Anglia, merjük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nagyon régóta ki akarunk költözni külföldre...most áruljuk a lakásunkat és úgy gondoltuk nem másikba megyünk,hanem inkább kimegyünk az árából Angliába.

Férjem már volt kint,de akkor kevés pénz állt rendelkezésre,így haza jött...Most újra megpróbálnánk de már együtt.

Ő nagyon jól beszél angolul,meg van már NI száma,bankszámla stb...Szinte csak lakást meg munkát kell már csak találnia.

Én az 1 éves kislányunkat nevelem itthon.

Szerintetek ki merjünk menni?

Lényegében mi itthon sosem fogunk jól élni,hitelünk is van ami elég sok pénzt elvisz,ráadásul másik városba szeretnénk menni,de ahol tetszene ott megfizethetetlen egy kis lakás is.Én több esélyt látok kint,főleg így jó nagy tőkével.

Szerintetek?


2014. ápr. 9. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint kint nehezebb megélni.
2014. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kint negyedannyi idő alatt lehet eltapsolni a "jó nagy tőkét", mint Magyarországon. Aztán ha a férjed nem talál munkát, akkor se tőke, se ház, se új élet.


Menjen ki a férjed egy-két hónapra, ha talál biztos munkát, menjetek ki utána. Ha nem talál, akkor béreljetek lakást itthon.

2014. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló:Légyszi fejtsd már ki hogy miért mondod ezt?
2014. ápr. 9. 16:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a 2. válaszoló féle módszer a legbiztonságosabb. Kint könnyebb munkát találni, de drágább minden. Sokan úgy mennek ki, hogy 5-en vagy még többen bérelnek egy lakást. Egy ilyen pici gyerekkel ez nem lenne kényelmes. Mindenki azt mondja mennyivel könnyebb kint, de akiket kérdeztem azok is azt vallják hogy ott sincs kolbászból a kerítés. Lehet güri gyári munkát lehet találni könnyen, de lakást venni kint már nagyon nehéz.
2014. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Amit mi tudunk...

Lakást kint semmiképp sem vennénk hisz az nem megfizethető,meg nem is divat,mindenki albérletben lakik.

Minden drágább azzal vitatkoznék mert a kaja pl szinte ugyan annyi mint itthon,sőt van ami jóval olcsóbb...inkább a hús mozog a magyar árakon.A fizetés meg ugye ha csak az itteni és ottani minimálbért nézem nagyon nem egyforma.

Az albi drágább de az se mindegy hogy hol,a londoni központhoz közelebb nyilván drágább de Anglia nem csak Londonból áll.

Tudom hogy van egy nagy csomó dolog amit fizetni kell és hogy nem egyszerű,és nincs kolbászból a kerítés de itthon még kerítés sincs.Már értitek remélem...

Akkor már inkább ott sanyargok egy darabig,de utána valószínűleg fényévekkel jobb lesz mint itthon bármikor is.

Egyébként ti voltatok kint,vagy hallotok ezt azt és ezeket úgy írjátok?Mert nem mindegy...

Férjem mint mondtam volt kint és látta milyen a megélhetés egy minimálbérből is,nem mondom hogy királyi élet van kint,de közelébe se ér magyarnak.

Az én ismerőseimből is vannak kint és érdekes módon nehéz nehéz de egyik se akar haza jönni. :) :)

2014. ápr. 10. 07:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Én jelenleg is kinn élek. Nem Londonban, nem is nagyvárosban, mégis lakbérre és rezsire kifizetünk 1000 fontot havonta. Ez több, mint a minimálbér. Te nem fogsz tudni dolgozni a pici mellett, egészen 3 éves koráig, mert a bölcsi vagy dadus havonta 750-800 font. Itt a pici után csak családi pótlékot fogtok kapni, ami 20 font hetente. A többi kapható támogatáshoz 6-12 hónapot kell dolgozni, mielőtt igényled, és még akkor is hónapokba telik, mire esetleg megkapod. De az sem biztos, hogy megkapod. Ja, a lakásbérléshez még annyit, hogy 6 havi itteni munkaviszony kell hozzá, ha ez nincs, akkor egy összegben ki kell fizetned 6 havi bérleti díjat. Az,hogy évek óta itt élő emberek még itt vannak, az nem jelenti azt, hogy nem lett nehezebb itt is az élet. Ráadásul úgy kezdeni itt, hogy csak 1 kereset lesz, eltartani viszont 3 embert kell, nagyon nehéz. Ha van egyéb kérdésed, szívesen válaszolok rá,jelenleg épp babát várok, így a gyerekek körüli dolgokkal is tisztában vagyok.
2014. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nézd, véleményeket kértél, de úgy látom, hogy csak a pozitív megerősítés lett volna megfelelő.

