Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt kirúgtak....

Próbaidő alatt kirúgtak. Szerintetek mi történhetett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már kár agyalni rajta, de sehogy sem áll össze a kép, de elmesélem,mi történt.

Egy cég felvett (magáncég, csak a főnök+5 alkalmazott), az állásinterjún elmondta, mi lesz a feladatom, azt is, hogy 2-3 hónap alatt lehet beletanulni. Az alkalmazottak az első perctől nagyon ellenségesek voltak velem, főleg egy lány. A többiekkel 1-2 nap alatt összebarátkoztam, és elég jó kapcsolatot alakítottam ki, a lánynál nem tudtam semmit elérni, pedig nagyon próbálkoztam. A betanulásom kb. meg sem történt, a többiek nem segítettek, még azt is magamnak kellett megcsinálni, hogy egy fájlt pl megkeressek a 6000 mappában, mert nem mondták meg, hol van. A munka úgy zajlott, hogy kb. félóránként kérdeztem meg, mit tudnék csinálni, miben tudnék segíteni. Amikor kaptam feladatot, azt nagyon jól megcsináltam, talán sosem dolgoztam még ilyen jól. Minden percben azon voltam, mit tudnék csinálni, de a legtöbb esetben azt mondták, most semmit. Ekkor mentem tovább, másokhoz, kinel tudnék esetleg segíteni. Kb. 3 hét után már úgy éreztem, kezdem elkapni a fonalat, bár úgy, hogy teljesen magamra voltam hagyva, a cég munkafolyamataiba, rendszerébe nem vezettek be, egyedül kellett rájönnöm arra is, mi miért úgy van elnevezve, ahogy. ( Elég speciális volt a rendszer, és szerintem rendezetlen is). A főnök ezalatt az egy hónap alatt sosem mondott semmit, amikor mutattam neki a munkáimat, akkor annyit mondott, hogy jó, de láttam rajta, hogy vmi nem stimmel.

Volt pl olyan eset, hogy mondtam, szeretnék neki megmutatni valamit, mire odajött a gépemhez, a monitor átment elsötétült, mert nem mozgattam az egeret. Erre leordított, hogy hogy lehetek ilyen, ne ugráltassam, mikor be sincs kapcsolva a gépem. Megmozdítottam az egeret, mire visszajött a kép, de még akkor is puffogott.

Aztán 1 hónap után kirúgott a főnök, hogy nem tudtam felvenni a ritmust, és nem termeltem neki ki azt a bruttó bért, amire felvett. Egyszerűen nem értem, úgy érzem, nem tettem semmit az elbocsátásért.



2014. ápr. 10. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Fantasztikus cég lehet ez. Erről ennyit.
2014. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Egy mondattal leírom mi volt a gond.


Nem voltál szimpatikus nekik.

Ilyen egyszerű. Ezért lettél elküldve. Hidd el, ez sokat számít. Ha szimpi lettél volna, segítettek volna, és nem így viselkedtek volna veled.

Nyugtasd magad azzal, hogy nem kár egy ilyen cégért. Lesz jobb is.

2014. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, erre én is gondoltam, csak azt nem értem, hogy a főnök akkor miért vett fel, ha eleve nem voltam neki szimpi? A csajon kívül pedig a másik 4 alkalmazottam 1-2 nap alatt elég jó kapcsolatot alakítottam ki. Mindig udvarias, kedves és figyelmes voltam mindenkivel. A lánnyal is, bár ő mindig flegmázott meg bunkózott. A többiek végülis kedvesek voltam velem, meg ők segítettek is volna, de ők más munkakört töltöttek be. A csaj feladata lett volna betanítani, ő azonos pozícióban volt. A főnök kezdettől furcsa volt, de nem értem, akkor minek vett fel????
2014. ápr. 10. 09:41
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Kár már ezen agyalni. Lehet már az is elég volt, hogy a csajnak nem voltál szimpi.

Dolgoztam én is olyan helyen ahol nem a főnökkel volt gond, hanem az egyik kiscsajjal. Valamiért a főnök istenítette, és csak az volt jó amit a csaj mondott. Volt olyan, hogy felvettek egy nőt, aki vagány, belevaló nő volt, értette is a munkát, de a kiscsajnak nem volt szimpi. Egyszerűen olyan dolgokat mesélt be a főnöknek, hogy a főnök mondvacsinált ürüggyel elküldte.

Van ilyen.

2014. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Ezért nem szabad magyar cégnél dolgozni.
2014. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Feleslegesen agyalsz ezen, úgysem lehet megfejteni.

Ez biztosan nagyon rossz élmény volt, sajnálom! De ne csüggedj, gondold arra, hogy talán jobb is: milyen lett volna ezekkel hosszútávon együtt dolgozni!? Biztos nem érezted volna jól magad.

Inkább azon dolgozz most, hogy találj valami jobbat.

Ha mégis úgy érzed, hogy hibáztál valamiben, akkor azon persze legközelebbre próbálj javítani. Ezt is meg kell tanulni, mint mindent. Az ember hibázik, tanul. Nincs ezzel semmi gond.

2014. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 09:59-nek


Külföldi cégeknél ugyanez megy. Semmivel sem jobbak vagy rosszabbak a magyar cégeknél.

ma 09:45 vagyok.

2014. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Így olvasva elég f@.szkalap cég lehetett, szóval inkább örülj. Nyilván rövidtávon anyagilag ez rosszabb, de szerintem csak nyertél vele, hogy eljöttél onnan.
2014. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Melyik cég volt? Ez fontos lehet másoknak.
2014. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
75%

Nekem is próbaidő alatt mondtak fel. Engem egy olyan lány helyére vettek fel, aki külföldre ment dolgozni a jobb fizetés reményében.

1,5 hónap után hivatott a főnök, hogy ennyi volt, viszlát. Jön vissza a csajszi. Mivel ő már rendelkezik azzal a tapasztalattal, amivel én még nem így persze, hogy vissza fogja venni.

Tehát vissza vesz egy olyan embert, aki ott hagyta a céget, majd külföldre ment. Mivel nem a fizikai munkához volt szokva és anyu is hiányzott inkább hazajött és visszakérte magát.


Szarul érzem magam miatta, mert jó kis hely volt és épp kezdtem belerázódni a munkába.

2014. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!