Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt kirúgtak....

Próbaidő alatt kirúgtak. Szerintetek mi történhetett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már kár agyalni rajta, de sehogy sem áll össze a kép, de elmesélem,mi történt.

Egy cég felvett (magáncég, csak a főnök+5 alkalmazott), az állásinterjún elmondta, mi lesz a feladatom, azt is, hogy 2-3 hónap alatt lehet beletanulni. Az alkalmazottak az első perctől nagyon ellenségesek voltak velem, főleg egy lány. A többiekkel 1-2 nap alatt összebarátkoztam, és elég jó kapcsolatot alakítottam ki, a lánynál nem tudtam semmit elérni, pedig nagyon próbálkoztam. A betanulásom kb. meg sem történt, a többiek nem segítettek, még azt is magamnak kellett megcsinálni, hogy egy fájlt pl megkeressek a 6000 mappában, mert nem mondták meg, hol van. A munka úgy zajlott, hogy kb. félóránként kérdeztem meg, mit tudnék csinálni, miben tudnék segíteni. Amikor kaptam feladatot, azt nagyon jól megcsináltam, talán sosem dolgoztam még ilyen jól. Minden percben azon voltam, mit tudnék csinálni, de a legtöbb esetben azt mondták, most semmit. Ekkor mentem tovább, másokhoz, kinel tudnék esetleg segíteni. Kb. 3 hét után már úgy éreztem, kezdem elkapni a fonalat, bár úgy, hogy teljesen magamra voltam hagyva, a cég munkafolyamataiba, rendszerébe nem vezettek be, egyedül kellett rájönnöm arra is, mi miért úgy van elnevezve, ahogy. ( Elég speciális volt a rendszer, és szerintem rendezetlen is). A főnök ezalatt az egy hónap alatt sosem mondott semmit, amikor mutattam neki a munkáimat, akkor annyit mondott, hogy jó, de láttam rajta, hogy vmi nem stimmel.

Volt pl olyan eset, hogy mondtam, szeretnék neki megmutatni valamit, mire odajött a gépemhez, a monitor átment elsötétült, mert nem mozgattam az egeret. Erre leordított, hogy hogy lehetek ilyen, ne ugráltassam, mikor be sincs kapcsolva a gépem. Megmozdítottam az egeret, mire visszajött a kép, de még akkor is puffogott.

Aztán 1 hónap után kirúgott a főnök, hogy nem tudtam felvenni a ritmust, és nem termeltem neki ki azt a bruttó bért, amire felvett. Egyszerűen nem értem, úgy érzem, nem tettem semmit az elbocsátásért.



2014. ápr. 10. 09:20
1 2
 11/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Mintha csak a számból vetted volna ki a szót. Velem szinte ugyanez történt.... XS

2021. okt. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hasonló volt velem is pár éve. Volt valaki akinek nem voltam a szíve csücske. Próbaidő alatt kirúgatott. Oké hogy az embernek nem szimpi a másik, de akkor könyörgöm,inkább adja a tudtára ezt. Pedig rendesen végeztem a munkám, nem volt rám panasz. Mégis arra hivatkoztak, hogy nem tudok rendesen elvégezni semmit.
2023. jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!