Nekem 2 ismerősöm van külföldön. Az egyik Angliában, 6 év után jutott el oda anyagilag, hogy ki tudta vinni magához a családját is. Pedig nem minimálbéren, mosogatással kezdte, hanem recepciósként.

A másik Németo-ban van, terhesen ment ki. A gyerek már iskolás, de ő azóta sem tudott rendesen megtanulni németül, és takarításból él, bejelentett munkája nincs. Küszködnek a családfő fizetéséből. A családfő akart kimenni, a nőnek nincsenek kint barátai, nem beszéli a nyelvet, egyedül van a nap nagy részében, és nagyon magányos.

Ezt is érdemes figyelembe venni. Itt vannak barátok, van kihez szólni, kint sokkal magányosabb az ember.

A lányod viszont iszonyú nagy előnyre tenne szert, ha 1 évesen angol nyelvi környezetbe kerülne. Ez tény.


Nézd... a ti pénzetek, a ti életetek, a ti döntésetek.

Nem dolgom, hogy lebeszéljelek, másnak se dolga, hogy meggyőzzön.

De - ha elmegy a "jó nagy tőke" kint, ti sem fogtok tudni hazajönni, mert nem lesz miből, és nem lesz mire. Ekkor fogsz rádöbbenni, miért vannak kint még mások...

2.

2014. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem a pozitív megerősítés kell,csak tudod ahány embert megkérdezünk annyiféle választ kapunk.Érdekes...

Az egyik nem él meg mosogatásból,a másik megél...az egyik talál olcsó albérletet,a másik nem..így persze hogy nehéz dönteni.

Meg kinek mi a pozitívum meg a negatívum a kinti életben...

2014. ápr. 10. 17:45
 9/13 anonim ***** válasza:
En 3,5 eve vagyok kint, egyedul jottem ki, nem sok vesziteni valom volt mar otthon. Az elejen nagyon nehez volt, es rosszabbnak lattam a helyzetemet mint otthon volt, haza is akartam menni. Vegul maradtam, es eletem legjobb donteset hoztam. Nem nelkulozok, mar a testveremnek is segitettem kijonni es o is sokkal jobban el mint otthon valaha. En bekockaztattam a penzem, es bejott, viszont csalados emberkent sokkal tobb veszitenivaloval nem valoszinu hogy bele mertem volna vagni. Azt tudom tanacsolni, amit mar korabban irtak; a ferjed menjen ki, talaljon munkat, lassa meg hogy ilyen fizuert ilyen korulmenyekert megeri e kijonnie az egesz csaladnak. A korulmenyek alatt azt ertem, hogy 1 fizubol kizart hogy sajat kecot bereljetek, jo par evig a szobaberles lesz a megfizetheto szamotokra, 4-6 emberrel megosztva a hazat, ami hat kisgyerekkel nem biztos hogy idealis. Semmikeppen ne kockaztassatok a penzeteket, lakasotokat, oriasit koppanhattok ha vegul nem jon be. Egyebkent teljesen megertem, aki menekulne otthonrol, ellehetetlenitik az embereket.
2014. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Ja igen, ha a ferjed pl 1 ev utan ugy latja, hogy Na ide kiakarja hozni a csaladjat, es mondjuk addigra lenne par ajanlatotok az otthoni hazra, na az mar egy megfontolando dolog lenne. Legrosszabb esetben is van egy fizetes amivel tul lehet elni, de a hazert kapott penzbol-mivel mar a ferjed tud mutatni fizetesi csekket, bankszamlakivonatot stb.- kivehetnetek egy tobb szobas hazat itt. Igaz hogy meg mindig ki kellene adnotok par szobat, de a ti szallaskoltsegetek ha nem is 0ra de minimalisra csokkennenek, es mar a gyerek sem lesz olyan kicsi, idovel te is talalhatnal valami reszmunkaidot.
2014. ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!