Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új munkáltatómtól is...

Az új munkáltatómtól is letiltják-e automatikusan és ha igen, akkor ebben az esetben mennyit?

Figyelt kérdés
A történetem lényege annyi lenne,hogy októberben megszűnt az a munkahelyem,ahonnan letiltással ment a havi gyerektartás a volt párom számlájára minden hónap 11-én.Azóta onnan nem kapja,de én az elmaradásomat befizettem személyesen a számlájára,amit igazolni is tudok.Azóta sikerült másik munkahelyet találnom,de egyenlőre 1 hónap próbaidőn vagyok.Nem tudom,hogy ilyenkor az előző érvényben lévő letiltást viszem-e automatikusan tovább magammal,amit az új munkáltatónak be kell jelentenem?Vagy a volt páromnak újra kérni kell ezt a bíróságon?A másik,hogy 30 e Ft Gyt.fizetek,de a mostani fizetésem több lesz mint a minimálbér és a papírban az van,hogy maximum 20%-ék,de minimum 30 e Ft-os Gyt.kell fizetnem.Innentől kezdve többet kell majd fizetnem vagy annyit amennyi eddig volt?Kérlek benneteket,hogy csak olyan válaszoljon,aki jártas a témában.Köszönöm!
2013. dec. 13. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor eljöttél az előző munkahelyedről kaptál egy papírt, amin szerepel, milyen levonásokat, letiltásokat kell a következő munkáltatódnak vonni és utalni.


És igen, ha több lesz a béred, többet fogsz fizetni. A 20% az elsődleges. Ha ez több a 30ezernél, akkor is. A 30ezer csak akkor lényeges, ha a béred 20%-a nem éri el ezt az összeget, mert ezt akkor is levonják (ha nem tudják levonni, akkor halmozódik, és mihelyst tudják, azonnal vonják, akár a következő munkáltató is).


Pl. meg van határozva 30%, de min 50ezer, de a levonási szabályok miatt csak 40-et vonhat a munkáltató, akkor a havi 10 halmozódik szépen. elmész máshova, ahol jóval magasabb a béred, levonják a 30%-ot is, és az elmaradt tízezreket is.

2013. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól van anyuka,inkább nem írok semmit.
2013. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ketteske!Ha nem akartál semmit sem írni,akkor ezt is felesleges volt ide írnod!Én válaszokat várok,még hozzá értelmeseket!!!!
2013. dec. 14. 07:22
 4/5 A kérdező kommentje:
És én nem anyuka vagyok,hanem apuka!
2013. dec. 14. 07:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Aha persze,anyuka.
2013. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!