Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok ezt az állást így?

Elfogadnátok ezt az állást így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 19 hósom, jelenleg csak GYES-t kapok!

Úgy terveztem, hogy 2 éves kora körül (júliusban lesz 2) elkezdenék dolgozni (előző munkahelyem megszűnt), gyermekemet szeptembertől bölcsibe adnám (ha lenne munkám, mert munkáltatói igazolással veszik csak be).

Kb. 8 évvel ezelőtt dolgoztam egy helyen a városunkban, ahol a társaság ugyan jó volt, ők még ott dolgoznak, viszont a főnök miatt jöttem el, mert kiidegelt mindenkit, engem is. Volt kolléganőm szerint mivel jó munkaerő voltam szinte biztos, hogy vissza mehetnék oda dolgozni, mondjuk szeptembertől.

Érvek mellette: helyben van, bármi gond van a bölcsiben eljöhetnék, mert azért a főnök is emberből van. Nem kéne utazgatnom, utazási költséget fizetnem. Jó kollektíva. Bejelentett munkahely.

Érvek ellene: a főnök "bolond". Munkaidő: minden nap 7:30tól-17ig, +minden 2. szombat, de talán részmunkaidőben is felvenne. Kereskedelem: sok az őrült vevő, akik megkeserítik a mindennapokat.

Mit tennétek? Szóljak, hogy szeretnék ott dolgozni vagy felejtsem el. Tudom, hogy semmi sem biztos, de eljátszottam a gondolattal.


Köszönöm és elnézést ha hosszú és kusza! :)


2014. márc. 20. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha dolgozni akarsz, akkor igen, fogadd el. Ha mindenképpen kereskedelemben, akkor máshol is lesz őrült vevő. Sőt a kollégák sem mindenhol ideálisak. Ez szerintem jó munkahelynek mondható.
2014. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Hátha nincs más akkor nem nagyon van választásod.
2014. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen elvállalnám a helyedben.

Most havi 25 eFt-ot kapsz, tehát már a szülés előtt sem volt végig munkaviszonyod az ellátáshoz.

Nem is kérdés.


Sőt van egy jó hírem: a gyest tovább is kaphatod, a munkád mellett is.


A munkaidő is elég vállalható, esetleg reggel az apuka vinné a kicsit vagy délután ő hozná (aki előbb végez), illetve ha vannak nagyszülők stb.


Nem is értem, hogy egyáltalán hogy merülhet fel benned a jelenlegi gazdasági helyzetben és a 25 ezer forintos gyeseddel, hogy NE dolgozz. Egyébként mi a garancia arra, hogy ha erre a helyre nem mész el dolgozni, akkor akárhová máshová felvennének?


Én is édesanya vagyok, a kisfiam kb. 22 hónapos korában ment magánbölcsibe és én vissza teljes állásban dolgozni, pedig maximális ellátást kaptam mindenből- az mégsem versenyképes a jövedelmemmel.


Nem attól vagy rossz anya, ha a gyermeked 2 éves kora körül bölcsibe megy. Foglalkozni vele, szeretni, esti mesét olvasni stb. a munka mellett is tudsz- ez nem kérdés. A tartalmas időtöltés a fontos.

Hacsak valóban nem a legfelsőbb társadalmi réteghez tartoztok, nem hiszem el, hogy ne jönne jól legalább megtakarításba a munkáddal szerzett kereseted.


Az nagyon rossz kifogás, hogy a vevők milyenek. Ez a szakmád, ezt választottad, nem hiszem, hogy a szülésed óta lényegesen rosszabbak lettek az emberek- a munkád ezzel jár- az enyém meg sok gondolkodással, matekozással, számolással- mégsem panaszkodom, hogy monitor előtt kell ülnöm :)

Ha pedig már korábban is "idegesítettek" az "őrült" vevők, akkor gondolom az otthon töltött idő alatt már készültél a szakmaváltésra, esetleg képezted magad stb.

Különben meg minden munkának megvan a maga nehézsége, az utolsó érvedet azért ne nagyon használd, hacsak nem kifogásnak :)


Minden jót.

2014. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Elfogadnám!


Érveid ellene:

1. Bolond főnök: semmi nem garantálja, hogy egy messzebbi helyen rendes lesz a főnök. Semmi nem garantálja, hogy a jó főnök örökké ott is marad. A helyzet bármikor változhat jobbra de rosszabbra is. Szerintem ezzel ne számolj.

2. Munkaidő: szerintem nem rossz. Mondjuk elég sokat lenne a gyerek a bölcsiben, te vinnéd? Te hoznád? Nagyi menne érte vagy a férjed? Gondolom a 2. szombatokon is lenne vele valaki.

3. Minden munkahelyen szinte van valaki őrült, lökött vevők, lökött ügyfelek (személyesen vagy telefonon esetleg "csak" on-line). Nem mindegyik hülye, biztosan vannak barátságosok.


Én szólnék a helyedben. Milyen más opciód van egyébként?

2014. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Ez már volt ez a kérdés.
2014. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazatok van, nem válogathatok, ennek is örülni kell!

Álmaim munkája nem létezik, mindenhol van valami rossz, amit negatívumként élek meg. Félek, hogy nem boldogulok, de bele kell rázódni!

2014. márc. 20. 13:54
 7/15 A kérdező kommentje:
Férjem 2 műszakba jár, egyik héten hozná, másik héten vinné bölcsibe/bölcsiből). Nagyszülőkre is számíthatunk!
2014. márc. 20. 13:55
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy más opció nincs, vagy ez vagy a keresgélés, bizonytalanság.
2014. márc. 20. 13:59
 9/15 anonim ***** válasza:
2014. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

3. (hosszú) válaszoló vagyok.

Teljesen normális, kultúrált választ írtam.

Miért kellett lepontozni?


Azért mert azt mertem írni, hogy elvállalnám?

Hát gratulálok. :(

2014. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!