Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő 21 évesként sosem...

Pályakezdő 21 évesként sosem fogok tudni elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem ha foggal, körömmel harcolok is, hogy legyen végre egy biztos munkám, annál inkább nem sikerül. Júniusban végeztem érettségi után 2 éves csecsemő-és kisgyermeknevelő OKJ-s szakon, de sajnos rengeteg próbálkozás, érdeklődés ellenére sem alkalmaztak még sehol. Mikor júniusban megkaptam a bizonyítványom, nem foglalkoztam még a munkakereséssel, mert úgy éreztem, majd a volt tanárom, aki bölcsivezető úgyis alkalmazni fog valahol. Egészen július végéig húztam a dolgot, aztán rá kellett ébrednem, szeptembertől így tuti nem lesz állásom. Végül regisztráltam a Munkaügyibe, és kaptam egy olyan papírt, hogy jogosult vagyok a pályakezdő álláskereső fiatalok foglalkoztatásához nyújtó bérköltség támogatásra.(TÁMOP 1.1.2) Azt mondta az ügyintézőm ezzel hamarabb alkalmazni fognak, mert ez a munkáltatónak csak jó. Hát konkrétan semmit nem érek vele, mert azóta se alkalmaztak, hiába küldtem el sok helyre. Beadtam a központi bölcsibe az önéletrajzomat, előtte az igazgatót(aki vizsgáztatott) vagy ötször felhívtam, hogy mikor tudom bevinni, de végül postán küldtem el, mert sose volt benn. Azt mondták nyár végén érdeklődjek, mert lesz szerződéses állás. Végül kiderült, hogy egyik bölcsibe se keresnek gondozónőket. Felhívtam a csecsemőotthont is, ahol gyakszin voltam, de oda se kellenek emberek. Az összes létező családi napközinél érdeklődtem, de mind visszautasított. Távolabbi helyeket is felhívtam, de ott sincs semmi. Egyedül Nyúlon van ismerősöm, de azt mondta, most oda se keresnek. Kifogytam, az összes szóba jöhető helyet megkérdeztem. Másik OKJ-n is gondolkodtam, ami erre a szakmára épül, de nekem már fizetős lenne, amire csak úgy tudnék menni, ha dolgoznék előtte. Meg már szinte mindegyik elkezdődött. Most újra elgondolkodtam az erősségeimen, képességeimen, és hogy mi az amit igazán szeretnék csinálni. Mivel precíz, rendszerető, rendkívül kötelességtudó, szorgalmas, megbízható ember vagyok, aki képes túlvállalnia magát, ezért az adminisztrációs, adatrögzítői munka az amit igazán szívesen csinálnék és nekem való lenne. Lehet azért nem sikerül a szakmámban elhelyezkedni, mert nem is ez az ami nekem való és szeretném. Viszont az ilyen admin munkákhoz mind gyakorlatot, végezettséget kérnek, ahol meg nem, és érdeklődök nem is válaszolnak. Ráadásul ide nagyon kell a kommunikáció, amivel mindig is problémáim voltak, mert nagyon zárkózott vagyok, nehezen megy a kapcsolatteremtés. Ez az egy amiben nem vagyok jó, de minden más tulajdonságom megvan hozzá. Az igazság az, hogy én mindenképpen olyan munkahelyen érezném jól magam, ahol papírokat kell rendezni, számítógépen írogatni, mondjuk egy irodában. Csak félek, hogy a kollégákkal nem tudnék összebarátkozni, meg ha látnák, hogy mennyire zárkózott vagyok fel sem vennének. Azt érzem túl fiatal vagyok és nem vennének fel sehova, ha nincs gyakorlatom. Az ilyen könyvelői állásokra is végzettség, gyakorlat kell. Október 31.-ig muszáj lenne elhelyezkednem, mert lejár az eü.biztosításom. Most mit csináljak? Mondjuk az az érdekes, hogy barátnőm 18 éves és felvették egy céghez raktárba, pedig csak egy érettségije van. Úgy volt lesz adminisztrációs munka ott, de most nem keresnek. Egyszerűen nem értem, hogy nálam fiatalabbaknak, akiknek nincs végzettségük hogy sikerül jól fizető állást találniuk.
2013. szept. 19. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Irány külföld!
2013. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
külföldre egyenlőre nem szeretnék menni, mert előbb itthon szeretnék helyt állni. Meg nyelvvizsgám sincs még meg.
2013. szept. 19. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Csak két hónapja vagy munkanélküli és már ilyeneket írsz?


Miért mit gondoltál, hogy beadod 1-2 helyre azt felvesznek?

Ez nagyon nem így működik.

ha beadod 100 helyre abból 60-70 -nél még csak elutasító e-mail-t sem küldnek.


Felsőfokú végzettséggel mennek el szalagmunkára, nemhogy okj-vel!


Nem kell mindent elhinni amit a kormánypropaganda taglal.


Egyszerűen nincs munka! Még a szemétszedéses -utcasepréses közmunkákért is közelharcot vivnak az emberek.



UI.: A tb rendszerbe meg jelentkezz be, mert ha lejár a határidő havonta fizetned kell!

