Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit válaszolnátok a következő...

Mit válaszolnátok a következő állásinterjús kérdésre? (Közgazdász pozíción kérdezték. Megdöbbentem)

Figyelt kérdés
Apa és fia autóbalesetet szenved. Az apa azonnal életét vesztette, a fiút válságos állapotban kórházba szállítják. A kórházi kezelés során agysebész szakellátására van szükség. Beviszik a medikusok az agysebészhez, aki megdöbbenve közli: Ez az én fiam!!! Hogyan lehetséges ez, ha mostoha kapcsolat ki van zárva?

2013. okt. 27. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez baromság :)


Amúgy nem biztos, hogy "eredményt" akartak hallani, hogy találd ki, hogy lehet ez, inkább lehet olyan válaszra számítottak, hogy az agysebész tévedett..


ez egy hülye kérdés.

2013. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ANYJA volt az agysebész...
2013. okt. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na ja, van anyja is a gyereknek :)
2013. okt. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
jah, úgy néz ki én is benyeltem a trükköt :)
2013. okt. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A feladat lényege érthető, de ezzel semmit sem tudnak lemérni. Rengeteg ilyen típusú feladat létezik már, amelyet előszeretettel vetnek be a kevésbé kreatív és kevésbé gyakorlott HR-esek.
2013. okt. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon egyszerű logikai feladat. Azon felül, hogy azt nézi, hogy ki tudod-e találni azt az egyszerű megfejtést, hogy az agysebész az anyja a gyereknek annyi még a trükk, hogy azt szándékoznak mérni vele, hogy érzelmi befolyásoltság alatt (jajj, szegény halott apuka, jajj, szegény válságos helyzetben lévő gyerek) is működik-e az agyad.
2013. okt. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tettek még fel olyan kérdést:


Ki vagy mi?

Illetve adtak legót, hogy rakjam ki legó segítségével, hogyan képzelem el magam a szervezetben?


Mindenesetre megdöbbentem. Közgáz diplomával lassan fél éve vagyok munkanélküli. Olyan érzésem van, hogy díszmajom voltam.

2013. okt. 27. 08:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem azt mondták rád hímsoviniszta vagy, mert nem gondoltad hogy nő lehet agysebész :D
2013. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos amióta bejött az a foglalkozás, hogy HR, ilyen hülyeségekkel traktálják az embert, és ez alapján döntik el, hogy kit vegyenek fel. Az a kérdés, hogy akkor minek járt az ember egyetemre, és miért tanult? Kb. 20 állásinterjún voltam életemben, ebből egyetlen egyen kérdeztek szakmai kérdéseket. Kész röhej az egész.


(Egyébként én is beszoptam a kérdést, nem esett le, hogy az anyja.)

Olvastam ilyen cikkeket egyébként, hogy mivel sokkolják a jelentkezőket, hogy a személyiségét teszteljék. Pl.


Milyen dinoszaurusz lennél?

Mi lennél inkább fogas, vagy szekrény?


Ezek a kedvenceim. Mert, hogy a személyiséget nézik. És? Lehet, hogy nem adok jó válaszokat ezekre a kérdésekre, de mondjuk etetnem kell 2 gyereket otthon, és nem érdekel, hogy monoton a munka, ellátom lelkiismeretesen.

Engem legutóbb belsős állásinterjún azzal utasítottak vissza, hogy túl jó vagyok hozzá, az én tapasztalatommal nem lenne nekem kihívás.Ja, mert otthon lenni munkanélküli segélyen, az kihívás ám a javából! És felvettek egy kezdőt.

2013. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Két indián ül a kerítésen, megszólal az egyik:

-te a fiam vagy, de én nem vagyok a te apád

nagyon-nagyon sok éve, a '90-es években tette fel Vitray ezt a kérdést egy műsorban, azóta illik tudni a választ

2013. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!