Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy bankban milyen pozíciók...

Egy bankban milyen pozíciók és álláslehetőségek vannak amelyek fix jövedelemmel járnak?

Figyelt kérdés
Szívesen dolgoznék bankban, azonban nem akarok olyan munkát ahol ügyfelekre kell rátukmálni a hitelt - akár át is verni - a jutalék miatt. Nem akarok bizonytalanságot, hogy egyik hónapban 180 ezret keresek, a másikban meg csak 30 ezret...
2013. szept. 26. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Akiről te beszélsz az a call centeres, van aki csak hideg hívásokat indít de van aki csak ügyfélszolgálatos és fogadja a hívásokat, de neki is ugyanúgy kel kapcsolt értékesítenie. Mindkettőnél van fix bér, ettől függetlenül ha nem hozod a terveket kirúgnak. Egy bankban rengetegféle állás van, felesleges elkezdeni sorolni. Az se mindegy hogy a központba akarsz menni vagy egy bankfiókba(ott inkább ügyfelekkel foglalkozol, back office nem nagyon van, esetleg fiókvezető), meg milyen jellegű a diplomád(pénzügy és számvitellel valószínű nem bíznak rád IT fejlesztéseket mint ahogy Informatikaival se elemző munkát, vagy könyvelői/számviteli munkát).
2013. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Még csak középiskolás vagyok, szóval van még egy kis időm eldönteni hogy pontosan merre is tovább, de a Pénzügy és Számvitel szak tetszik a közgazdasági képzések közül, bár ahogy hallom nagy a túlképzés közgazdászokból. Szegeden lakom, itt több banknak is van regionális/megyei központja és sok kisebb bankfiókja.

Őszintén szólva call centeres vagy sima banki ügyintéző akik a pultnál állnak nem szívesen lennék. Inkább a háttérben dolgoznék (pl. back office területen) esetleg lennék hitelügyintéző/hiteltanácsadó. Én úgy vettem észre hogy az nagyobb presztízsű munkakör, főleg ha valaki nem magánszemélyekkel hanem vállalatok hiteleivel foglalkozik.

Nem tudom hogy mennyire vagy tájékozott a témában, én bruttó 250-300 ezres fizetésekről hallottam + cafeteria + jutalékok.

2013. szept. 27. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Kereskedelem és marketing meg hasonlóakból van túlképzés amit 67 féle fősulin tanítanak és többségének a béka segge alatt van oktatási színvonalban, de egy bce pl. gazdaságelemzővel nem lesz gondod vagy akár egy bgf-pénzügy és számvitellel se. A suli is sokat számít nem csak a szak, pl. ha jól tudom egyedül a corvinus-nak meg a pte-nek van jogosultsága mérlegképes könyvelői tantárgyból a felmentés kérvényeznie és nem kell külön arra se járnod, megkapod azt a szakmát is, ha esetleg ilyen számviteli vonalon akarsz elindulni, könyvvizsgálóként, főkönyvelőként pl. Deloitte-be.
2013. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bruttó 250 meg teljesen reális egy pályakezdőnek.
2013. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
még túl sok is főleg hogy még diplomája sincs.
2013. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!