Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne védőnőnek tanulni? Fiatal vagyok még, de azért már lassacskán szeretném eldönteni, hogy hova menjek tovább tanulni. És kb. mennyit keres egy védőnő? Várom a válaszokat.

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép szakma. De közalkalmazott, tehát a bértábla vonatkozik rá. Ami nem túl sok. Ráadásul mivel csak közalkalmazotti státusz van, ott aztán nagyon megy a mutyizás. Nem tudom, hogy ismeretség nélkül felvennének-e egyáltalán valahova dolgozni.
2013. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Védőnőként egy nagy pozitívum van. országosan kb 300 embert keresnek felvételre. Ha megvan a diploma (nyelvvizsga is) diplomaosztó másnapján már dolgozhatsz is. Nagyon könnyű munkát találni. Nekem pl NYV miatt csúszott fél évet az átvétel, de tudtam, h mikor fogom kb megkapni, 1 hónappal hamarabb munkaszerződésem volt...
2013. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és úgy átlagosan mennyit keres egy védőnő? :)
2013. nov. 24. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Netto 80 és 90 között. Attól függ, h most kinek mennyit emeltek. Sztem nagyon kevés, de megélek belőle...
2013. nov. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. nov. 24. 16:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg keresett szakma? Ez érdekes, én még soha nem láttam hirdetni. Meg ugye az a baj, hogy hiába keresnek az ország túlsó felében, nettó 80 e-ből nem bérelsz lakást és még élj is meg belőle. Régen adtak szolgálati lakást is, de szerintem ma már megszűnt.
2013. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Közigállás zsúfolásig van vele. Na jó, átlag 30-40 hirdetés szokott lenni :) De neptunon is küldik az álláslehetőségeket, no meg az egyéb állást kínáló oldalak...

Időnként előfordul a szolgálati lakás, de többnyire lakhatási támogatást vagy utazási támogatást, ha bejársz.

2013. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!