2013. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Na ez a való világ és nem az ami a TV-ben megy/ment. Én mérnöki végzettséggel, tapasztalat nélkül sehol nem kapok melót. Minden munkáltató inkább a tapasztaltat választja.
2013. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha lejárt a TB-d az helyi Járási hivatalban egy nyomtatvány kitöltésével kérvényezheted hogy az önkormányzat 1 évig fizesse helyetted.


Én több mint 3 éve vagyok munkanélküli. Igaz közben szakmát tanultam, de nem intézményes keretek között, utána meg dolgoztam feketén, de közben végig figyeltem az álláshirdetéseket és mikor olyat láttam amire megfeleltem volna, jelentkeztem. Összesen 2-szer hívtak be interjúra.

Nagyon kevés olyan állás van ahova szimpla érettségivel, gyakorlat nélkül felvesznek embert.

2013. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Aztaaaa már 3 helyre jelentkeztél, de még sincs munkád, ne már!
2013. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem 3 helyre jelentkeztem, hanem egy csomó helyen érdeklődtem már.
2013. szept. 19. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én lassan fél éve vagyok itthon, kismillió kiküldött önéletrajzzal a hátam mögött.

Te csak örülj annak hogy 25 év alatti pályakezdő vagy mert majd akad valaki aki felvesz támogatással. Sorba látom a hirdetéseket amikben már ki van kötve hogy támogatottat keresnek. Én fél évesen érem el a tartós munkanélküli státuszt, majd akkor talán akar valaki engem is alkalmazni :(

2013. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Megértem, hogy kétségbe vagy esve, nagyon nehéz elindulni, de ne add fel. Nem lehetetlen. Viszont amellett, hogy próbálod képezni magad, hogy minél többet érj a munkaerőpiacon, próbálj meg valahogy önbizalmat szerezni. Írtad, hogy visszahúzódó és csöndes vagy. Az már nagyon jó, ha kitartóan nyaggatod az egyik munkáltatót, hogy intézkedjen már, mert dolgozni szeretnél, de szerintem nyugodtan lehetsz még rámenősebb. Nem illik zaklatni az embereket, de a rohadt életbe, dolgozni akarsz. Nyugodtan legyél pofátlan és gátlástalan, és ha kell menj be a potenciális munkahelyedre és levelek és telefonhívások helyett mond a szemébe, hogy itt szeretnél dogozni. Nem illik, meg pofátlanság, de sajnos így lehet csak érvényesülni. Lehet, hogy így is pár helyről elfognak hajtani, mert nem mindenkinek jön be ez a stílus, de van akinek meg pont ez tetszik. Én is évekig próbálkoztam, hogy a szakmámban elhelyezkedjek. Alkalmazott grafikus és sportoktató vagyok. Eleinte csak e-maileket küldözgettem, persze válaszokat nem kaptam. Aztán végső elkeseredésemben bementem egy grafikus stúdióba, ahol még nem próbálkoztam, azt hitték, hogy megrendelő vagyok, mire előálltam számomra is meglepő határozottsággal azzal, hogy grafikus vagyok dolgozni akarok, van e rá itt lehetőség. Nem vonakodtak, hogy hát nem is tudom nem is tudom, meg hogy nem igen veszünk fel új embereket, hanem megkérdezték, hogy van e itt valami munkám, amit megnézhetnek. Természetesen vittem a portfóliómat is. Megnézték, aztán nagy nehezen kibökte az egyik, hogy kisegítőnek végül is alkalmazhatnak. Felvettek és nem lettem világhírű grafikus designer, a legócskább munkákat végeztették velem, pl nap végén mossak fel, vigyem ki a megrendelőnek a munkát, ha kell ragasszam fel a matricát és még kávét is főztem, sőt ebédért is én mentem és évekig egy olyan munkát nem bíztak rám, amihez köze lenne a grafikuskodáshoz de kaptam érte pénzt. Nem sokat, de a semminél ez is jobb. Arra épp elég, hogy most kitudjam fizetni az egyetemen a tandíjat, mert levelezős hallgató vagyok. Ráadásul már kisebb feladatokat is csinálhatok. Persze őszintén remélem, hogy ennél nagyobb kihívások is várnak még rám, de ha akkor nem lettem volna bunkó, hogy bejelentkezés nélkül csak úgy odaállítok, hogy dolgozni akarok, akkor most ez sem lenne. Szóval ezzel csak azt szeretném neked mondani, hogy ne törődj a protokollal, hanem vastagítsd meg a bőrt az arcodon, készülj fel, hogy így is fognak kellemetlen helyzetek érni, lehet hogy több is, de a túlélésért sajnos szükség van erre. Sok sikert kívánok. És azért ne vesd el a külföldi munka lehetőségét sem. Ha azt tanultad, hogy hogyan kell gyerekekkel bánni, akkor amíg fiatal vagy, megpróbálkozhatsz au pairkedéssel. Az sem nyugdíjas állás, de tapasztalatszerzésnek jó és a nyelvtudásod is elmélyítheted.
2013. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!