Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van ha nem dolgozom le a...

Animejetix kérdése:

Mi van ha nem dolgozom le a 30 napos felmondási időt?

Figyelt kérdés
Ki akarok lépni a munkahelyemről egy másik munkahely miatt, de nem akarnak elengedni csak ha ledolgozom a kötelező 30 napot, én viszont át akarok menni, nem szeretnék ide többet visszamenni. Munkaköröm pótolható, fizetésemmel még tartoznak... Mi van ha fogom magam és nem megyek be többet? Mi történhet akkor?

2014. ápr. 29. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
A szerződésedet neked is be kell tartani. Ha nem akarsz dolgozni, akkor menj betegállományba. Ha csak úgy nem mész be, akkor károkozásért még te járhatsz rosszul.
2014. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak jogaid, kötelességeid is vannak. Ha megszeged, busásan meg fogod fizetni, efelől ne legyen kétséged.
2014. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, értem!
2014. ápr. 29. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem pattoghat a cég, ha még ők tartoznak bérrel!


Gondolom, lejárt már a határideje, tehát ki nem fizetett munkabér tartozásról beszélsz.


Lehetőségeid:


1./ Fizetés nélküli szabadságot kérsz 35 napra, és ha megadják, akkor azt írásban leigazoltatod velük. Majd a fizetés nélküli szabadság másnapján beadod a felmondásod. Mire lejár a fizetés nélküli szabadság, lejár a felmondási időd is. Közbe még csak be sem kell menni dolgozni, és máris kezdhetsz a másik helyen.


2./ Írásban felszólítod a munkáltatód, hogy az elmaradt béred 8 napon belül maradéktalanul fizesse meg, különben a lejártát követő napon azonnali hatállyal megszünteted a munkaviszonyod. Ha nem fizet, azonnalival felmondhatsz!


3./ Felmondasz "rendes" felmondással, nem töltöd le a 30 napos felmondási idődet, hanem helyette megfizeted a cégnek a 30 napos felmondási időre járó béredet "kártérítésként". Ennyit követhetnek, ha tényleg nem vagy pótolhatatlan, többet nem.


4./ Közös megegyezéssel megpróbálsz megválni tőlük.

2014. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz bemenni, nem mész és ennyi.


Leszámolsz, leadod a céges dolgokat és viszontlátás. 3-5 munkanap és utalják a maradék béred, és Ámen.


Komolyan mondom olyan beszariak vagytok.

2014. máj. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!


Ez nem beszariság! A munkáltató joggal követelheti ilyen esetben a felmondási időre járó bért megtéríttetni a dolgozóval, mivel jogellenesen szünteti meg ebben a formában a munkaviszonyát. + még kártérítést is követelhet, ha úgy gondolja, ebből kára származott.

Az egy dolog, hogy sok munkáltató nem teszi meg, de mi van akkor, ha mégis...?

2014. máj. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!


Én már 3 x megtettem ezt. Adódott egy jobb munkahely és tovább léptem. 1x sem ért semmilyen következmény, szal nem kell félni, nem harap a "munkaügyis néni"

2014. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te tipikusan az az ember lehetsz, akinek ha a kisujjad nyújtod, a karod kell.


Örülhetsz, hogy a korábbi munkáltatóid jófejségből nem követeltek tőled sok száz ezer Ft-ot, amit jogosan követelhettek volna tőled, erre te mit csinálsz, mindenkit arra bíztatsz, hogy legyen szemét..

2014. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hála az Istennek hogy ott a munkaügyin megsajnáltak és visszahívtak telefonon hogy mégse kell a 30 napot ledolgozni, el tudták intézni a vezetőséggel hogy közös megegyezéssel azonnal elmehessek.

Amúgy a papír az papír és olyan munkaszerződés lett aláírva a legelején ami szerint kötelezve vagyok, az más kérdés hogy sikertelen próbálkozás után a táppénzt választottam volna talán, de szerencsére erre nem lett szükség.

2014. máj. 2. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!