Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit dolgoztok Nemetorszagba...

Ti mit dolgoztok Nemetorszagban es mennyit tudtok felretenni havonta?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 02:20
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szakács, 1450-ből 1450-et.
2014. febr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

"Szakács, 1450-ből 1450-et."


Ezt hogy csinálod? Levegöböl élsz? EKkorát azért nem kellene hazudni!!!!

2014. febr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
:-))) Szállás étkezés biztosíva van költenem nem nagyon kell, amit költök (heti 20-30 eurot), azt meg nem a fizetésemből fedezem :-)
2014. febr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk nekem azért az jobban a "modernkori rabszolgaság" alá mutat, ha valaki kényszervállalkozó munkába fog (veszteségesen működik, vagy ügynökként fizet azért, hogy dolgozhasson, bár napokban épp ilyen kritika született, hasonló kérdésnél, miszerint 8 általánossal itthon is elérhető ez a jövedelmezőségi szint) itthon, mert nem tud elhelyezkedni.


Kérdés, hogy ha x munkáért fizetnek 4-szer annyit, akkor abban mi a rabszolgaság, ahelyett, hogy negyedannyiért gürcölne az ember itthon trükközve a bejelentésekkel, miközben nagy részük nyögi a fizetésének 80-90%-ával megegyező hiteltömeget? Vagy épp szép lassan végrehajtás alá kerül?


Így meg már megint lehet más a kép, hiszen nem tudni, hogy amit kint megtakarít az ember, azt véletlen nem-e hazai épp abba a vállalkozásba (amiben épp a kritikát megfogalmazó dolgozik), értékpapírba, stb. fekteti, ami így lehet hatással van a kritikát megfogalmazóra is....


[link]

2014. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem nagyon értem, de nem is a kérdéshez tartozik szerintem, mivel ott konkrét szakmáról és számokról kérdez a kérdező és nem emocionális és egyéb okokról.. (Utóbbiról hosszasan lehetne vitázni és minden élethelyzet más, amiben mindenki maga tudja eldönteni, hogy neki mi mit ér meg? Más lesz a döntése, ha fiatal és nincs családja, 2-3 év alatt biztos egzisztenciát teremtve hazatér és itthon kezd boldogulni hitelmentesen, vagy épp a már meglévő hiteltörlesztését teszi könnyebbé, fizeti vissza teljes egészében. Ahogy látható is, a külföldi tőkének itthon dolgozik minimálbéren, vagy pár km-rel arréb alanyi jogon többszörös fizetésért ugyanúgy a külföldi tőkének, vagy jó szakképesítéssel, itthon olyan fizetésért olyan szektorban, ahol meg is tud élni a és félre tenni a fizetéséből az első hónaptól fogva, stb...)


Így én itt inkább lezárnám a hosszas elmélkedéseket.

És fenntartom az első hozzászólásom, ami konkrét válasz a konkrét kérdésre.

2014. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És valószínűleg ezt gondoltam én is amikor a napokban átvállaltam a végrehajtást kérőtől, az egyik rokoni ág felhalmozott tartozását, hogy ne kelljen a további- adósságokat fel nem halmozó -családtagoknak szembesülni a banki inkasszók és jelzálogterhelések veszélyeztetésével és ebből adódóan többed magukkal ne kerüljenek az utcára, valamint az ingatlanok is megmaradjanak. De ez csak egy probléma a sok közül, amit enélkül a fizetés/megtakarítási arány nélkül nem tudtam volna kezelni hatékonyan, ha követem az említett magasztos célokat.


(Mint mondtam, minden élethelyzet különböző...Az afrikai törzsfőnöké is különbözik az enyémtől, ahogy az enyém is másokétól, akik nem mennek ki és inkább itthon "hintik az igét magasztosan", trollkodva egy-egy kérdésben)

2014. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így elég értelmetlen lesz a beszélgetés, ha az én írásaimat kitörlitek, de mindegy.


Nyilván minden élet más és más, és nem is akarok személyeskedni veled, meg nem is lehet kétszer leélni egy életet, hogy összehasonlítsd, hogy jól döntöttél-e, csak magamból indulok ki, mi mindent kéne itt hagynom és ezt vajon mennyi havi spórolás tudná ellensúlyozni. Hát igazából nem tud eldőlni a mérleg nyelve a pénz felé. Ha még hozzá is teszem, hogy a szakácsokat hogyan dolgoztatják, semmiképpen se éri meg. De bizonyára más helyzetben vagy.

2014. febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

milyen pöc$öm moderáció van már itt?

2014. febr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!