Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy multicégnél előre le...

Ha egy multicégnél előre le van játszva, hogy ki fog kapni egy megüresedett pozíciót, akkor miért kell behívni meghallgatásra 20 embert?

Figyelt kérdés

A napokban behívtak egy állásinterjúra, és úgy éreztem, nagyon jól sikerült, mind a magyar, mind az angol nyelvű beszélgetés.

Ma reggel jött a válasz, hogy nem én kapom a melót. Ezzel még nem is lett volna semmi gond, gondoltam, biztos volt nálam jobb.

Délután felhívott ennél a cégnél dolgozó ismerősöm (akivel megbeszéltük, nem fogja említeni senki előtt, hogy mi régóta ismerjük egymást), hogy ezt a csoportvezetői állást egy olyan ember kapta meg, aki az egyik interjúztató főnök jó haverja, és kb. már 99 %-ban az övé volt a munka, amúgy a hr-estől azt is megtudta, hogy az én pályázatom volt a legjobb.

Kicsit idegesít a dolog, elég nagy szarban vagyok anyagilag, végre volt egy halvány reménysugár, de jobb lett volna, ha nem tudom meg.

Ha előre le van zsírozva, akkor miért kell meghirdetni az állást? A nagyfőnökök felé kell valamit mutatni ilyenkor? Aki egy kicsit jobban belelát, mondja el nekem, nagyon kíváncsi lennék.


2013. nov. 19. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Jártam már így én is, nem is titkolták, hogy bohóckodás az egész interjúztatás.
2013. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az előző mukahelyemen interjúztattam párszor, többek közt az ügyvezetővel együtt, aki rendszeresen behozta a céghez a saját jelöltjeit, de ennek ellenére meg kellett szervezni az álláshirdetéses komédiát. Azért volt erre szükség, mert ha csókos mégsem válna be annyira (ami vagy már az interjún, vagy esetleg pár hét munka után kiderül), ahogy elképzelte, akkor legyen a talonban egy tucat ember legalább. De olyan is volt, hogy egy helyet hirdettünk, de felvettünk még egy embert, mert olyan jónak tűnt szakmailag. Ez egy informatikai cég volt amúgy.

Sajnos ez egy elég igazságtalan dolog, mert lehet, hogy szakmailag sokkal jobb lennél a csókosnál, mégis ő kapja az állást. De ha ez ilyen jól sikerült, előbb-utóbb biztosan akad egy munkahely, nem kell nekikeseredni.

2013. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző munkahelyemen folyton ez ment. Rég megvolt az ember, mégis interjúztattak. Én sem értettem soha, hogy miért.

De volt olyan cég is, hogy behívtak. Egy kérdés volt:

-Maga még soha ilyen munkát nem csinált?

Nem, de hasonlót igen, és a végzettségem szerint meg tudnám tanulni.

-Aha, jó.

Aztán unott fejjel elmondta a nő, hogy mi lenne a munka, és megköszönte a jelenlétemet. 10 perc volt az egész. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy kirakatinterjú. Mondjuk állami cégnél, csodálkoztam is, hogy behívtak.

Csak tényleg bosszantó, hogy az ember megy az interjúra, készül, reménykedik, aztán meg látszik, hogy:

1. Fogalmuk sincs, hogy mi van az önéletrajzodban.

2. Abszolút nem is kiváncsiak rád, nem tudod meggyőzni őket, hogy el tudnád látni a melót.

Szerintem villantani kellett a főnöknek, hogy azért ők kerestek...

2013. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Mert EZ MAGYARORSZÁG sajnos,patkány gusztustalan jószág ami itt megy,komolyan mondom hányingerem van a magyaroktól jobban mint a hiperpigmentáltaktól :O

Tisztelet a kivételnek.

2013. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!