Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van egy kis pénzem, hogyan...

Ha van egy kis pénzem, hogyan fektethetem be a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés

2 szempont a fontos nekem, hogy ne vesszen el és hogy huzamosabb ideig profitáljak belőle


mit tudtok ajánlani?


2014. márc. 19. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi az a kis pénz?
2014. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kettő együtt nem kielégíthető a jelen gazdasági helyzetet alapul véve és 5 éves futamidőt számolva.

Ne vesszen el, tehát 100 000 euró alatt tudsz befektetni betétekbe, ellentmondás a huzamosabb ideig profitáljak, lassan a banki kamatok közelítenek a 0-hoz míg a kezelési költség kamatadó és egyéb banki kitalációk miatt a profit is közelit a 0-hoz.


Minden más befektetés kockázatos és elveszthet még a befektetési alapoknál elhelyezett pénz is egy nagyobb tőzsde ingadozáskor elveszhet.


5- 10 éves befektetés esetén érdemesebb induló cégekbe fektetni, 3-5 millió forintokkal betársulni 5 db cégbe. A cégek más piacokon mozogjanak. 2 db cég sikere esetén 5 -10 éves futamidővel a teljes tőkére vetítve nagyobb profitot kapsz, mint a befektetési alapoktól és a kockázat is kisebb. A cégek kiválasztása nem könnyű de egy befektető képzi magát és fél év alatt megszerezhető a szükséges tudás.

2014. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mindenkinek az általad említett két szempont a fontos... és csak a saját kockázatvállalási karakterisztikádtól függ, hogy mibe fektetnél.. ezt itt helyetted nem fogja megmondani senki

de kiindulási alapnak kezdhetsz a bónusz magyar államkötvénnyel, megnézed ennek hozamát, és ha nem elég és nagyobb kockázatokat vállalnál, akkor nézel befektetési alapokat

2014. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SzarvasLászló ***** válasza:
0%

Én biztosításokkal foglalkozom, innen is tudnék ajánlani pár dolgot.


Viszont egyetértek az előttem szólóval is és magam is kacérkodom vele:

Vannak kezdő cégeket/ötleteket bemutató és indulásukra pénzt gyűjtő oldalak (startup oldal), pl. Kickstarter.com, indiegogo.com/, ahol be tudsz szállni a cégbe/ötletbe.

2014. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!