Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalás Angliában?

Munkavállalás Angliában?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék menni dolgozni Angliába de nem akarok lutrira kimenni. Ha nincsen bejelentett lakcímem Angliában akkor is kereshetek melót vagy mehetek próbamunkákra? Ezután ha úgy látom, hogy könnyen el tudok helyezkedni akkor mennék ki végleg.

Lehetséges ez vagy el fognak zavarni? Szállásom lenne erre az időszakra.


2013. szept. 20. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van szállásod akkor van bejelentett lakcímed is.

Mindenképpen kell lenni, mert a bankkártya igényléshez kell, és a N.I. number card igényléshez is kell. Elég annyi hogy jöjjön a levél a nevedre arra a címre amit lakcímnek adsz majd meg. Itt kint nincs lakcímkártya vagy ilyesmi. Csak beviszed a levelet hogy erre a címre megy és ez a lakcímed..

2013. szept. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Úgy munkát nem kapsz hogy nem mondasz be egy címet hogy hol laksz..

2013. szept. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem.

És ez a próbamunka dolog szted működne? Van ilyen? (forgácsoló a szakmám)

2013. szept. 21. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Angliában nem nagyon van próba nap. Ha az ügynökség szól hogy mehetnél dolgozni X helyre akkor mész, és dolgozol. Addig amíg az ügynökség fizet (nem a cég) addig voltaképpen próbaidős vagy.. Bármikor elmehetsz vagy elküldhetnek. Ha te 2 nap után azt mondod elég akkor elég. Ha ők mondják akkor csak addig dolgozol. Nagyon ritka eset amikor maga a cég alkalmaz egyből..
2013. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még valamit. Ha a cég úgy látja hogy jó vagy, akkor ő átvesz az ügynökségtől..
2013. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam hogy:

-Kimegyek 2 hétre körülnézni, érdeklődni el tudok e helyezkedni

-Szállást haverom tud adni

-Nem akarok lutrira kimenni, elkölteni 4-5 kilót feleslegesen aztán jövök haza

-Nem akarom feladni az itthoni munkám feleslegesen


Kimennék 2 hétre megnézem van e a szakmámban (cnc) munka és ha úgy látom hogy kapkodnak értem a munkaadók akkor hazajövök, felmondok és kimennék végleg.

Ez így működne?

2013. szept. 21. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem működne. 2 hét alatt nem nagyon fognak neked állásajánlatok jönni. Főleg ha egy kis gond van az angollal is. Arról nem is beszélve hogy addig egy ügynökség sem fog veled szóba állni, amíg nincs bankszámlád, és N.I.number cardod (legalábbis egy papír hogy intézés alatt áll) A cardot meg 30 napon belül kapod meg.

Nem hiába mondják hogy 1-2 hónapot szánjon az ember munkakeresésre.

Ha van otthon munkád, akkor csakis otthonról tudsz állást nézni, vagy kiveszed az összes szabidat ami min.15 nap, és mellé 2-3 hét fizetetlent.. Így már több mint 1 hónap állna a rendelkezésedre..

Még valamit. Forgácsolói szakmádnál kell honosított szakmai papírok, és kell itt kint munkavédelemből vizsgát tenned..Ez sem fog 2 hét alatt lemenni...

Így tanácsolom, hogy kezdésnek keres olyan állást ami könnyebben elérhető, és ha már dolgozol, akkor elintézhetsz mindent ami a szakmai munkádhoz kell..

2013. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De 2 hétre kimehetsz, legalább látod mi a helyzet...
2013. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt. Erre voltam kíváncsi.
2013. szept. 21. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!