Mivel foglalkoznak a mechatronikai mérnökök, villamos mérnökök és gépészmérnökök?
Idén vagyok 11.-es és már egy ideje vacillálok hogy merre is lenne érdemes elindulnom.
A kérdésem tehát az, hogy a fent felsorolt mérnökök milyen feladatokat látnak el általában a munkahelyükön, és ha valakinek van rálátása a témára, akkor az hogy milyenek az elhelyezkedési lehetőségeik és hogy milyen az egyetemi tanagyag.
A válaszokat előre is köszönöm!
A mechatronikai mérnökök és a gépészmérnök nagyon hasonló tevékenység.
Az elsőből van is ismerősöm. Gyári termelési gépeket, robotokat programoz bizonyos feladatokra. Két apró hátránya van: sokat kell utazz és máshol aludj, napokig ott kell legyél a gyárnál, mert alig van használati utasítás a robothoz és azt is neked kell kitalálnod. Viszont nagyon pénzes szakma.
A gépészmérnök nagyon tág fogalom, mások biztos jobban meg tudják határozni. Azt hiszem, hogy az egyik feladata az, hogy karbantartsa a gyári gépeket.
A villamos mérnök a villanyszerelő magasabb szintű, továbbfejlesztett változata, ennek hatalmas jövője van, főleg, ahogy bejönnek az elektromos autók. Viszont ide magadnak kell megvásárold majd az eszközeidet, pont úgy, mint pl. egy fogorvos.
Mechatro: robottechnikától kezdve bonyolult beavatkozó és védelmi rendszereken át akármit csinálhat. Elhelyezkedés: gyárakban, kis ipari vállalatoknál.
Gépész: Szintén sok irányultság lehetséges, gyártástechnológiától kezdve agrártechnikán át a repülőgépészetig. Elhelyezkedés: szakiránytól függ.
Villany: Nem kevésbé szerteágazó tudomány, lakossági és ipari áram-ellátó rendszerektől kezdve a hálózatépítésig sok mindenre kiterjed. Elhelyezkedés: erőművektől kezdve a szolgáltatókon át egészen kis cégekig.
Maga a gépészmérnöki szak is elég nehéz (talán a jelentkezők fele végzi el), de ezek között még szerintem ez a legkönnyebb, aztán mechatro és villamos.
Az első válaszolónak üzenem, hogy: nagyon el vagy tévedve!
A gépészmérnök NEM karbantartó! Arra ott van betanított munkás.
Ő leegyszerűsítve:tervez/megvalósít
A villamosmérnök NEM villanyszerelő! És nem az "elektromos autók" a szakma lényege. SŐT semmilyen eszközt nem neked kell megvásárolnod, ez nonszensz!
A villamosmérnök szintén lehet: tervező/működtetésért felelős(nem ő nyomkodja a gombokat, hanem pl.: gépet utasít).
Üdv: egy villamosmérnök hallgató.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!