6. 10:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy és mit írjak a felmondó levelembe.
2014. máj. 6. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:
10%

1. válaszoló vagyok.


Ez nem ok a rendkívüli felmondásra sajnos.


Én is édesanya vagyok, ráadásul egyedülálló is és egy 3,5 éves kisfiú anyukája.

Ezért kérlek, hogy gondold végig még egyszer, hogy a kislány sírása miatt felmondasz-e.

Tudom, nem könnyű, főleg a kereskedelemben nem (van barátnőm, aki ugyanígy bevásárlóközpontban dolgozik és kemény lehet)- de mitől vagy biztos abban, hogy

1. a 26 eFt-ot el sem érő GYES elegendő lesz a megélhetésre

2. az is letelik most már kevesebb, mint 1 év múlva, utána mi lesz? Mitől vagy biztos abban, hogy visszavesznek?

3. a bölcsibe is be kell szoknia a gyerekeknek- sajnos vannak olyan kicsik, akiknek ez hosszabb folyamat, viszont ha most ezt átvészelitek, akkor az oviban hatalmas könnyebbség lesz, már átesik szinte az összes nagyobb betegségen, lesz közösségi élménye stb- szóval egy éven belül már nem kell ezt előlről kezdeni az óvodában


Banki, pénügyi területen dolgozom, jobb munkakörülmények között, de bizony az én kisfiam is volt, hogy sírt- szerintem a felmondás helyett sokkal többet számít a te hozzáállásod (ha nem látja rajtad, hogy vele sírsz, ha világosan elmondod- mert MEGÉRTI! a kis szintjén- hogy anyának mennie kell dolgozni, mert... és BIZTOSAN mész érte x. időben vagy megy érte a nagyi, férjed valaki).


Ne is haragudj, de soha eszembe nem jutna azért a biztos megélhetésemet felmondani, mert sír a gyermekem (pedig minden kicsinek akadály a beszokás, az enyémnek is az volt)- én is szeretem a gyermekem, sokat foglalkozom vele a munkaidőm után, nem vagyok kőszívű.


...de a mai világban, pont kereskedelmi beosztott munkához való végzettséggel lehet, hogy én ezt nem merném megjátszani.


Ha mégis felmondasz, akkor látatlanban is 99% esélyt jósolok a tartós munkanélküliségednek ezzel a hozzáállással.


ne haragudj az őszinte szavaimért, de hidd el, hogy segít szándék van mögötte.


"Rendes felmondás nyomtatvány minta" kifejezést írd be a google-ba, előre elkészített sablonokat találsz, csak az adataiddal kell kitölteni.


Minden jót kívánok.

2014. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem kell írni semmit


t. munkaügy/munkáltató


alulírott x.y szeretném xyz óra fennálló munkaviszonyomat felmondani.

Kérem a felmondási időtől tekintsenek el.


Dátum, aláírás

2014. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!