Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építészmérnök vagy villamosmér...

Építészmérnök vagy villamosmérnök? (BME-n szerzett diplomával) Főbb szempontok:-álláslehetőségek -fizetés

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam hogy vajon melyikre érné jobban menni.

2013. márc. 27. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Állás, fiz- sz.kb ua.- attól függ,megtalálod-e a helyet, ahol kellesz. (azért most elég sok építész van munka nélkül, ölik egymást a munkáéert, talán most a vill.m nek jobb kicsit, de ez 5 év alatt még változik)

Egy fontos szempont:

építésznek -nagyon-nagyon szeretni kell és jól kell tudni rajzolni (szabadkézzel is! a feldolgozás géppel megy majd, de a tervezés nem! -és olyan az építész, aki nem tud rajzolni, mint egy dadogó szónok)

villamosmérnöknek: -nagyon-nagyon szeretni kell és jól kell tudni a matematikát. A függvényanalízisen és társain nehezen megy át, aki nem tagozatos volt, vagy foglalkozott elmélyülten előtte matekkal.

Tehát melyikben vagy jó? és melyiket szereted?

2013. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Előszöris köszönöm a választ! Hát igazából szeretem a matekot és fizikát is. Most 10.-es vagyok heti 3+órában tanulom a matekot és fizikát a rendes órain kívül mert matfiz tagozatos vagyok. Emelt matek ,emelt fizika az amit fel szeretnék venni faktnak és ha követelmény,akkor matekból gondolkozom az emelt szintű éretségin.
2013. márc. 28. 11:31
 3/8 A kérdező kommentje:
*Inkább a villamosmérnöki felé pályáznék mint építészmérnöki felé ugyanis rajztudásom nem a legjobb..:D
2013. márc. 28. 11:33
 4/8 anonim ***** válasza:

építészmérnök? ne bohóckodj már

menj építőmérnöknek, de a villamos az tutibb

2013. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

akkor a matekkel nem lesz gond. Ha szereted a rajzot és 10. -es vagy, még simán belejöhetsz, amennyire kell. (vannak ilyen irányú szakkörök, a felv.nél képességvizsga)Igaziból a szépségét kell az építészetnek meglátni és megszeretni. A villamoskar pedig úgy tudom ráz. üdv: egy bohóckodó:)

Ő pl. örök Kós Károly

[link]

vagy az újabbak Renzo Piano, Aldo Rossi

[link]

2013. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Jah, gyere építőre! Sorry, de az építészeknek köze nincs a mérnökökhöz, inkább művészi dolog (onnan jöttem át ÉMK-ra).
2013. máj. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy az építészet nem mérnökség. A képzés részben művészies, részben mérnökies, úgyhogy akiben nincs meg mind a kettő oldal, szívni fog az egyetemen. Utána egyéni adottságnak megfelelően találhat vagy mérnökies, vagy művészies munkahelyet.

A mindennapi munkában nagyon fontos a rendszerszintű gondolkodás, és amit sajnos nem tanítanak, a managerkedés. Az építész sok egyéb típusú mérnök munkáját kell összehangolja, úgy, hogy a megbízónak és a hatóságoknak is jó legyen. A többi típusú mérnök jobban ellehet a saját szakterületén, nem zavarnak be nekik mások, ezért ott jobban elmélyülhetnek.

Amiért megéri, az a változatos munka - de az most nincs.

2013. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"#7 Az építész sok egyéb típusú mérnök munkáját kell összehangolnia"

- bizony, így van. A jó építész olyan, mint egy karmester - az építészet úgyis "megfagyott muzsika":)

2013. júl. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!