Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai munkalehetőség. Mit...

Angliai munkalehetőség. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy angliai ismerősöm ajánlott egy lehetőséget.

Szállodában kéne takarítani 1000£ körüli fizetésért.

Azt mondta, hogy mivel van ismerőse, és nagy az emberhiány így biztosan felvennének.


Állitólag kint a szállodában egyből adnának nekem referencia papírt, és ezzel ki is válthatnám a National Insurance-t.

A papírral átmennénk a job centerbe és ott megigényeljük. Közben dolgozhatnék.

Angol címem meg lenne valami szerződés kapcsán(bár ez nem teljesen tiszta).


Nem tudom ez így mennyire érthető. Ez így valamilyen szinten lehetséges? Mert így túl egyszerűnek tűnik.

Vélemények?



2014. márc. 27. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Légy óvatos. Ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az többnyire nem igaz...nekem ez az 1000 font eléggé nagy összegnek tűnik ilyen munkához mérten, főleg most, amikor Anglia foggal-körömmel szabadulni próbál a bevándorlóktól.


Kérj valami elérhetőséget, webcímet vagy bármit, de legyen valami biztosíték, hogy nem prostinak vagy csicskáztatni akarnak...

2014. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, szerintem is túl szépen hangzik. De inkább egyszerűnek.

Igazából ha csak ~800fontot kapnék akkor sem lenne gond,mert láttam olcsón szállást, és nála is lakhatnék és akkor osztódna a költség.

Inkább az egyszerűsége furcsa.


Azt, hogy anglia jelenleg mennyire próbál a bevándorlóktól szabadulni,azt sajnos nem tudom,

A hotel/szálloda valós,létezik, néztem a weboldalukat is.

Szerinted célszerűbb lenne nekik írni elsőként?


Amúgy prostinak nem lennék jó,mert férfi vagyok :D de mai világban már kitudja...


Köszönöm!

2014. márc. 27. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

1000 font nem túl sok, pláne nem Londonban. Az sem mindegy, hogy bruttó vagy nettó.


Aztán gondolkodj.

Mit tudunk?


Egy nagyon egyszerű, szinte bárki által végezhető betanított munkára egy olyan országban, ami tele van bevándorlókkal, és minden nap ezrével mennek az újak, emberhiány van.


Nem furcsa egy kicsit? :))


Szerintem alaposabban nézz utána a lehetőségnek.

Ki lehet egyébként menni, ha nem zavar hogy C/D kategóriás modernkori rabszolgaként tekintenek majd rád, aki bármikor pótolható és cserélhető.

2014. márc. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én minimálbért keresek, napi 8 óra, hétfotol péntekig. Így jon ki 1100 font bruttóba.

A National Insurance alapból nem nagy dolog. Bemész, ha te nem is tudsz angolul, akkor viszel valakit és megvan. Meg mi az, hogy lenne angol címed? Valahol élned kell, ha meg már megvan, hogy egy kis szobát bérelsz, már van címed.

Nekem elég gyanús a dolog.

2014. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Eloszor is, a szalloda nem fog adni neked semmilyen referencia papirt,mivel egy napot sem dolgoztal ott.Az N.i. numbert mar megszigoritottak 100 kerdes van.Ha van a szallasadoval szerzodesed, o ad neked lakcimigazolast.Ezzel a papirral mar tudsz N.I. numbert igenyelni.Mivel nem tudsz bemutatni kozuzemi szamlat,ha csak nem te berled az ingatlant,csak egy ket bank all szoba veled, es naluk nem lesz ingyenes a havi szamlavezetesed.Altalaban a szobalanyok 800 es 1100£ kozott keresnek teljesitmenytol fuggoen.Kezdotoke nelkul semmikeppen se indulj el,minimum 1500£ ha esetleg nem jon ossze a takaritas,amig mas munkat keresel addig meg tudj elni.Maradjon annyi tartalekod,ha nem talalnal allast.hazatudj menni.Sokan csak azt latjak, hogy mi,itt kinnt Londonban milyen jol keresunk.Azt semmikeppen se felejtsd el,hogy vannak kiadasok is.Ha kiveszel egy szobat,altalaban heti 70-80£ es nem leszel egyedul lesz szobatarsad is.Az utazasrol:Heti buszberlet 20.20£ 1-3 Zona.Ha travelcardot veszel az heti36.80£ 1-3 zonaig.Lehet,hogy a szallodaban kapsz egy ebedet de ennivalot akkor is vasarolni kell!Aki nagyon akar sporolni,annak is minimum napi 5£ al kell szamolni a szemelyes kiadast.Etel,zoldseg, gyumolcs,kenyer,cukor,so,kv,tusfurdo,wc papir meg egyebek.Ez havonta 550-600£ kiadast jelent,mindennel eggyutt.Kezdetben ha minden osszejon,kezdotoke,szallas,munka,es folyamatosan tudsz dolgozni,legjobb esetben is ha felre tudsz tenni havi 300 & ot.Tobbre ne szamits.Remelem,tudtam segiteni.Ne bizz senkiben,es sok sikert neked.
2014. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!